HBC Rondo Most

SK Sudoměřice

22. kolo, So 30.03 15:00

Hradec je v semifinále! Nájezdové drama rozhodl Bacovský

Až do rozhodujícího pátého duelu dospěla série mezi Hradcem a Kladnem. V kladenské aréně pak velmi početnou diváckou návštěvu čekalo opravdové drama hodné vyrovnané série play-off. Utkání mělo nakonec dva hlavní hrdiny na straně červeno-žlutých. Brankář Zdeněk Biegl dokázal zneškodnit během zápasu hned 10 z 11 nájezdů a Jan Bacovský přidal k brance, kterou zvyšoval na 2:0 také proměněný rozhodující nájezd. Piráti se tak už o nadcházejícím víkendu utkají v semifinále se suverénem letošního ročníku Crossdock Extraligy Kert Parkem Praha.

HBC ALPIQ Kladno - HBC Hradec Králové 1988 2:3 ss (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

branky: 30. Haisman (Dědič), 45. Hnízdil (Špaček) – 7. Tesař, 30. Bacovský (Novák, Fanderlík), rozh. náj. Bacovský

HBC ALPIQ Kladno: Jirotka (Hájek) – Soukup, Hrabár, Patrik Novák, Voráček, Dědič, Haisman, Nosek – Hnízdil, Štěpáník, Špaček, Šícha, Prokop, Pražák, Kohout, Barnošák, Procházka, Zmeškal, Důras

HBC Hradec Králové 1988: Biegl (Brykner) – Hrabica, Švanda, Ruda, Jiřík, Fanderlík, Šimek, Doležal – Bacovský, Petr Novák, Hudeček, Tesař, Svoboda, Fišer, Hrubý, Ježek, Mitra, Šimůnek, Luka

Zápas "za odměnu" čekal hradecké hokejbalisty ve sváteční úterý na Kladně. Díky heroickému výkonu v obou víkendových utkáních si Piráti vybojovali rozhodující duel na půdě druhého týmu základní části.

Ten začal pro červeno-žluté nejlépe jak mohl, protože už v sedmé minutě se podařilo Tesařovi dostat v přesilové hře míček se štěstím až za domácího brankáře Jirotku a hostující střídačka tak poprvé mohla propuknout v jásot. Již za minutu mohl odpovědět Barnošák ale ve velké šanci minul. Ještě více klidu na zakončení měl Štěpáník, který běžel na Biegla zcela sám od poloviny hřiště, ale hradecký gólman ho vychytal.

Stejný hráč dostal v úvodu druhé třetiny k dispozici dokonce trestné střílení po faulu na svoji osobu, ale ani napodruhé se mu Biegla přelstít nepodařilo. Kladenští měli více ze hry a dobrým pohybem způsobovali zmatky v našem obranném pásmu. V těchto chvílích si však Piráti pomáhali obětavostí a měli na své straně také paní štěstenu, to když domácí hráči několikrát trestuhodně minuli branku ve vyložených pozicích. Když už se zdálo, že stav zůstane 0:1 i po druhé třetině, udeřili hosté svojí nejosvědčenější zbraní. Souhra Nováka a Bacovského vyústila v branku druhého jmenovaného, který z voleje prostřelil Jirotku. Velká rána pro psychiku domácích, euforie na hradecké střídačce, takové byly emoce v těchto chvílích. To však nebylo všechno! V závěru druhé periody, pouhé 4 vteřiny před jejím koncem se vhazovalo po levé ruce brankáře Biegla. Domácí hráči buůly vyhráli a střelu, která mířila mimo tyče, ale od zadního mantinelu se vykutálela zpět před branku usměrnil do sítě Haisman. Tento moment rozproudil emoce na obou střídačkách, protože bylo velmi sporné, jestli branka byla dosažena ještě v řádném čase, jelikož siréna v bouřlivé atmosféře zcela zanikla a na světelné tabuli po vstřelení branky svítil čas 0:00. Slovenští rozhodčí se pak po vzájemné poradě rozhodli branku uznat a tak šli oba týmy do kabin za stavu 1:2 z pohledu kladenských rysů.

Úvod třetí části patřil hradeckým hokejbalistům a Luka měl velkou možnost zvýšit na rozdíl dvou branek, Jirotka si však poradil. Mladík v domácích barvách Procházka pak uháněl na Biegla, ale v tísni jej překonat nedokázal. Alpiq pak svíral piráty v jejich pásmu a ti často odvraceli pouze za cenu zakázaných uvolnění. Biegl v těchto chvílích působil jako zeď a držel postupové šance svého týmu hodně vysoko. Šícha měl tři minuty před koncem vyrovnání na hokejce, ale přestřelil. Kladno svůj tlak vystupňovalo a trenér Kadlec sáhl ke hře bez brankáře. Už už se zdálo, že vypuknou postupové oslavy hradeckých hráčů, když Špaček vyhrál buly na Hnízdila a ten parádní ranou srovnal na 2:2. Do konce třetí třetiny zbývalo pouhých 8 vteřin!

Drama pokračovalo a domácí byli v euforii. Napětí bylo cítit jak na hřišti, tak v hledišti ve kterém početné publikum vytvořilo hráčům fantastickou atmosféru! Novák se hned v úvodu "overtimu" dokázal obtočit kolem kladenských beků, ale bekhendem Jirotku nepřekonal. Podobně dopadla také nebezpečná Hrabicova rána o něco později. Hra se přelévala ze stray na stranu a slovy Jakuba Ježka to v těchto momentech rozhodně nebylo "nic pro kardiaky!". Největší šanci prodloužení měl Alpiq dvě minuty před jeho skončením. Barnošákovu střelu dorážel Hnízdil, ale Biegl proti jeho dorážce vytáhl fantastický zákrok. díky kterému nervydrásající drama dospělo do samostatných nájezdů.

Hned první exekutor byl úspěšný (video), bohužel měl na sobě dres Alpiqu...Nosek to udělal parádně a domácí byli ve výhodě. Tu však smazal ve druhé sérii Petr Novák, který si rozhýbal Jirotku a pod padajícím brankářem poslal míček do sítě (video). Poté úřadovali brankáři, kteří ničili střelce až do desáté série! To už se pořadí otočilo a jako první jel hradecký Jan Bacovský. Ten nic nevymýšlel a prudkou střelou na vyrážečku přiblížil piráty postupu. Vše leželo na bedrech kladenskému Noskovi. Jeho blafák ale Biegl vystihl a stal se tak hrdinou utkání, ve kterém Hradec stvrdil obrat série z 0:2 na 3:2! Oslavy postupu mohly vypuknout naplno a Piráti tak už tento víkend nastoupí na hřišti pražského Kertu ke dvěma úvodním duelům semifinále.