HBC Rondo Most

SK Sudoměřice

22. kolo, So 30.03 15:00

Piráti vyloupili Plzeň

V rámci dalšího kola CROSSDOCK Extraligy se v tabulce šestý Hradec představil na hřiští třetí Plzně se kterou neměli naši hráči nijak dobrou bilanci. Z uplynulých dvou ročnících se nám proti tomuto soupeři podařilo získat pouhý jeden bod.

HBC Plzeň - HBC Hradec Králové 1988 3:4 (1:3, 0:0, 2:1)

vyloučení 4:8  využití 2:1

Branky a nahrávky: 9. J. Benedikt (Ulč, Malý), 34. Kejř (Krch), 44. Pejchar (Valenta, Kejř) – 2. Lux (Šimůnek, Běloušek), 3. Šimůnek (Fanderlík), 11. Doležal, 41. Černý (Tesař, Běloušek).

sestava: Brykner (Vaněk) – Hrabica, Jiřík, Doležal, Fanderlík, Klust, Šimek, Hrubý, Černý, Mitra, Tesař, Novotný, Šimůnek, O. Lux, Běloušek, Šedivý

V sobotu naši hráči na hřiště neoblíbené Plzně v jejíž hale se nám dlouhodobě příliš nedaří. Možná díky tomu vstoupili piráti do utkání aktivně a hned z první akce se jim podařilo skórovat když po dobré práci Šimůnka a Bělouška dostal míček za Kráčinova záda pohotový Ondra Lux. Plzeň mohla bleskově odpovědět, ale místo vyrovnání znovu udeřilo na druhé straně. Josef Šimůnek dostal míček na pravý kruh a parádním švihem trefil horní růžek plzeňské branky. Vedení 2:0 ve třetí minutě utkání překvapilo asi všechny přítomné. Domácí se dostali zpět do hry v 9.minutě, když snížil povedenou přesilovkovou ránou Benedikt. Neuplynuly však ani dvě minuty a mečouni dostali další direkt. Doležal se odvážnou kličkou zbavil napadajících protihráčů a od půlící čáry nahodil míček na domácího brankáře. Ten situaci možná mírně podcenil a balónek mu potřetí propadl do sítě. To už bylo na Kráčinu moc a přepustil své místo Návarovi.

Plzeň byla jako opařená a byl to Hradec, který mohl přidat další branky. Žádná z dalších šaní se už ale neujala a do kabin se tak šlo za dvoubrankového vedení hostů.

Domácí však nechtěli prohrát čtvrté utkání v řadě a tak od druhé třetiny svírali hradecké v jejich pásmu. Hned v úvodu měl dvě velké šance Kejř, ale Bryknera nepřekonal. Minutu a pů trvající přesilovka domácích 5 na 3 přinesla obrovské šance Plzně. Benedikt minul prázdnou branku, Valentovu šanci kryl znovu Brykner s střela Švarce skončila na břevně. Přestože druhou třetinu strávili naši hráči převážně v oslabení, tak se skóre nezměnilo a v závěru druhé části jsme dokonce mohli vedení navýšit.

Hned v úvodu třetí části se ale domácí Plzneň znovu dostala na dostřel jedné branky! Krchova rána se od mantinelu odrazila ke Kejřovi a ten bekhendem dorazil míček do sítě. V pernamenci byli také rozhodčí, kteří nenechávali trestnou lavici vychladnout a přesilovky tak měli k dispozici oba týmy. Velkou šanci na vyrovnání měl v 38.minutě Ondřej Kejř ale míček mu v rozhodující chvíli utekl z hole. A tak udeřil Hradec! Po hezky sehraném přečíslení Návara nadvakrát skvěle zasáhl, ale Daniel Černý nakonec přeci jen dostal míček za jeho záda a zvýšil na 4:2.

Přeci jen to však ještě nebyl konec dramatického duelu! ve 44.minutě plzenští sehráli povedenou přesilovkovou kombinaci, kterou do odkryté branky zakončil Deniel Pejchar a dal tak jetě domácím naději na vyrovnání. To mohlo přijít 15 vteřin před koncem! Benedikt se zjevil úplně sám před Bryknerem, jeho střela se od tyčky odrazila do zad hradeckého brankáře, který však dokázal skákající míček posunout těsně vedle své levé tyče vedle branky-velké štěstí pro Hradec v závěru!

Naši hráči si tak z Plzně odváží velice cenné tři body a jsou prvním týmem, který dokázal  v letoší sezóně v hale na Košutce uspět. Další utkání čeká piráty již tuto sobotu od 13:00 na domácím hřišti proti Ústí nad Labem.