HBC Rondo Most

SK Sudoměřice

22. kolo, So 30.03 15:00

A-tým přetlačil Elbu

Těžký duel s tradičním soupeřem čekal v sobotu na královéhradecké piráty. Přijela Elba Ústí nad Labem, kterou navíc vede kouč Jaroslav Pavlík, který v našem týmu působil jako hráč a později i 3 sezóny jako trenér "Áčka".

I když Ústí zatím není v tabulce tam, kde by chtělo být, jde stále o velmi nebezpečného protivníka, kterého je neradno podcenit. Aktivní nástup našich hráčů do zápasu ale přinesl své ovoce, když se už ve třetí minutě prosadil Mitra. Ten využil zaváhání brankáře Rechtoríka, který nedokázal zalehnout odražený míček a kolem tyčky jej poslal do sítě.

V 8.minutě mohl na 2:0 zvýšit Král, ale jeho bekhendový blafák skončil jen na tyči hostující branky. Šance na skŕování měla také Elba, ale v nadějném přečíslení trefil jeden z hostujíích hráčů pouze Bryknera. Hosté měli k dispozici také tři přesilové hry, ale i díky obětavosti hradeckých hráčů se žáná ze střel do branky nedostala a do kabin tak o gól spokojenější odcházeli piráti.

Do druhé periody vstupovali domácí hráči s výhodou jednoho muže v poli a tu se povedlo využít na 100%! Hrabica našel na levém kruhu volného Josefa Šimůnka a ten krásným švihem nedal Rechtoríkovi šanci zasáhnout - 2:0. Následně mohl zvýšit Šimek, ale nedal.

Naopak to byli hosté, kteří ve 22.minutě vsítili kontaktní branku. Soukup dostal přihrávku spoza branky, jeho volej ještě dokázal domácí brankář vyrazit, ale Jan Vacek nakonec přeci jenom dokázal dotlačit míček za jeho záda. Hosté ožili a byli v dalších minutách aktivnějším týmem, ale vyrovnání nepřišlo. Tři minuty před pauzou si pak hradečtí vzali vedení zpět. Ježek hezky vyvezl balónek z obraného pásma, přistrčil jej na Petra Nováka a ten povedenou ránou prostřelil Rechtoríka. Krátce poté se do další nadějné pozice dostal Hrubý, ale ani nadvakrát neuspěl.

Třetí část začala nepřijemným střetem hostujícího brankáře s jedním z hradeckých hráčů. Nějakou dobu se nehrálo, ale nakonec byl ústecký strážce svatyně připraven pokračovat v zápase. Hra se kouskovala a k vidění bylo velké množství vyloučených. Pět minut před koncem se Elbě podařilo zdramatizovat utkání. Střela Rolanda Baxy proletěla klubkem hráčů a po tupém odrazu se míček odrazil zpět do hry. Hosté se radovali z branky, ale sudí nejprve rozpažil a vybízel hráče k pokračování ve hře. Velké gesto fair play však v této chvíli ukázal hradecký Tomáš Jiřík, který měl situaci jako na dlani a nahlásil rozhodčímu, že míček se odrazil z branky a Ústí docílilo regulérní branky.

Závěr si piráti hlídali a vynikajícím taktickým výkonem v posledních minutách nedovolili hostům víc než krátkou hru bez brankáře, která však vyrovnání nepřinesla. Hradec tak podruhé za sebou vítězí o gól a stále se drží na dostřel první čtyřky extraligové tabulky.

Jakub Ježek: "Bylo to složité utkání, kdy jsme byli lepší v první třetině a tam jsme měli zápas rozhodnout. Pak jsme Ústí zbytečně dostali do hry naší nedisciplinovaností. Přes množství šancí a herní převahu jsme se báli o výsledek do poslední vteřiny. Bereme 3 body, ale musíme nadále pracovat na proměňování šancí a disciplíně."