HBC Rondo Most

SK Sudoměřice

22. kolo, So 30.03 15:00

Bodík s hořkou příchutí

Hradecké hokejbalisty čekala v sobotu dlouhá cesta na slovenské hranice, kde nedaleko Skalici hrají své zápasy Sudoměřice, tradiční účastník nejvyšších hokejbalových soutěží u nás. Piráti si nakonec z horké půdy na východě Čech odváží bod, ale mohlo to být mnohem víc.

Samotný úvod utkání se nesl ve znamení prvního útoku hradeckých ze kterého bylo vhazování v útočném pásmu. Po vyhraném vhazování se do míčku opřel Hrabica a jeho střela se od betonu domácího brankáře odrazila k volnému Ondrovi Luxovi, který uklidil míček do odkryté branky. Nebezpečné útoky se poté střídaly na obou stranách hřiště, ale skóre se znovu změnilo až v 10.minutě. To když brejk dvou na jednoho zakončil Helešic pasem na Fraňa, kterému stačilo jen nastavit hůl aby vyrovnal. Vyrovnané skóre bylo asi spravedlivím resumé první třetiny.

Druhá část utkání se nesla ve znamení optického tlaku hradeckých hokejbalistů a nebezpečných přečíslení domácích, která nezřídka začínala dlouhým lobem na útočnou modrou čáru. Skóre na stranu domácích mohl strnout jeden ze sudoměřických, ale Brykner vytáhl dobrý zákrok. Zhruba v polovině utkání unikl Fraňo hradecké obraně a šel sám na Bryknera, ten jeho blafák pokryl. Rozhodčí však viděl hákování Jiříka a Fraňo tak dostal k dispozici reparát v podobě trestného střílení. Ani napodruhé však stejnou kličkou tváří tvář hradeckému brankáři neuspěl. A tak se do vedení dostali znovu piráti. Krátce před druhou pauzou se vydal sudoměřický brankář Lindner za svojí branku, ale míček mu při rozehrávce trochu sjel a nepřesného vyhození tak využil Jakub Král, který zachoval chladnou hlavu a dopravil balónek do odkryté klece.

Další vyrovnání přinesla 36.minuta. Stále se opakující scénář...Fraňo unikl hradecké obraně, ale kličkou do bekhendu nepřekonal Bryknera. V rohu doběhl odražený míček se kterým se vytočil do ideální střelecké pozice a jeho švihovku zápěstím Veselý nešťastně tečoval mimo dosah svého gólmana. Ale to už se blížil strhující závěr zápasu. Důležitý moment přinesla 39.minuta. Hosté dostali k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, kterou se jim však využít nepovedlo, když několikrát dobře zasáhl Lindner. Domácí ubráněné oslabení nakoplo a viditelně ožili. Přesto to byl Hradec, který měl nakonec brát všechny body. Rychlou souhru zakončoval z voleje svou druhou brankou v utkání Lux. Do konce utkání v té chvíli zbývalo něco málo přes 2 minuty. Sudoměřice vrhly všechny síly do útoku a jejich hráči šli důrazně do branky, z čehož však rezultovalo pouze vyloučení hradeckého Fanderlíka. A protože ho půl minuty před koncem následoval také kapitán Hrabica, dostali domácí také přesilovku 5 na 3. Tu navíc vylepšili odvoláním brankáře. Vhazování v obranném pásmu hradečtí sice vyhráli, ale míček neudrželi. Ten se dostal na pravý kruh kde už číhal Kaluža a prudkým příklepem se štěstím propálil Bryknerovu výstroj. Do konce základní hrací doby zbývalo pouze 17 sekund. Přesilovka domácích pokračovala a nechybělo moc, aby nakonec na Moravě zůstaly všechny body.

Přesilová hra sudoměřických pokračovala do prodloužení ve kterém domácím vystřelil švihem pod Bryknerovu vyrážečku bod navíc domácí hrdina zápasu Fraňo, který tak dokonal hattrick.

Piráti díky nepovedenému závěru klesli v tabulce na šestou místo před svého sobotního soupeře.

Obránce Tomáš Jiřík vidí utkání takto: "Tenhle zápas se mi hodnotí těžce. Myslím si, že jsme byli jasně lepším týmem. Kdyby jsme proměnili šance . mohli jsme si v klidu dojít pro tři body. Poslední dve minuty pro me zůstanou záhadou asi navždy. Ještě jsem nezažil aby si rozhodčí vymyslel dvě vyloučení a nás poslal do tří. Přesilovka 6 na 3 byla brutální. Je nám, ale jasný, že jsme si závěr zápasu měli pohlídat mnohem lépe a nedat rozhodčímu šanci aby mohl vylučovat a závěr zápasu tím hrubě ovlivnit."

Nepovedené závěrečné pasaáže lituje i brankář Petr Brykner: "Zápasy v Sudkách jsou vždycky těžké. Domácí mají zkušený tým, skvěle sehrané přesilovky a navíc jsou zvyklí hrát na asfaltu, což začíná být v aktuální "době plastové" také výhoda. Přesto si myslím, že můžeme cítit zklamání, že jsme odsud neodvezli víc než ten jeden bod. Většinu utkání jsme měli územní převahu, asi i víc střel. Troufám si říct, že kdyby se nám povedlo odskočit na rozdíl dvou gólů, tak bychom zápas asi dovedli do vítězného konce. Domácí hrozili z nebezpečných brejků a navíc měli v sestavě Fraňa. Rozdílový hráč-klobouk dolů před jeho výkonem, ale mohl si ho nechat na jindy :) :) Závěr ovlivnila diskutabilní vyloučení v náš neprospěch a domácí přesilovku využili. osobně mě tenhle moment hodně mrzí, střela mi prolětěla mezi rukou a tělem a míček jen těsně doskákal za čáru. Asi daň za závěr v Plzni, kde byla štěstěna naopak na naší straně."

STATISTIKY UTKÁNÍ

V dalším kole přivítáme na svém hřišti hokejbalisty Rakovníka. Utkání je na programu v sobotu od 13:00.