HBC Rondo Most

SK Sudoměřice

22. kolo, So 30.03 15:00

Zbytečné drama v závěru

A-tým přivítal na svém hřišti Rakovník, který zatím neprožívá nijak vydařenou sezónu a se čtyřmi body se krčí na samém dně extraligové tabulky. Cokoliv kromě zisku tří bodů by tak z tohoto domácího duelu bylo zklamáním.

Úvod utkání i přes papírové předpoklady patřil hostům, kteří měli již po půlminutě k dispozici přesilovou hru, kterou nesehráli vůbec zle, ale branka z toho nepadla. Do vedení šli nakonec v 6.minutě po právu piráti, kteří začali mít při hře 5 na 5 navrch. Jan Bacovský dostal přihrávku od Luxe a jeho ostrá střela propadla pod rukou rakovnického brankáře do branky.

V 9.minutě si od mantinelu odražený míček našel Král a ze vzduchu jej parádně poslal do branky i z velkého úhlu- 2:0. Po Tesařově přihrávce se Jakub Král prosadil v 11.minutě znovu, to když nadvakrát překonal Marka v brance Rakovníka. Když pak v závěru třetiny v přesilovce zvyšoval Šimůnek už na 4:0, vypadalo to pro hosty na debakl.

Ten se však nekonal, protože od druhé třetiny začala koncovka na domácí straně trochu váznout. Nejlépe do dokumentoval Jakub Král, který si položil a obešel brankáře Marka, ale střelou nad prázdnou branku odmítl hattrick. Rakovničtí rozhodně zbraně neskládali a i oni se dostali do několika slibných příležitostí zejména po vzhazování v útočném pásmu, ale Brykner byl pozorný. V polovině utkání využil přesilovou hru po Hrabicově přihrávce Ondřej Lux a protože stav 5:0 vydržel až do přestávky, nemělo být pochyb o tom, kdo si z utkání odnese všechny body.

Ve třetí třetině však přišel výpadek na straně domácích...jako by hradeckým nestačilo varování ze strany Míky, který se hned po 30 vteřinách třetí části dostal do úniku. Za další minutu přišel zkrat jednoho z obránců Hradce, který "neomylně" našel před brankou hůl hostujícího Kovaříka který snižil. Po zbytečném Mitrově faulu a nešťastném faulu Hrabici hrál Rakovník dvojnásobnou přesilovku, kterou pěknou střelou zužitkoval znovu Jan Kovařík. Poté znovu navýšil vedení domácích na rozdíl 4 branek Fanderlík, jehož nahození si hosté sami srazili do branky. Minutu na to ale od modré Brkynera překvapil Sýkora a do branky Hradce se tak v Extralize poprvé podíval Jiří Vaněk. Toho přivítal rychlou střelou pod nohy Jan Kovařík, který tak dovršil hattrick a zadělal ještě na drama. Hosty branka nakopla a v závěru sáhli i ke hře bez brankáře, ale k dalšímu zdramatizování zápasu už naštěstí nedošlo.

I přes nepovedenou třetí část jsme si však připsali do tabulky 3 body, které nás drží na dostřel první pětky. V dalším utkání pocestujeme na Palmovku, kde se utkáme s pražským Kovem.

Jakub Ježek: "Od zápasu jsme očekávali 3 body. Dle toho vypadala i první třetina ve které jsme vstřelili 4 branky a zápas ovládali.Hosté hrozili hlavně v přesilovkách. I druhá třetina byla v naší režii a nic nenasvědčovalo dramatu, které se odehrálo ve třetí části. Nezvládli jsme její začátek, faulovali jsme a dovoli hostům zápas zdramatizovat. Spokojenost je určitě se ziskem tří bodů, s předvedenou hrou v prvních dvou třetinách, ale zároveň vnímáme velký vykřičník, jenž visí nad nezvládnutou 3.třetinou. To už se nesmí opakovat."