HBC Hradec Králové 1988

Hradecký B-tým vstoupil do sezóny vítězně

Nově složený B-tým odehrál své první utkání v letošní sezóně. Nejednalo se o lehké utkání na hřisti Svítkov Stars.

Svítkovské hvězdy s Petrou Outratovou v bráně i přesto, že po první třetině prohrávaly, tak zápas nezabalily a dokázaly ve druhé třetině vyrovnat. Bohužel díky nešťastnému zranění hráče hostí, byly vyloučeny na 4 minuty, čehož královehradečtí Piráti využili a dostali se tak do vedení, které ještě zpečetili šestým gólem do prázdné branky. „K prvnímu letošnímu utkání jsme zajeli do nedalekých Pardubic, kde na nás čekal domácí B tým Svítkova. Domácí nastoupili v početné sestavě s brankářkou v zádech. My jsme se početně také nenechali zahanbit. Měli jsme 3 kompletní útoky a dvě obranné dvojice.  Před zápasem jsem se bál nesehranosti hráčů, protože tým se dal do kupy nově sloučením Banditů a Pirátů. K tréninku jsme se sešli až dva dny před tímto zápasem. Pro některé hráče to byl první kontakt s hokejkou od jara. Moje obavy se v první třetině naštěstí nenaplnily. Velmi snadno jsme získali vedení 3:0. Hráčům nebylo prakticky co vytknout. Věděl jsem, že tento průběh nemůže vydržet do konce. Ve druhém dějství jsme náskok ještě navýšili. V té samé třetině se bohužel začaly naplňovat moje obavy. Začali jsme ztrácet půdu pod nohama. Domácí vstřelili 3 slepené góly. Prostě jsme se nechali ukolébat až příliš jednoduchým dosavadním průběhem. Ve třetí části domácí využili druhou přesilovku a bylo srovnáno. V tuhle chvíli to bylo kdo z koho. Naštěstí se povedlo dát další gól nám a soupeř už na odpověď nedosáhl. Při závěrečném power play jsme ještě uzavřeli stav na konečných 6:4. Za největší pozitivum beru to, že jsme se dokázali zvednout herně, když domácí srovnali. Za to zaslouží hráči pochvalu.

Střelci : 2x Krejčík, 2x Jandát, 1x Ježek, 1x Bažant

Další utkání je plánováno na 16.9.2017 od 17:00 na hřišti Jestřábů z Přelouče.