HBC Hradec Králové 1988

Píšou o... Tomáš Jiřík

Píšou o... Tomáš Jiřík

Dva sedmnáct Tomáše Jiříka: Reprezentace byla velká zkušenost, věřím v budoucnost!

Den po Štědrém dnu se přehoupneme do druhé poloviny hodnocení roku 2017 s kapitány všech extraligových celků. Se začátkem vánočních svátků tak míříme do Hradce Králové, a to za Tomášem Jiříkem. Ten se nejprve rozpovídal o hokejbalovém roce a poté nechal nahlédnout pod pokličku svých zimních zálib a také toho, jak strávil 24. prosinec. Má rád kapra, nebo raději dává přednost jinému masu? 

Úspěch byla jak první, tak i druhá polovina roku 

Tomáši, na jaře 2017 jste stále živil naději na domácí mistrovství světa, měl jste to často v hlavě?


V zápasech se vždycky snažím hrát na maximum a jet na plné pecky. Ale samozřejmě, že v hlavě jsem to měl hodně často a snažil jsem se hrát stále stabilně. Moje jméno tam dlouho někde figurovalo a byl jsem zvaný na různé kempy, bral jsem to však především jako super možnost poměřit se s těmi nejlepšími. Zároveň si zahrát mezinárodní hokejbal třeba proti Slovensku nebo Švýcarsku. Pro mě to byla skvělá příprava na budoucnost. Doufám, že se ještě v reprezentaci v budoucnu objevím! 

Z výběru jste nakonec vypadl po kempu v Plzni, náladu vám ale mohlo spravit probojování Hradce do vyřazovací části…
Hradci se poslední sezony nedařilo, byla zde krize a nějaká obměna kádru. Když ale poté převzal trenérské kormidlo Petr Novák, tak se znovu něco nastartovalo k lepšímu. Začalo nás to všechny bavit a tréninky měly najednou hlavu a patu. Navíc jsme splnili náš sezonní cíl, a to tím, že jsme se dostali do play-off. Šli jsme do něho z osmého místa proti nadupanému Kladnu, které sice vyhrálo 3:1 na zápasy, pro nás to bylo proti jejich síle už těžké. Na druhou stranu musím říct, že jsme jim nedali nic zadarmo a doufám, že jsme nebyli jednoduchým soupeřem, i když tomu třeba ten konečný výsledek série nenapovídal. Brali jsme však minulý ročník určitě jako úspěšný. 

A co říci k letošní zatím půlsezoně? Začátek byl raketový, pak ale přišlo trošku přibrzdění…
Hodnotím ho také pozitivně. Jsme na šestém místě a začali jsme v létě už hodně povedeným Českým pohárem, který jsme vyhráli. A začátek extraligové sezony pak byl z naší strany úplně top. Poté jsme si bohužel vybrali nějakou krizi a začali jsme ztrácet body. Neuhráli jsme některé výsledky, se kterými jsme počítali, že bychom s nimi mohli bodovat. Stálo nás to tak i lepší umístění v tabulce, takže to sice hodnotíme teďka pozitivně, ale zároveň to mohlo být o mnohem lepší. Tabulka je namačkaná a hodně z týmů může po výhře vylétnout, ale po prohře zároveň i hodně klesnou! 

Cíl je první čtyřka? 
(usměje se) Bylo by to samozřejmě super, začínali bychom doma. Pro nás je ale jednoznačně cíl play-off s co nejlepším konečným umístěním po základní části. Ve vyřazovací části jsou pak už všechny týmy vyrovnané, až tedy na Kladno a Kert Park, který je nyní v mých očích možná i o dvě úrovně výše. 

Na Vánoce jedině kapra! Toho pak vyjezdit na ledě 

Včera byl Štědrý den, co vy a vánoční svátky, máte je hodně v oblibě? 
Ano, Vánoce mám moc rád. Jsou to pohodové klidné dny, s čímž se předtím pojí samozřejmě spousty lítání, shánění dárků a podobně. Naštěstí já nejsem takový, že bych něco nechával na poslední chvíli a pak z toho měl nákupní horečku. I letos jsem tak všechno nakoupil dostatečně brzy, takže se mě nějaký shon netýkal. (usmívá se) 

Kde jste letos Vánoce trávil? 
S rodinou a přítelkyní, moc jsem se na tento pohodový čas těšil, bylo to jako každý rok super! 

Jíte kapra nebo dáváte přednost raději jinému masu? 
Jím jedině kapra! Nějaký řízek nebo klobása, to u nás prostě nejede. (směje se) U nás prostě jíme ve velkém jenom kapra. 

Co vy a hokej v zimní přestávce, hrajete, že?
Ano, v zimě je to můj oblíbený sport. Ale tím, že jsem vyrostl od malička ve fotbalové rodině, tak jsem k hokeji zase neměl příliš blízko a neměl ho možnost hrát. Maličko si to tak teď v dospělosti vynahrazuji a hodně mě to chytlo. Takže když dají kluci v zimě vědět, že se jde hrát, tak často jdu. Líbí se mi to a je to alespoň trošku pohybu navíc.  

Jste tedy dobrý bruslař? 
Jsem dobrý bruslař do chvíle, než musím překládat doprava, protože mi to jde jenom doleva. (rozesměje se) My jsme tam s klukama vesměs hokejbalisti, takže si to nahrát v útoku umíme. Když proti nám ale hrají chlapi, kteří perfektně bruslí, tak si z nás dělají srandu. Ale na ty kombinace to z naší strany asi není zase tak špatné. Navíc se nám letos v té naší malé lize daří, jsme snad dokonce třetí. (usměje se) 

A ještě otázka na závěr, po Novém roce už bude zanedlouho navazovat start zimní přípravy. Předpokládám, že i u vás to není oblíbená část sezony, že? 
Přesně tak, to je jasný. Ale zároveň to je určitě potřeba, hráči z toho pak těží celé jaro a v play-off. Ale zase je super, že s partou z týmu se sice dokážeme často pobavit a zasmát, ale když je potřeba, tak i tvrdě dřít a já tomu teda věřím, že opět přijdou ty tvrdé tréninky na fyzičku. Začínáme nějak v první polovině ledna a jsem na to zvědavý.

Zdroj: Hokejbal.cz

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Nejbližší narozeniny

25.07.2018 Daniel Černý (19)

Najdete nás na Facebooku

Statutární město Hradec Králové Královéhradecký kraj RegulTech servis s.r.o. ITV International Transport MŠMT Clever People Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 9564
Posledních 30 dnů: 397 | Posledních 7 dnů: 93 | Poslední den: 10

© 2018 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne