HBC Hradec Králové 1988

Hradecký A-tým hlásí velkou posilu!

Hradecký A-tým hlásí velkou posilu!

Hradec Králové hlásí těsně před zahájením jarní části extraligy zajímavou posilu. Východočeši se domluvili na střídavém startu s útočníkem Vladimírem Lukou, hájícím barvy Karviné. Luka je bývalým reprezentantem, který aktuálně aktivně působí v dresu hokejového klubu HC Torax Poruba, v minulosti ale také oblékl dres extraligového Třince. Co si od zkušeného forvarda na východě Čech slibují a jak námluvy probíhaly říká hrající trenér Petr Novák.

Petře, jak se střídavý start zkušeného Luky zrodil?

 

V první řadě bych chtěl poděkovat představitelům Karviné za rychlé a příjemné jednání. Nastavili jsme si určité podmínky, vzhledem k historii nám vyšli vstříc a já jim za to děkuju a doufám, že z obou stran proběhne tentokrát vše korektně. Martinovi Palovi jsem se zaručil a díky mu za vstřícnost. V druhé řadě chci říct, že Láďa má jasnou prioritu na ledě, až mu sezona skončí je na prvním místě Karviná a pokud bude prostor pak teprve následujeme my, tak zní dohoda, takže je otázka kolik zápasů za nás odehraje. Mým přáním je, aby to bylo samozřejmě co nejvíce. Díky zájmu hráče a přístupu jeho klubu se tak střídavý start rodil celkem lehce.

 

Co si od zkušeného útočníka slibuješ?

 

Dlouhodobě nám chybí hráč, který dělá pravidelně body a to Láďa je. Seděl jsem s ním v jední kabině před 16 lety v Champery na MS dvacítek už tam měl zabijácký instinkt golového hráče. Několikrát jsem ho pak viděl hrát za Karvinou a vím jaký typ to je a že mi do týmu pasuje. Mluvili jsme o něm v zimě s předsedou tak jsem mu jednoho dne zavolal pokecali jsme o hokeji o dětech a je tu :) Slibuju si od něj zvýšení konkurence, srandu do šatny a nějaký ten bod do kanadského bodování. Je to typ, který v mužstvu chybí a já věřím, že zapadne dobře.

 

Přednost má ale hokej a Karviná, dostane se v nabitém programu vůbec na Hradec?

 

Uvidíme. Dohoda je jasná. Hokej a pak racionální dohoda dle programu obou hokejbalových lig. Může se stát, že nepostoupíme do play off a bude po všem, já však naopak doufám, že by mohl být pro nás Lada zajímavým žolíkem právě do vyřazovacích bojů. To, že navlékne náš dres je téměř jisté. Mají teď 4 dny pauzu, takže je šance, že nastoupí už v sobotu proti Kovu.

 

Co kabina, nebude to citlivý zásah do zajetého týmu?

 

Samozřejmě, že  hráč, který je na pozici o které se bavíme musí zpozornět a být trochu naštvaný. Mně by naopak vadilo kdyby tomu tak nebylo. Konkurence je zdravá a je to nejlepší pohon k další práci. Všichni, se kterými na jaro počítám dostali na podzim prostoru dost na to, aby ukázali co v nich je. Máme tu spoustu dobrých útočníků, ale „koncák“ nám prostě chybí, stačí se podívat na trestná střílení. Luka je pan hráč, který má hodně za sebou a kluci by měli být rádi, že s ním můžou být v jedné kabině a že se rozhodl právě pro Hradec. Já už se na něj moc těším.

Diskuze

Události

23.09.2018 10:10
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 - TV UTKÁNÍ ČT4sport

Nejbližší narozeniny

25.09.2018 Martin Rakovský (18)

Najdete nás na Facebooku

Statutární město Hradec Králové Královéhradecký kraj RegulTech servis s.r.o. ITV International Transport MŠMT Clever People Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 11148
Posledních 30 dnů: 1153 | Posledních 7 dnů: 295 | Poslední den: 32

© 2018 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne