HBC Hradec Králové 1988

15. kolo CROSSDOCK Extraligy rozhodl až v nájezdech Tesař

HBC Hradec Králové 1988 vs HBC Rondo Most – 4:3 ss (2:3, 1:0, 0:0) BrankyHK: Bacovský, Novák, Hrabica, Tesař Náš A-tým v 15. kole přivítal na svém hřišti tým Mostu. Naši piráti se ujali ve 3minutě vedení, když ve vlastním oslabení se prosadil Honza Bacovský. Most v 7minutě vyrovnal zásluhou Nováka. Hosté začínali být na hřišti maličko aktivnější, ale do vedení šli znovu naši borci, když se v 11minutě prosadil Petr Novák. Most našel odpověď i na tuhle branku a ve 14minutě zásluhou Báčáka bylo opět vyrovnáno. Hosté ke konci první třetiny dostali možnost hrát přesilovku a v ní se prosadil tvrdou ránou Chyba a rázem naši borci museli dotahovat manko. Ve druhé třetině padla jen jedna branka a to z hole Hrabici a ve 28minutě byl tedy stav nerozhodný 3:3. Ve třetí třetině gol nepadl a rozhodovat museli nájezdy. V nich byli lepší naši borci a zásluhou Jardy Tesaře si připsali důležitý druhý bod.

Zápas hodnotí hrající trenér Petr Novák:

Samozřejmě jsme šli do zápasu s tím, že ho chceme vyhrát a potvrdit 6 bodů z úvodních kol. Příčin proč se to nepovedlo je víc.

1. Paradoxně nám uškodil první gol, po kterém jsme nabyli dojmu, že to půjde samo.

2. Most dokázal trestat naši lehkovážnost a využil naše chyby. Hlavně v útočném pásmu byli hosté opravdu silní na míčku a my jsme jim to někdy až trapnými chybami usnadňovali čehož jejich střelci využili a dostali svůj tým do vedení.

3. Jsme opět hráli v jiném složení. Poprvé nastoupili Michal Chmel a Tomáš Ruda. Oba potvrdili svým výkonem, že budou posilami, ale ještě tam chybí sehranost týmu, potřebujeme nějaký čas na sehrání.

4. Jsme opět nebyli kompletní, chyběl hlavně Fišer a Švanda což jsou dva důležití hráči.

5. Jsme nedali čtyři nebo pět vyložených šancí, výborně zachytal Brém.

6. Zápas se rozkouskoval a ztratil plynulost a tempo k čemuž dle mě přispěli i rozhodčí a my všichni na hřišti. Výkon rozhodčích nebyl dobrý na obě strany, zápas prostě neudrželi na uzdě. Všichni hráči potom na hřišti jak se říká tekli a myslím, že tam padaly věci, které nemuseli. Rozhodčím i hráčům Mostu se chci za tým i za sebe omluvit za některé nesportovní výlevy. Mám velkou radost z toho, že tým zvládl třetí třetinu, kterou jsme odpracovali velmi slušně a ukázali si správnou cestu. Dva body jsou fajn a věřím, že nás takový zápas posune. Kvalitně potrénujeme a pojedeme v pátek do Rakovníka bojovat o další důležité body. Je to zásadní víkend, kdy budeme hrát o hodně a to jak v Rakovníku tak v Letohradě. Závěrečné trojkolo s Kladnem, Plzní a Pardubicemi bude těžké, pro nás už začíná play-off prakticky teď.