HBC Hradec Králové 1988

HBC Hradec Králové 1988

12. kolo, Ne 17.03 11:00

HBC Rondo Most3
HBC Hradec Králové 198..1

HBC Hradec Králové 1988

21. kolo, So 16.03 11:00

HBC Elba Ústí nad Labe..2
HBC Hradec Králové 198..1

HBC Plzeň

20. kolo, Ne 10.03 13:00

HBC Hradec Králové 198..2
HBC Plzeň1SN

HBC Hradec Králové 1988

19. kolo, So 09.03 15:00

HBC Alpiq Kladno8
HBC Hradec Králové 198..1

HBC Hradec Králové 1988

18. kolo, So 02.03 16:00

HBK Karviná1
HBC Hradec Králové 198..2

SK Hokejbal Letohrad

17. kolo, So 23.02 13:00

HBC Hradec Králové 198..2
SK Hokejbal Letohrad3PPR

HBC Autosklo H.A.K. Pardubice

16. kolo, So 01.12 10:00

HBC Hradec Králové 198..3
HBC Autosklo H.A.K. Pa..7

Kert Park Praha

15. kolo, So 24.11 13:00

HBC Hradec Králové 198..4
Kert Park Praha3SN

HBC Hradec Králové 1988

14. kolo, So 17.11 11:00

TJ Kovo Praha1
HBC Hradec Králové 198..4

HBC Rakovník

13. kolo, So 10.11 13:00

HBC Hradec Králové 198..6
HBC Rakovník4

SK Sudoměřice

22. kolo, So 30.03 15:00

HBC Hradec Králové 198..
SK Sudoměřice

Dvojité drama přineslo vyrovnání, rozhodne se na Kladně!

Dvojité drama přineslo vyrovnání, rozhodne se na Kladně!

Velmi těžký úkol čekal Piráty ve 3. a 4.utkání play.off proti Kladnu. Věděli totiž, že v případě, že jeden z domácích zápasů prohrají, sezóna pro ně končí. Před týdnem na Kladně totiž Alpiq porazil naše hráče 3:1 a 4:1 do Hradce si tak přivezl dva postupové "matchbally". Naši hokejbalisté však dokázali ve dvou dramatických duelech odvrátit hrozbu vyřazení a čtvrtfinále tak rozhodne 5.zápas na Kladně.

Hradec Králové – Alpiq Kladno 2:1 (1:1, 0:0, 1:0).

branky: 13. Tesař (Hrabica, Novák), 34. Tesař (Novák) – 8. Haisman (Procházka, Šíma)

Sobotní utkání začalo lépe pro hosty z Kladna, kteří se dostali do vedení po brejkové situaci, kterou zakončil střelou k levé Bieglově tyči Haisman. Naši hráči působili zaskočeně a hra se jim v těchto chvílích příliš nedařila. V závěru první části však dostali Piráti možnost přesilové hry 5 proti 3, kterou využil střelou z voleje Tesař a srovnal tak stav zápasu.

V úvodu druhé části bylo kladno několikrát  centimetry od druhého gólu, ale nejprve dokázal míček na brankové čáře zastavit Biegl a podruhé pak Špaček nepochopitelně selhal před zcela odkrytou brankou, kterou těsně minul. Hráči obou týmů si v dalším průběhu zápasu vytvářeli šance hlavně v přesilových hrách, ale oba brankáři byli v těchto chvílích bezchybní.

Jaroslav Tesař se na sobotu zřejmě dobře vyspal, byl to totiž nakonec on, kdo rozhodl 3.čtvrtfinále! Jeho další přesilovkový volej sice nebyl z nejpovedenějších a střela tak zamířila za Jirotkovu branku, ale míček se od sítě odrazil nebezpečně zpět do předbrankového prostoru, kde se jej pokusil zalehnout jeden z kladenských obránců. Udělal to ale tak nešťastně, že se mu podařilo srazit míček za brankovou čáru. Kladno pak svíralo hradecké v jejich pásmu, ale Biegl několika povedenými zákroky vyrovnání odmítl a po výhře domácích 2:1 tak bylo jasné, že hrát se bude i v neděli!

 

Hradec Králové – Alpiq Kladno 5:4 pp (0:2, 3:1, 1:1 – 1:0.) 

branky: 19. Bacovský (Doležal), 22. Bacovský (Novák, Hrabica), 28. Fanderlík (Tesař), 44. Švanda (Bacovský), 60. Bacovský (Novák, Hrabica) – 5. Hnízdil (Hrabár), 12. Prokop (Procházka, Hnízdil), 21. Pražák (Barnošák), 43. Barnošák (Kohout)

Drama jako podle hollywoodského scénaře viděli v neděli diváci pod Bílou věží. Jako každý správný film měl i tento zápas nejprve zápletku, kterou obstarali naši hokejbalisté nepodařeným vstupem do zápasu a hosté svojí efektivitou v zakončení. Díky tomu vedl Alpiq po první třetině 2:0 po brankách Hnízdila a ProkopaHradeckým se nedařilo přecházet, přes pozornou kladenskou obranu. Nezdary však skončili v 19.minutě, kdy Doležal nabil Bacovskému a jeho střela z první proskotačila až za Jirotku. Od tohoto momentu se obraz hry změnil. Vstřelená branka jakoby nalila Pirátům krev do žil a za několik desítek vteřin mohlo být vyrovnáno, ale tečovaný míček trefil jenom botu kladenského gólmana. Paradoxně ve chvíli, kdy vyrovnání viselo na vlásku skórovali znovu hosté. Pražák se dostal do úniku a tváří tvář Bieglovi se štěstím dostal míček za jeho záda. Utkání ještě nebylo ani v polovině a Hradec znovu ztrácel dva góly.

Domácí odpověď však byla blesková. Novák, Hrabica a zakončující Bacovský předvedli divákům fantastickou souhru na jeden dotek proti které neměl Jirotka šanci zasáhnout-2:3! Hradečtí hráči se snažili o vyrovnání, kladenští naopak zlobili z brejků do otevřené obrany, které musel několikrát hasit pozorný Biegl. V 28.minutě pak ve skvělé formě hrající Tesař vyhrál buly za sebe na Fanderlíka, který sice míček chviličku "lovil" pod nohama, ale nakonec vyslal střelu, která prosvištěla kolem Jirotkovy hlavy až do sítě.

Třetí část byla napínavá, hrálo se o hodně a ani jeden z celků nechtěl udělat chybu, která by jej stála zápas. Hradeckým se to k jejich smůle podařilo. Nedůraz kolem branky potrestal brankou na 3:4 Barnošák, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a pouhé 2 minuty před koncem třetí třetiny poslal Kladno jednou nohou do semifinále. Piráti však bojovali dál a za podpory obecenstva sáhli ke hře bez brankáře. Strhující závěr pak podtrhl Švanda, který dorazil do branky Bacovského střelu a poslal zápas do prodloužení. 

V něm byli hradečtí aktivnějším týmem a po několika nadějných pokusech, které skončily těsně mimo přišlo rozhodnutí. Další souhra Hrabici s Novákem vyústila v přihrávku na hrdinu utkání Bacovského, který uklidil balónek za Jirotku a odšpuntoval tan gejzír radosti na domácí straně. Drama tak nakonec pro domácí skončilo happy endem. Jan Bacovský zaznamenal hattrick, ke kterému přidal i jednu gólovou přihrávku a zaslouženě mu patří titul hráče zápasu.

Série je tedy nyní vyrovnaná a rozhodnout tak bude muset páté utkání, které se hraje na Kladně již zítra 8.května od 11:00!

sestavy:

Hradec Králové: Biegl (Brykner) – Hrabica, Švanda, Ruda, Jiřík, Fanderlík, Šimek, Doležal, Bacovský, Novák, Hudeček, Tesař, Svoboda, Fišer, Hrubý, Ježek, Mitra, Král, Černý

Kladno: Jirotka (Hájek) – Soukup, Hrabár, Novák, Dědič, Haisman, Nosek, Hnízdil, Štěpáník, Špaček, Šícha, Šíma, Pražák, Kohout, Barnošák, Procházka

Diskuze

Události

30.03.2019 15:00
HBC Hradec Králové 1988 - SK Sudoměřice

Najdete nás na Facebooku

Crossdock
Fisher hockey
Radio Kiss
Hejduksport
Sabe
Statutární město Hradec Králové Královéhradecký kraj RegulTech servis s.r.o. ITV International Transport MŠMT Clever People Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 15583
Posledních 30 dnů: 749 | Posledních 7 dnů: 226 | Poslední den: 31

© 2019 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne