22. kolo, So 30.03 15:00

B-tým první zápas sezóny zvládl na výbornou

B-tým první zápas sezóny  zvládl na výbornou

2.Liga: Rezerva HBC Hradec Králové 1988 "B" - 1.zápas=2body

2.Liga: Ježci Heřmanův Městec – HBC Hradec Králové 1988 B 3:4 ss (2:1, 1:1, 0:1 – 0:1)

V Heřmanově Městci diváci na úvod soutěžního ročníku viděli prodloužení a nájezdy. Domácí Ježci se ujali vedení už ve dvanácté vteřině, kdy se trefil Patrik Škoda, jeho tým se ale útokům hostů bránil jen do deváté minuty, kdy na zkušeného barda v brance Ježků Petra Mence vyzrál Aleš Bečka. Ježci se ale ještě do první sirény dokázali vrátit do vedení, když se podruhé trefil Škoda – 2:1. V jednadvacáté minutě hradecký Zeman P. kapituloval znovu, když se trefil Čejgl – 3:1. V sedmadvacáté minutě fauloval domácí Valenta a to byla jedinečná příležitost ke snížení, kterou využil druhým gólem v utkání Bečka – 3:2. Závěrečná třetina tedy slibovala drama, a to se také ukázalo: Ježci jednobrankové vedení nedokázali udržet, pět a půl minuty před koncem neuhlídali Michala Tovtíka a rázem to bylo 3:3. Ještě před nájezdy se hrálo pětiminutové prodloužení ve formátu 4+1, ani tady ale vítězná branka nepadla. Rozhodnout tedy musely nájezdy, v nichž bod navíc svému týmu vystřelil junior Viktor Zeman.

Branky: Škoda 2, Novelinka L. - Bečka 2, Tovtík, Zeman
Střely: 35:25, vyloučení: 5:6, využití: 0:1, oslabení: 0:0

Sestava Ježků: Menc P. (Novelinka P.) - Böhm, Doležal, Honek, Macháček, Menc L., Valenta, Čejgl, Jurga, Kopriva, Kříž, Kubát, Macenauer, Novák, Novelinka L., Pavlíček, Pilař, Škoda, Vohralík

Sestava Hradce Králové B: Ponke, Zeman P. - Bečka, Bílek, Flídr, Hrubý, Škoda, Zeman V., Dlouhý, Fiedler, Kania, Kroupa, Pataki, Rakovský, Rytíř, Řehák, Tovtík

Zdroj: Hokejbal Východ