HBC Hradec Králové 1988

Piráti oloupili mistra!

Do Hradce přijel v sobotu soupeř z nejsilnějších. Na koho jiného pozvat diváky, než na mistra extraligy posledních dvou sezón, který se v té letošní pokouší o zlatý hattrick? Ano, přijel Kert Park Praha. Bohužel počasí o posledním listopadovém víkendu hokejbalu a početnější divácké návštěvě příliš nepřálo a ti co dorazili se museli vyrovnat s vytrvalým deštěm a nízkými teplotami.

Hradečtí hokejbalisté jakoby se však chtěli zahřát hlavně pohybem a elánem se kterým nastoupili na svého soupeře. To se vyplatilo. Hned ve druhé vteřině zápasu putoval na trestnou lavici Střecha a následnou přesilovou hru využil mistr brzkých branek Ondřej Lux pohotovou tečí. Hosté se sice pokoušeli o rychlou odpověď, ale Hradec měl dobrý nástup a jen díky Miklovi nenavýšil náskok ne rozdíl dvou branek. V jedenácté minutě pak pražský tým dostal téměř dvouminutovou výhodu dvou hráčů v poli, ale přes několik nadějných pozic se jim nepodařilo dostat míček do sítě.

Z kraje druhé části nejprve při hradecké přesilovce utekl do úniku Fejfar, ale Brykner vytáhl dobrý zákrok. Hra plynula dál a jen o pár sekund později na druhé straně Josef Šimůnek tváří tvář brankáři rozjásal podruhé střídačku pirátů.

Kert dostal šanci odpovědět v další přesilové hře, kterou už tentokrát využil Jan Střecha, který se uvolnil od mantinelu a skrz bránícího hráče trefil přesně. Nehledě na počasí se hrál skvělý hokejbal. Šance byly k vidění před oběma brankami, ale oba brankáři podrželi své týmy a stav tak zůstával i po druhé třetině o gól příznivější pro hráče v červeném.

Ze třetí části uběhlo jen několik vteřin a po Luxově přihrávce se před Miklem zjevil Jan Bacovský a bekhendem umístil míček mezi jeho betony. Zdálo se, že tato branka opět vnese klid do řad hradeckých a že by se mohl rýsovat i zisk všech tří bodů. Kert Park však nevyhrál poslední dvě sezóny hokejbalovou extraligu pro nic za nic. Hráči z hlavního města zapnuli na plné obrátky a vytvářeli si nadějné střelecké příležitosti. Po čistě vyhraném buly se ale ujala až střela Radovana Dejneky, který nahodil míček mezi hráče a ten proklouzl Bryknerovi do branky. Krátce po brance na 3:2 dostal navíc jeden z hradeckých hráčů trest na 2+2 minuty a hosté tak dostali šanci na brzké vyrovnání. Tu také po  dvou minutách využili, byť to byla branka trochu šťastná. Střela Dejneky trefila Novákovu hůl a od jeho hole se míček odrazil do země a vzápětí pod břevno Bryknerovi branky- 3:3. Hradec byl po tomto gólu pod velkým tlakem, ale srdnatě bojující piráti nakonec srovnali hru a nenechali si vzít všechny body i přesto, že měl v závěru velkou šanci Wróbel. Rozhodnout však mohl také Hudeček na druhé straně.

Zápas nenašel po 45 minutách vítěze a tak se šlo do prodloužení. Hradec chtěl bonusový bod a první dvě minuty se odehrávaly výhradně v obraném pásmu Kertu, ale míček si cestu do sítě nenašel. V posledních vteřinách overtimu natáhl ke střele Josef Šimůnek, ale jeho střela propadla přes Miklovu lapačku jen vteřiny po závěrečné siréně a branka tak nemohla být uznána. Rozhodnout tak msely samostatné nájezdy.

Hned v úvodu neuspěl Fejfar, aby jej na druhé straně následoval Doležal. To Danko už švihem nad vyrážečku domácího brankáře uspěl a po neproměněném nájezdu Tesaře měl Kert první "matchball". Šlehofer však Bryknera nevymíchal. Novák se proti Miklovi rozbíhal v těžké pozici, ale souboj nervů zvládl a srovnal! Pořadí se otočilo a k míčku se postavil znovu Petr Novák...a i napodruhé proměnil! Znovu si věřil i Danko na druhé straně, ale protože tentokrát minul, zůstal velmi cenný bod navíc v Hradci!

Petr Brykner: "Dnes musím před kluky smeknout, sehráli neuvěřitelný zápas. Troufám si říct, že jsme byli Kertu více než vyrovnaným soupeřem a kdybychom získali všechny tři body, zasloužili bychom si je. Bohužel jsme soupeři znovu nabídli poměrně dost přesilovek a tak zkušené mužstvo jako Kert s tím dokáže naložit. Na to jaké bylo počasí se hrál vynikající hokejbal a jsem rád, že se nám podařilo získat velmi cenné 2 body."

Hradecké hokejbalisty čeká v sobotu poslední utkání podzimní části. V sobotu 1.12. od 11:00 přijedou Pardubice. Nenechte si ujít tradiční východočeské derby a přijďte podpořit piráty v boji o další body!