13. kolo, So 10.11 13:00

HBC Hradec Králové 198..6
HBC Rakovník4

Černá sobota pro Piráty všech kategorií

Všechny kategorie v sobotu 9.3.2019 prohráli, až v neděli si spravil chuť A-tým.

První kdo nastoupil v sobotu 9.3. na hřiště, byli poprvé v jarní části, starší žáci.

HBC Autosklo H.A.K. Pardubice vs. HBC Hradec Králové 1988  4:0     (1:0, 1:0, 2:0)

SŽ zajížděli na horkou půdu rivala z Pardubického Autoskla. Ve větrném a deštivém počasí vyběhli na hřiště favorizovaného soupeře minimálně potrápit. Bohužel se nedařilo ani zakončení z breaků a mladí piráti prohráli 4:0. V tabulce se nacházejí prozatím na 4.místě a v příštím týdnu se představí na domácím hřišti proti dalšímu velmi kvalitnímu soupeři, který ještě nepoznal porážku, a to Svítkov Stars Pardubice.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HC ŠD Písek  2:3    (0:1, 0:2, 2:0)

V 13.00 nastoupila v hradeckém svatostánku Juniorka ke svému třetímu jarnímu zápasu. Po jedné výhře nad Pražským Kovem a prohře s Letohradem, chtěli za každou cenu se soupeřem z Písku bodovat. Hra byla velmi vyrovnaná, Piráti dokonce Písek přestříleli,ale opět je trápila koncovka a hlavně chybné rozebírání hráčů. Piráti se ani neoklepali a už prohrávali vlastními chybami 0:3. Ve třetí třetině ovšem neskutečně zabrali, nejdříve se trefil Jakub Rakovský a chvíli po něm skóroval Matyáš Bláha. Bohužel již nezbyl čas na vyrovnání a domácím nepomohlo ani odvolání gólmana. Juniorka si tak opět nepřipsala ani bod po prohře 2:3. Příští sobotu zajíždí Juniorka na asfalt do České Třebové, kde věří ve výhru za tři body.

HC Jestřábi Přelouč B vs. HBC Hradec Králové 1988 B  4:3    (1:1, 2:1, 1:1)

Poprvé se v jarní části představila i rezervna pirátů v 2.Lize. B-tým odjížděl ve velmi malém počtu do Přelouče. Ani jim se první zápas jarní části nepovedl a po třech třetinách svítil na světelné tabuli stav 4:3. Rezerva, však stále věří v poklidný postup do Play-off, ale samozřejmě ví, že musí své výsledky zlepšit. Příští sobotu se střetnou na domácím hřišti s nevyzpytatelnými Svitavy.

HBC Alpiq Kladno vs. HBC Hradec Králové 1988  8:1  (2:1, 2:0, 4:0)

A jako poslední zajížděl A-tým k dalšímu zápasu CROSSDOCK Extaligy mužů do Kladenské arény. Nečekal je vůbec lehký zápas, Kladno má výborně hrající tým a stále se drží v nejvyšších příčkách tabulky.Áčku bohužel vůbec nic nevycházelo, hodně vyloučení a jediný gól O.Luxe na výborně hrající a produktivní Kladno nestačilo. Prohra 8:1 znamenala pro hráče studenou sprchu. Nicméně bylo potřeba vše hodit za hlavu a myslet na další zápas, který je čekal hned druhý dne s velmi silnou Plzní.

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Plzeň     2:1 SS    (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

V neděli 10.3. nastoupili i po sobotním debaklu s čistou hlavou a bylo to hodně znát. S Plzní odehráli velmi vyrovnaný zápas, hrál se opravdu velmi rychlý hokejbal, plný šancí a o každý centimetr hřiště. Samozřejmě nejvíci byli vidět oba gólmani, Návara i Brykner ve svých brankovištích čarovali. Ve druhé třetině se dostala do vedení Plzeň, ale již po pěti minutách zaúřadoval J.Šimůnek a bylo vyrovnáno. Jelikož se do konce základní části skóre nezměnilo, tak následovalo pětiminutové prodloužení. Ovšem ani tam se nikomu nepodařilo i přes řadu šancí a domácí přesilovku skórovat. Šlo se tedy do nájezdů, kde všem střelcům mimo jednoho Plzeňského dařilo, a tak druhý bod zůstal v Hradci.