Po dvou prohrách v řadě, Junioři zabrali.

TJ Lokomotiva Česká Třebová - HBC Hradec Králové 1988   2:5     (1:0, 0:1, 1:4)

střely: 8:29

branky: Fiedler 2x, Čech, Dlouhý, Bláha T.

Junioři ve velmi deštivém a větrném počasí vyrazili k dalšímu utkání základní části Extraligy Juniorů ke kohoutům do České Třebové. Stále nemají jisté play-off a po posledních dvou prohrách, potřebovali v České Třebové bezpodmínečně bodovat.

Trenéři řekli svým svěřencům pokyny, ale to se opět minulo výsledkem. Již po prvním vhazování a špatném rozebrání hráčů šel soupeř do vedení. Pirátům nevycházeli přihrávky, nahození, přechod do útočného pásma, prostě vůbec nic. Hráči místo uznání chyb, svalovali vinu na mokrý asfalt. První třetinu doklepali a šlo se do šatny. Po důraznějších slovech trenérů v šatně, nastoupili do druhé třetiny jako tým. Piráti byli znatelně lepším týmem, ale branka ne a ne spadnout. Ke konci druhé třetiny po krásné souhře D. Černého a D. Fiedlera bylo konečně vyrovnáno. Do třetí třetiny šli hráči s tím, že musí být trpělivý a další branky se dočkají a to se taky stalo. Další branky přidali postupně V. Čech, N. Dlouhý a ještě jednou D. Fiedler. Výhra kluky moc potěšila, protože až na první třetinu se opravdu dalo říct, že se hrálo na jednu branku a to tu soupeřovu, svědčí o tom i počet vzájemných střel 8:29.

Tento víkend čeká kluky další těžká zkouška a to ve formně domácího dvojzápasu, v sobotu k nám zavítají Tygři z Mladé Boleslavi a v neděli favorizované HBC Autosklo H.A.K. Pardubice. Přijďte kluky podpořit ke získání dalších bodů k pojištění play-off.