HBC Alpiq Kladno vs HBC Hradec Králové 1988

Datum a čas konání: 19.10.2019 11:00
Místo: Kladno

Z Moravy bohužel bez bodu

K druhému letošnímu utkání cestovali hradečtí hokejbalisté až do dalekých Sudoměřic. Ve vesničce na hranicích se Slovenskem panovalo krásné slunečné podzimní počasí. K ideálu tak chyběl pouze lepší výsledek a alespoň nějaký bodový zisk z tohoto bojovného zápasu.

První třetina nabídla vyrovnanou podívanou, své šance měli oba celky. V té největší trefili hradečtí pouze tyčku domácí branky. Protože si oba brankáři se zbytkem šancí poradili, tak během první pauzy na světelné tabuli svítily dvě nuly.

Ve druhé třetině už se diváci dočkali také gólů. Jako první se prosadil domácí Helešic, který po brejku dvou na jednoho  dobíhal jako třetí hráč a bekhendem dokázal přehodit ležícího Bryknera. Krátce po polovině zápasu se ale z rohu hezky  vymotal Šimůnek a střelou pod ruku Dekányho vyrovnal na 1:1. V 26.min přišla nádherná akce hradeckých. Ondřejové Březina s Luxem si v plném běhu vyměnili míček a druhý jmenovaný ho naservíroval před prázdnou branku na hůl Jakuba Svobody pro kterého už nebyl problém dopravit balónek do sítě.

V této fázi zápasu byli piráti lepším týmem a ve vzduchu visel třetí gól, kterým by odskočili do dvoubrankového trháku. Místo toho však přišla dvě vyloučení v krátkém sledu. Domácí to druhé potrestali, když Tomáš Hübl šikovně tečoval do branky střelu, která původně mířila hodně vedle Bryknerovi pravé tyčky. Neuběhla ani minuta a Sudoměřice se dostali do vedení. Tóth našel před brankou Černeka a jeho nepříliš prudká střela si nakonec skrz nohy bránícíh hráčů našla cestu až za hradeckého brankáře. Do konce druhé třetiny v tu chvíli zbývalo pouhých deset vteřin...

Úvod třetí třetiny patřil hostům. Ti se snažili zatlačit sudoměřické do defenzivy a znovu vyrovnat skóre. Po dalších dvou vyloučeních na hradecké straně však na rozdíl dvou gólů odskočil domácí tým. V prvním oslabení ještě podržel Hradec skvělým zákrokem Brykner, v tom druhém už se odražený míček se vykutálel na levý kruh přímo proti holi Michala Tótha jenž ho nekompromisní ranou napálil do růžku hradecké branky. Hradecká odpověď však trvala pouhých 16 vteřin! Tesařovo čistě vyhrané vhazování zužitkoval ke snížení pohotovou střelou Tomáš Jiřík-4:3! Piráti se poté tlačili za vyrovnáním. Často chyběly pouze centimetry. Ondrej Dekány však předvedl několik velmi dobrých zákroků a i za přispění brankové konstrukce nedovolil vyrovnání. Všechny tři body tak zůstaly na Moravě.

Petr Brykner: "Dnes to byl takový klasický zápas, který zde hráváme. Při hře 5 na 5 jsme byli dle mého lepším týmem, ale domácí opět trestali naši nedisciplinovanost v přesilovkách. Je škoda, že se nám nepovedlo přidat ve druhé třetině třetí gól a odskočit do většího vedení. Do dalších zápasů se musíme vyvarovat zbytečných vyloučení a být důslednější ve vlastním pásmu. Že z tohoto zápasu nemáme ani bod je škoda, protože jsme si za výkon hlavně směrem dopředu nějaký určitě zasloužili."

Branky a nahrávky: 19. Helešic (Chovanec, Štefek), 29. Hübl (Štefek, Helešic), 30. Černek (Tóth, Kaluža), 36. Tóth (Štefek, Tóth) – 25. Šimůnek (Malý), 26. Svoboda (Lux, Březina), 36. Jiřík (Tesař)

SK Sudoměřice: Dékány (Lindner) – Hübl, Šindlář, Toman, Tóth D., Studénka – Kaluža, Černek, Tóth M., Chovanec, Štefek, Helešic, Navrátil, Král, Balat, Tran, Aondis, Stratil

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Vaněk) – Jiřík, Škoda, Fanderlík, Šimek, Hrubý, Doležal – Svoboda, Březina, Lux, Tesař, Šimůnek, Malý, Krejčík, Mitra, Černý, Fiedler