HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

HBC Hradec Králové 1988 vs TJ Snack Dobřany

Datum a čas konání: 29.2.2020 13:30

Comeback Josefa Krejčíka

Comeback Josefa Krejčíka

Josef Krejčík je bývalým mládežnickým reprezentantem a dlouholetým hráčem hradeckého hokejbalu. Jeho kariéru ale přibrzdilo několik nepříjemných zranění. Léčení toho posledního se nakonec protáhlo na celé dvě sezóny. Vše zlé má však i své pozitivní stránky a tak klub v Pepovi získal i mladého a oblíbeného mládežnického trenéra. Jak se Pepa dostal k hokejbalu a co je jeho letošním cílem se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Ahoj Pepo,

na úvod začněme takovou tradiční otázkou. Jak dlouho se věnuješ hokejbalu a jak ses k tomuhle sportu dostal?

"Ahoj, jako kluci jsme hrávali před barákem několik sportů a jedním z nich byl právě “hokejbal“. Čabi s Ondrou Rytířem již nějakou dobu hráli, ale pro mě byl ještě přednější hokej. Jednou jsem se nechal zlákat na jejich trénink, následně na zápas. Chvíli jsem kombinoval hokej s hokejbalem a nakonec zůstal u hokejbalu."

Díky zdravotním patáliím máš za sebou velice dlouhou herní pauzu. Pověz nám o co přesně šlo a jak dlouho jsi byl mimo hru?

"Těch pauz už bylo na můj vkus zbytečně moc :) Tentokrát to byla plastika předního křížového vazu, která mě vyřadila na dvě sezony."

Jaký to byl pocit obléknout proti Ústí znovu dres pirátů po tak dlouhé době?

"Obléknout dres města ve kterým ses narodil a žiješ je vždycky super."

Už se ti podařilo dostat díky tréninkovým dávkám do optimální herní pohody?

"Koleno mě ještě trochu limituje, protože má hra byla převážně založena na rychlosti a pohybu. Nicméně je to každým týdnem lepší a věřím, že nejpozději přes zimu se mi nohu podaří zase posílit, abych byl dostatečně připraven na nejdůležitější část sezony."

Během herní pauzy jsi získal trenérskou licenci a věnoval se vedení přípravek v hradeckém klubu. Jaká to pro tebe byla zkušenost a předčila realita tvá očekávání před tím, než jsi do toho šel?

"Byla to velká zkušenost a zajímavý pohled z té druhé stránky. Ze začátku jsem si říkal, že to bude v pohodě, je to přece přípravka, ale pak zjistíte, že o to je to vlastně “horší“. Udržet si jejich hodinovou pozornost vyžaduje velkou přípravu na trénink, když je něco nezaujme, tak to rychle poznáte a nebo vám to s jejich dětskou upřímností klidně řeknou :)  V průběhu sezony jsem si uvědomoval, jak je tahle kategorie důležitá. Jak pro chod klubu, tak protože hlavně vy ovlivňujete jestli ten sport budou mít ty děti rádi a přijdou i za rok, za dva.  A o to jde tady především, vytvořit jim emoční vazbu k hokejbalu takovou, aby nám neodcházeli ještě během školního věku, proto by ti nejlepší trenéři měli být podle mě právě u dětí. Velký respekt těm, kteří podle toho tak přistupují i v našem amatérském sportu. Jejich práce není vidět za rok, ale když se za pár let podíváte do juniorky a do chlapů."

Teď už se předpokládám soustředíš zase hlavně na pozici hráče A-týmu. Jaké jsou tvé cíle nebo ambice v rámci letošní sezóny?

"Hráčská kariéra není tak dlouhá a proto bych chtěl v této pozici zůstat dokud to půjde. Na trénování jsem ale úplně nezanevřel a zůstal v pozici trenéra výběru U13 Královehradeckého kraje, což není tak časově náročný."

"Rád bych nechal všechny svoje berle a ortézy ve skříni :)"

Máme za sebou samý úvod základní části hokejbalové extraligy. Jak jsi spokojený s výsledky, kterých jsme zatím dosáhli a myslíš, že je něco, co bychom měli zlepšit do dalších zápasů?

"V prvních zápasech sezony bývá snad každý rok hodně chyb a postupně se odbourávají. V Sudoměřicích si nemyslím, že jsme byli horším týmem, ale nezvládli jsme ho směrem dozadu a nakonec nás to zbytečně stálo body. Na tom bychom měli zapracovat."

Je něco, co bys chtěl vzkázat pořád ještě na startu nové sezóny příznivcům hradeckého hokejbalu?

"Určitě jsme rádi za každou jejich podporu. My se jim to budeme snažit oplatit hrou, která je bude bavit, aby se na naše zápasy rádi vraceli."

Díky za tvůj čas, ať se ti daří a drží se tě zdraví!

"Taky děkuji."

Diskuze

Události

29.02.2020 13:30
HBC Hradec Králové 1988 - TJ Snack Dobřany
07.03.2020 13:00
HBC Hradec Králové 1988 - SK Hokejbal Letohrad
14.03.2020 13:00
HBC Hradec Králové 1988 - HC Kert Park Praha
15.03.2020 13:00
HBC Hradec Králové 1988 - HbK Karviná

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

TJ Kovo Praha
HBC Hradec Králové 1988
0:3
Podrobnosti

Střelci týmu

9 gólů

Pavel Malý

Nejbližší narozeniny

01.03.2020 Tomáš Jiřík (26)

Počet návštěv: 27422
Posledních 30 dnů: 1156 | Posledních 7 dnů: 321 | Poslední den: 30

© 2020 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne