HBC Alpiq Kladno vs HBC Hradec Králové 1988

Datum a čas konání: 19.10.2019 11:00
Místo: Kladno

Bod navíc vystřelil v nájezdech Svoboda

Třetí kolo hokejbalové extraligy nasměrovalo hradecké hokejbalisty do města biatlonu, tedy do Letohradu. Mladý tým, který se však znovu netají medailovými ambicemi měl zatím stejně jako náš tým na svém kontě jedno vítězství a jednu porážku. Vzájemný duel tak sliboval vyrovnanou a napínavou podívanou, které se nakonec diváci také dočkali.

První část se nesla po opatrném úvodu ve znamení aktivity domácích hráčů, kterým pomohly přesilové hry po faulech či "technických chybách" našich hráčů. Po jedné z nich se dostali jeleni do vedení, když klubko střel před Bryknerem prostřelil Vychytil.

Po pauze Hradec přidal a měl více ze hry. První velkou šanci na vyrovnání kryl po střele "z první" Šimara. Hradec měl územní převahu, ale domácí hráči hrozili z nebezpečných protiútoků.

V samém závěru druhé části dostali  hradečtí výhodu přesilové hry čtyř proti třem. Do sirény ohlašující přestávku zbývalo ještě 16 vteřin když nepříliš podařená Šimkova střela doputovala až do Šimarovy sítě. Ten měl nejspíš zakrytý výhled a situaci mu neulehčily ani šermující hokejky na hranici brankovišti.

Zápas nabídl dramatický závěr ve kterém plály emoce. K vidění bylo i několik slovních potyček a strkanic ped oběma brankami. Diváci se však dočkali i šancí. Vedení se pirátům podařilo strhnout na svou stranu ve 40.minutě. Pavel Malý si vzal balónek za brankou a dokázal se s ním i přes odpor domácí obrany prodrat až na brankoviště odkud bekhendem zamířil přesně!

Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale ve 42.minutě to vypadalo, že jejich nápor otupí oslabení po faulu Vychytila. Hned v následném souboji po vhazování si však rozhodčí vybral Březinův zákrok a síly na hrací ploše srovnal. Za dalších 20 sekund navíc putoval na trestnou lavici i Jakub Ježek a rázem z toho byla přesilová hra Letohradu. Tu využil Faltus, který prostřelil jak bránícího Jiříka, tak Bryknera a poslal zápas do prodloužení.

V něm si šance na rozhodnutí vypracovali oba týmy, ale protože žádná brankou neskončila, protáhlo se utkání až do samostatných nájezdů.

Jako první se ve druhé sérii trefili domácí a osud zápasu ležel na bedrech Vojty Novotného. Ten však těžký okamžik zvládl a prostřelil Šimaru. Při nájezdu Krejsy zachránila Hradec tyčka aby následně Jakub Svoboda rychlou střelou překonal domácího brankáře a vystřelil tak bod navíc pro piráty!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Utkání obsáhle hodnotí také předseda klubu Jakub Ježek, který se v sobotu zaskočil v obraně:

"V zápase s Letohradem jsme si byli vědomi jejich síly, kterou potvrdili v minulém domácím utkání s Kladnem, které dokázali vyhrát. Chtěli jsme se soustředit na začátek utkání, kde se jim minulý zápas podařilo rozhodnout. To se nám částečně  dařilo, ale dostávali jsme se pod tlak a soupeř byl lepší. Na druhou stranu jsme to soupěři  ulehčili svou nedisciplinovaností, během první třetiny jsme hráli 4x v oslabení. Výsledek 1:0 po první třetině byl pro nás vzhledem k okolnostem ještě přijatelný."

"Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil, ale naráželi jsme na domácí obranu v čele s Honzou Šimarou. Ani Letohrad nebyl bez šance a nás držel ve hře brankář Brykner. Nicméně obraz hry se trošku otočil a byli jsme nebezpečnějším celkém na hřišti. Vyrovnat se nám povedlo až 15 vteřin před ruhou sirénou, kdy do soupěřovi brány propadla nepříliš tvrdá střela Petra Šimka. Jednalo se o velmi důležitý okamžik, který ovlivnil další pokračování utkání. Behěm třetí třetiny jsme stupňovali náš tlak a byli jsme lepším týmem, ale i Letohrad dokázal zahrozit. Náš tlak vyvrcholil gólem Pavla Malého, který se dokázal obtočit kolem obránce a v těžké pozici zakončil.  Po této brance zbývalo do konce 5 minut a mohli jsme reálně věřit, že urveme 3 body, ale nestalo se tak. Následně došlo k prvnímu vyloučení a hned po chvíli k dalšímu a museli jsem bránit přesilovku 4vs3 potažmo 5vs3. Soupeři se podařilo vyrovnat v čase 43:25 a ještě měl šanci pokračovat v pokračující přesilovce 5na4. Tu jsme už naštěstí zvládli ubránit a na konci základní hrací doby jsme ještě dokázali podniknout nebezpečný útok, ale bez vstřelené branky."

"Prodloužení 3vs3 pro nás bylo premiérou a trošku jsme se hledali. V této části byl soupeř o fous lepší, ale branku vstřelit nedokázal i díky dobrému výkonu brankáře Bryknera. Jeho výkon vygradoval v nájezdech kdy inkasoval pouze jednu branku. Tady musím pochválit mladíka V. Novotného, který zachoval chladnou hlavu v rozhodující situaci  vstřelil vyrovnávací branku.  Naší rozhodující branku vstřelil v nájezdech Jakub Svoboda, který překonal brankáře Šimaru mezi betony."

"Když budu hodnotit celé utkání tak dělba bodů po základní hrací době byla spravedlivá. Bonusový bod, jsme si dle mého názoru zasloužili za výkon hlavně v druhé a třetí třetině o něco více než soupeř. Jednálo se o vyrovnané utkání hrané v tempu. Dvou bodu si velmi vážíme, protože z Letohradu se moc body vozit nebudou. Dali jsme zapomenout na nevydařený zápas v Sudoměřicích, kde jsme body dle mého názoru promhrali svou nedisciplinovaností. Teď se musíme soustředit na domací utkání s Kovem, kde chceme zvítězit za 3 body."

Branky a nahrávky: 10. Vychytil (Halbrštát), 44. Faltus (Halbrštát, Věchet) – 30. Šimek (P. Novák, Fanderlík), 40. Malý (Novotný), rozh. náj. Svoboda

SK Hokejbal Letohrad: Šimara (M. Novák) – Vychytil, Krejsa (A), Teplý, Adamec, Lajčiak, Lux – Macháček, Halbrštát (A), Faltus, Věchet (C), Cvejn, Bogdány, Holuša, Hejtmánek, Palcer, Řehák.

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Dvořáček) – Šimek, Fanderlík, Jiřík, Škoda, Hrubý (A), Ježek – Svoboda, P. Novák (C), Březina, Tesař, Malý, Šimůnek (A), Běloušek, Mitra, Novotný.

zdroj foto:Iva Janoušková (FB Hokejbal Letohrad)