HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

HBC Hradec Králové 1988 vs TJ Snack Dobřany

Datum a čas konání: 29.2.2020 13:30

Piráti loupili na Lužinách

Piráti loupili na Lužinách

Hradecký A-tým měl v sobotu na programu výjezd na pražské Lužiny, kde se utkal s mistrem posledních tří ročníků extraligy Kert Parkem. Obhájce trofeje zatím nezažívá na své poměry úplně ideální start soutěže čehož chtěli piráti využít a zabojovat na jeho půdě o nějaký ten bodík. Že to nakonec budou tři věřili asi jen ti největší optimisté.

Počasí hokejbalu příliš nepřálo. Diváky, kterých dorazilo opravdu poskrovnu čekalo deštivé a větrné odpoledne. Domácí jakoby se snažili je rozehřát svým výkonem měli tradičně silný nástup ze kterého pramenilo několik střel, kterými v prvních minutách zasypali hradeckou branku. Když v největší šanci ani nadvakrát neuspěl proti Bryknerovi Wrobel, začali vystrkovat "růžky" i hráči v červeném. Březina běžel sám na Mikla, ale střelou nad pravý beton jej nepřekonal.

V 11.minutě Malý dobře podržel balónek u mantinelu a přistrčil míček do běhu Bělouškovi, který po rychlé kličce prostrčil míček mezi betony brankáře Mikla a poslal hradecké do vedení. Odpovědět mohl domácí Krůček, ale jeho střela jen olízla břevno branky hostů.

I druhá část začala velkou šancí Kertu, ale vyrovnání nepřišlo. Nejprve měli ke gólu blízko Březina s Luxem, ale Mikl situaci nakonec vyřešil, byť s pomocí faulu. V následné přesilovce Svoboda udržel míček na modré čáře v útočném pásmu, přihrál Březinovi a ten přesným pasem našel Luxe pro kterého už nebyl problém uklidit míček do odkryté branky.

Domácí se snažili o vyrovnání což podporovali častou střelbou, ale Brykner byl pozorný. V 29.minutě však žlutí sehráli povedenou přesilovku a po Wrobelově střele se z dorážky prosadil Čejka, který snížil na rozdíl jednoho gólu.

Třetí část začala přesilovkou Hradce v pěti proti třem, ale maximem co se z ní podařilo vytěžit byla branková konstrukce o kterou se míček otřel. Přesto se deset minut před koncem povedlo hostům vedení navýšit když se po závaru před Miklovou brankou dostal míček k Luxovi, který jej poslal na Fanderlíka a ten střelou pod břevno nedal brankáři šanci zasáhnout. 

Odpověď "Parku" však přišla záhy. Šperlovu střelu ještě hradecký brankář vyrazil, ale na Krůčkovu dorážku po přistrčení Jágra už byl krátký. Ve čtyřicáté minutě bylo navíc vyrovnáno! Danko tak dlouho operoval u zadního mantinelu až šikovně našel Wrobela, který se na jen na vteřinku uvolnil z Doležalova sevření, ale přesto dokázal pohotově zakončit do odkryté části branky. Následovala divoká pasáž, Wrobel utíkal ve dvojici se spoluhráčem proti jedinému obránci, ale skórovat se jim nepovedlo. V předposlední minutě pak přišla chvíle muže zápasu Vojty Novotného. Domácí sice vyhráli vhazování, ale Novotný byl u obránce velmi rychle, dokázal mu vypíchnout míček a upaloval vstříc Miklovi, kterého překonal přesnou střelou nad vyrážečku a výrazně tak přiblížil svůj tým vítězství.

Hradečtí sehráli závěr obětavě, vidět byl Ondra Lux, který dokázal vybojovat cenné vteřinky v soubojích za domácí brankou. Kert Park sáhl k risku bez brankáře, ale k míčku se znovu dostal Novotný a podruhé v krátkém sledu dopravil míček do sítě.

Piráti překvapili favorita a po vynikajícím taktickém a bojovném výkonu si z Prahy odvezli všechny tři body. Ty znamenají aktuální čtvrtou příčku extraligové tabulky s minimální ztrátou na samé čelo tabulky.

------------------------------------------------------------------------------------------

Nejlepším hráčem zápasu na hradecké straně byl zvolen Vojtěch Novotný, který vstřelil dvě branky. Zároveň to pro něj byly první extraligové trefy! Vojta zápas zhodnotil takto:

"Do Prahy jsme přijeli s respektem k soupeři, ale s cílem urvat 3 body. Vědeli jsme že se Kertu nevydařil začátek sezony a od trenérů jsme měli připravený rozbor jejich hry a jejich nejlepších hráčů, což nám pomohlo, a naší týmovou hrou a bojovností jsme dokázali vyhrát zápas. Já jsem rád, že jsem dostal velký prostor na hřisti a mám radost, že se mi podařilo vstřetil svoje první goly a to větší že to bylo právě proti Kertu. Nejlepšího hráče utkání si zasloužilo určitě více hráčů, v mých očích se na výhře nejvíce podílel Pípa, který by si ale při současné formě zasloužil ocenění každé utkání :)"

 

ZÁZNAM UTKÁNÍ na TVCOM

FOTOGALERIE z utkání (autor: R.Synková)

Branky a nahrávky: 29. Čejka (Wróbel, Kruček), 36. Kruček (Jágr), 40. Wróbel (Danko) – 11. Běloušek (Malý), 19. Lux (Březina), 35. Fanderlík, 44. Novotný, 45. Novotný

Diskuze

Události

29.02.2020 13:30
HBC Hradec Králové 1988 - TJ Snack Dobřany
07.03.2020 13:00
HBC Hradec Králové 1988 - SK Hokejbal Letohrad
14.03.2020 13:00
HBC Hradec Králové 1988 - HC Kert Park Praha
15.03.2020 13:00
HBC Hradec Králové 1988 - HbK Karviná

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

TJ Kovo Praha
HBC Hradec Králové 1988
0:3
Podrobnosti

Střelci týmu

9 gólů

Pavel Malý

Nejbližší narozeniny

01.03.2020 Tomáš Jiřík (26)

Počet návštěv: 27422
Posledních 30 dnů: 1156 | Posledních 7 dnů: 321 | Poslední den: 30

© 2020 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne