HBC Elba Ústí nad Labem vs HBC Hradec Králové 1988

Datum a čas konání: 16.11.2019 14:00
Místo: Ústí nad Labem

Přesvědčivá výhra. Most jsme porazili 6:0

Po  dvoutýdenní pauze, kterou z hlediska hokejbalového dění vyplnil tradiční česko-slovenský superpohár se hradecký A-tým utkal v domácím zápase s Mostem, který prožívá nepodařený podzim a body se mu nepodařilo získat ani pod Bílou věží. Naši hokejbalisté zvítězili po přesvědčivém výkonu 6:0 a připsali si další tři body do extraligové tabulky.

Úvod zápasu byl přitom oboustranně aktivní a do vedení mohli jít oba ze soupeřů. Nakonec to však byl Josef Šimůnek, který jako první poslal míček do sítě a poslal tak Hradec do vedení. To vše už ve druhé minutě utkání. Domácí piráti měli poté v první třetině výraznou převahu a na Svobodu v brance Mostu pršela jedna střela za druhou. I přes jeho vynikající výkon se však v 8.minutě trefil Březina, který uklidil do branky Luxovu přihrávku. Neuplynula ani minuta a Pavel Malý zvyšoval už na 3:0. A aby toho nebylo málo, černou úvodní desetiminutovku z pohledu hostů završil svým druhým gólem zápasu Ondřej Březina. Mostečtí, kterých bylo v Hradci do pole 12 nestíhali a nepomohl jím ani osobní trest pro Plachého. Jen díky Dominiku Svobodovi to bylo po první třetině "jen" o 4 góly.

Hosté do druhé části nastoupili odhodlaní s výsledkem ještě něco udělat a nebyly daleko od snižující trefy. ta ale nepřišla a tak se krátce po polovině zápasu dostal k odraženému míčku Malý a jeho střela pod lapačku mosteckého gólmana se zastavila až v brance. Piráti hráli výborně v pohybu a kombinační hrou bavili diváky, kteří dorazili i v chladném a deštivém odpoledni. Hodně vidět byl třeba letošní navrátilec do sestavy Josef Krejčík, ale dlouho mu v koncovce nebylo přáno.

Až přišla 29.minuta zápasu a přihrávka Petra Nováka po které se "Pepa" nemýlil a svůj dobrý výkon vyjádřil také gólově. Po druhé třetině tak piráti vedli 6:0 a byli na nejlepší cestě za třemi body.

Do třetí části oba trenéři vystřídali brankáře a tak se poprvé v letošní sezóně v hradecké brance představil Jiří Vaněk. Ten předvedl pár dobrých zákroků a přispěl tak k druhému čistému kontu, které se naší obraně podařilo udržet. Jinak toho třetí třetině příliš nenabídla. Utkání trochu ztratilo na tempu a k vidění byly hlavně strkanice a osobní souboje. Přesto měli naši hráči převahu, kterou už však nedokázali vyjádřit dalšími góly a tak výsledek 6:0 na světelné tabuli svítil i po závěrečné siréně.

Díky pohodové výhře nám tak patří v tabulce 4.příčka s minimální ztrátou na týmy před námi. V sobotu nás však čeká repríza jarního čtvrtfinále v Plzni, která je v tabulce pátá se stejným bodovým získem!

Nejlepším hráčem utkání na hradecké straně byl zvolen Josef Krejčík, který zápas s Mostem hodnotil takto:

"Do zápasu s Mostem jsme chtěli nastoupit koncentrovaně a s cílem nenechat si utéct začátek. To se povedlo a zápas jsme rozhodli už v první třetině. V dalších dvou třetinách už výkon nebyl takový, jaký bychom si přáli a příčiny toho jsme si po zápase rozebrali. Nicméně důležité je, že se nám zápas povedl udržet pod kontrolou a s nulou v zádech jsme  si došli pro tři body."

Branky a nahrávky: 2. Šimůnek, 8. Březina (Lux), 9. Malý (Škoda, Novák P.), 10. Březina (Šimek), 24. Malý, 29. Krejčík (Novák P.)

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (od 31.Vaněk) - Fanderlík, Hrubý, Ježek, Jiřík, Šimek, Škoda - Březina, Černý, Fiedler, Krejčík, Lux, Malý, Mitra, Novák, Svoboda, Šimnůnek, Tesař

HBC Most: Svoboda (od 31.Tyl) - Chyba, Chytrý, PLachý, Popluhar, Rejthar - Bernard, Celner, Kastner, Krajíček, Novák, Singer, Wágner