Příští zápas

HBC Hradec Králové 1988 vs TJ Snack Dobřany

Datum a čas konání: 29.2.2020 13:30

V Plzni se znovu rozhodovalo v nájezdech

Výlet na západ Čech čekal v sobotu hokejbalisty našeho A-týmu, kteří se v repríze jarního čtvrtfinále utkali s Plzní. Zápas nabídl stejně jako na jaře kvalitní utkání ve vysokém tempu plné soubojů a gólů. I díky povedenému závěru si piráti nakonec z haly na Košutce odvezli bod za porážku po samostatných nájezdech.

První střelecké pokusy, které mohly skončit vedoucí brankou měli na svědomí domácí mečouni, ale Brykner si poradil. Stejně si vedl o chvíli později na druhé straně Návara, kterého v dobré pozici nepřekonal Lux. V polovině první části hrála Plzeň v krátkém sledu dvě přesilové hry, ale diváci se ani tehdy branky nedočkali. Skóre se poprvé měnilo až minutu a půl před koncem první části. Adam Roušal dostal přihrávku do dobré pozice, počkal si a s přehledem umístil míček nad vyrážečku hradeckého brankáře.

Piráti stihli odpovědět ještě do přestávky, přestože ve chvíli, kdy dostali k dispozici přesilovou hru, zbývalo do přestávky pouze 26 vteřin. Petr Novák našel na pravém kruhu Pavla Malého a jeho rychlá střela prosvištěla až do sítě.

Ze druhé třetiny uplynulo jen 16 vteřin, když Ulčovu Bryknerem vyraženou střelu dopravil do sítě Hanuš. Rychlá branka jako by vzala hostům vítr z plachet. Plzenští byli všude dřív a v této fázi zápasu soupeře přehrávali z čehož pramenilo množství šancí. Blízko navýšení náskoku byl Lokajíček. I v dalších minutách měli domácí další možnosti ke skórování, ale Brykner vyřešil několik těžkých situací. V jedenadvacáté minutě už ale nestačil na střelu Adama Roušala, kterému nabil zpoza branky Šmucer a míček se překulil přes Bryknerovu vyrážečku.

Tři minuty na to se však hradečtí vrátili zpět do zápasu, když vzal na sebe zodpovědnost Petr Novák, který se dostal za domácí obranu a forhendovým blafákem v pádu překonal Návaru.

Už o dvě minuty později si plzenští vzali dvoubrankový náskok zpět.  Martin Kunzmann se probil přes dvojici bránících hráčů a v samostatném úniku si poradil i s Bryknerem- 4:2.

Do přestávky však hráči v červeném opět vykřesali jiskru naděje na získání bodů z horké západočeské půdy. Svobodova přesilovková rána sice minula branku, ale míček se vykutálel u druhé tyčky , kde dobře číhal Březina a pohotově dopravil míček do branky. Při odchodu do kabin tak byl zápas stále otevřený.

Po pauze byl už obraz hry přeci jen opatrnější, než před ní. Mírně aktivnější byli hradečtí, ale střely přibývaly rovnoměrně na kontě obou maskovaných mužů. Šest minut před koncem třetí části se po osobním trestu musel pakovat do kabin Petr Novák. Jeho spoluhráči však boj o vyrovnání nevzdávali. Necelou minutu a půl před koncem sáhl trenér Biegl ke hře bez brankáře. Po vyhraném buly se míček dostal až před branku, kde uplatil svůj důraz Pavel Malý a poslal zápas do prodloužení!

V něm dostal Hradec možnost přesilové hry, kterou se však nepovedlo využít a tak utkání dospělo až k nejzazšímu možnému rozhodnutí, tedy k samostatným nájezdům.

Hned na úvod penaltového rozstřelu neuspěli Lux ani Roušal. Jako první tak pohnul skóre Ondřej Březina. Ve druhé sérii ale uspěl svojí střelou také Kejř. Následně pak Ježkovo zakončení vystihl Návara a protože na druhé straně si Průcha s Bryknerem poradil, zůstal bonusový bod na hřišti v Plzni.

Nejlepším hráčem hradeckého týmu byl i přes 4 inkasované branky zvolen brankář Petr Brykner, který zápas hodnotil takto:

"Dnes to bylo v Plzni jako vždy velmi těžké, ale kvalitní utkání, které ukázalo na čem bude do jara potřeba zapracovat. Je škoda, že jsme ve druhé třetině tak brzo inkasovali. Navíc nás gól na 2:1 jakoby srazil dolů a na několik minut jsme úplně vypadli z role. O to cennější je pak fakt, že jsme se dokázali i přes dvougólovou ztrátu do zápasu znovu vrátit a nakonec vybojovat alespoň bod, který odsud má určitě hodnotu! Jsem rád, že mě spoluhráči zvolili našim nejlepším hráčem, ale abych byl upřímný, tak se svým výkonem dnes vůbec spokojený nejsem a budu se snažit udělat maximum pro to, aby to příště bylo lepší."

Branky a nahrávky: 14. Roušal (O. Benedikt, Švarc), 16. Hanuš (D. Ulč, Kunzmann), 21. Roušal (Šmucer, Švarc), 26. Kunzmann, rozh. náj. Průcha – 15. Malý (Novák), 24. Novák (Fanderlík, Škoda), 27. Březina (Svoboda, Fanderlík), 44. Malý (Svoboda, Lux)

HBC Plzeň: Návara (Kráčina) – O. Benedikt, Hanuš, Pokorný, Šmucer, T. Ulč, Vágner, Vodrážka – J. Benedikt, Kejř, Kunzmann, Lokajíček, Pavlečka, Průcha, Roušal, D. Ulč, Valenta, Vobruba, Švarc

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Vaněk) – Šimek, Fanderlík, Jiřík, Škoda – Ježek, Hrubý, Svoboda, Březina, Lux, Tesař, Novák, Malý, Krejčík, Šimůnek, Mitra