Příští zápas

HBC Hradec Králové 1988 vs TJ Snack Dobřany

Datum a čas konání: 29.2.2020 13:30

"Severní vítr" nám přivál pouze bod

Ohlédněme se ještě zpět k poslednímu hracímu víkendu hokejbalové extraligy. Hradečtí piráti měli na programu dvojzápas na severu Čech. V sobotu se utkali v Ústí s Elbou, v neděli je čekala mostecká hala a soupeř, který bojuje o holé přežití. Přestože hra z naší strany nebyla špatná, tak si z těžkého víkendu odvážíme pouhý bod za nedělní porážku v prodloužení.

V Ústí při tom začali naši hokejbalisté skvěle a už po necelých dvou minutách se mohli těšit z dvoubrankového vedení. To zajistil nejprve Petr Škoda, který se prosadil z dorážky po velkém závaru před brankou, který vyplynul z našeho úvodního tlaku. Na jeho branku pak vzápětí pohotovou dorážkou Fanderlíkovy střely navázal Jakub Svoboda.

Poté si vzali slovo také domácí, které nakopla první přesilovka v zápase. V osmé minutě uklidil skákající míček do branky Stupka. O dvě minuty později pak unikl hradecké obraně Soukup. Svůj samostatný únik sice neproměnil, ale odražený míček předložil Michajličenkovi a ten už neměl problém přehodit ležícího brankáře.

V závěru druhé části vybojoval trestné střílení pro svůj tým Novák. Sám se také ujal jeho exekuce, ale v rozhodující chvíli mu míček trochu sjel a na Landta vyzrát nedokázal.

Utkání nakonec rozhodl úvod třetí části hry a čistě vyhrané buly. Stupka trefil z první přesně k tyči a vystřelil tak pro Ústí tři body. Závěrečný tlak pirátů ani hra bez brankáře už bohužel k vyrovnání nevedla.

Nejlepším hráčem Hradce v tomto utkání byl zvolen Ondřej Lux.

ZÁZNAM utkání na TVCOM.CZ

FOTOGALERIE (Ivana Leiblová, FB Ústí n/L)

ROZHOVOR po utkání: trenér Pavel Biegl

ROZHOVOR po utkání: Jakub Svoboda

Branky a nahrávky: 8. Stupka (Bačák, Červinka), 10. Michajličenko (Soukup), 32. Stupka (Červinka) – 2. Škoda (Novák, Malý), 2. Svoboda (Fanderlík, Šimek)

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt (Banda) – Bačák, Bím, Čejka, Černý, Červinka, Grus, Haas, Kučera, Michajličenko, Poláček, Sedláček, Smolík, Soukup ,,C", Tomáš, Bečvář, Giesel, Gottfried, Magasanik, Stuchlý, Stupka

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Vaněk) – Šimek, Fanderlík, Jiřík, Škoda, Švanda, Hrubý, Ježek, Svoboda, Šimůnek, Lux, Běloušek, Novák ,,C", Malý, Tesař, Krejčík, Mitra

------------------------------------------------------------------------------

Hradečtí si chtěli spravit chuť hned druhý den na hřišti Mostu kde měli splnit roli papírového favorita. Oproti sobotě musel udělat realizační tým hned několik změn. Do branky se poprvé v životě postavil od úvodní minuty Jirka Vaněk a vedl si velmi dobře. K dispozici nebyl ani Škoda a Běloušek.

Do vedení se piráti dostali v desáté minutě, kdy se prosadil po Novákově přihrávce Pavel Malý. A když 9 vteřin před první přestávkou zvýšil Tomáš Jiřík už na 2:0 zdálo se, že by tučný bodový zisk neměl naše hráče minout...

Ani tentokrát se ale nepovedlo hradeckým dotáhnout slibně rozjeté utkání do vítězného konce. Most dokázal srovnat brankami Popluhára a Drenčka během dvou minut druhé třetiny. V závěru mohli domácí uzmout dokonce všechny body, ale Vaněk svůj tým podržel.

Zápas dospěl do prodloužení, které ukončil už po 13 vteřinách Chyba, který svým gólem rozhodl o tom, že bod navíc zůstane v Mostě.

Nejlepším hráčem zápasu na naší straně byl zvolen Tomáš Jiřík.

V tabulce nyní patří našemu A-týmu po jedenácti odehraných zápasech 6.místo. Již tuto sobotu je pak čeká důležité utkání se Sudoměřicemi.

Branky a nahrávky: 18. Popluhár (Kastner, Chyba), 20. Drenčko (Chyba), 46. Chyba – 10. Malý (Novák), 15. Jiřík (Novák)

HBC Most: Svoboda (Brém) – Chyba, Janák, Rejthar, Popluhar – Chytrý, Krajíček, Plachý, Wágner, Drenčko, Kastner, Janeček, Singer

HBC Hradec Králové 1988: Vaněk (Veselý) – Fenderlík, Šimek, Jiřík, Ježek, Hrubý, Brádler – Svoboda, Šimůnek, Lux, Krejčík, Novák, Malý, Tesař, Mitra, Fiedler