Příští zápas

HBC Hradec Králové 1988 vs TJ Snack Dobřany

Datum a čas konání: 29.2.2020 13:30

Piráti přesvědčivě porazili Sudky

Pod bílou věž dorazil v sobotu soupeř ze Sudoměřic. Domácí chtěli úspěšně zapomenout na nepodařené dvojutkání na severu a znovu se naladit na vítěznou vlnu. To se díky povedené první třetině povedlo relativně v klidu. Piráti svého soupeře přestříleli 7:2.

Aktivní úvod v podání hradeckých hokejbalistů velmi rychle přinesl své ovoce. Petr Novák napráhl z levého kruhu a bombou pod víko nedal Grufíkovi šanci zasáhnout. Domácí měli uzemní převahu a vytvářeli si i další šance. Podruhé se jim však podařilo skórovat až ve 13.minutě když byl na konci krásné a rychlé kombinace Ondřej Lux, který do prázdné branky zametl Březinovu přihrávku. Za dalších 20 vteřin skóroval Běloušek a půl minuty před koncem první části dokázal rychlým bekhendovým blafákem Jakub Svoboda počtvrté překonat hostujícího gólmana.

Jonáš Grufík po pauze přenechal své místo Lindnerovi, který si hned zkraje připsal několik úspěšných zákroků a přibrzdil tak hradecké střelce. Sudoměřice se navíc vrátili do hry když Randis dokázal využít chyby v rozehrávce a z ojedinělé útočné akce snížil na 4:1. Za další dvě minuty pak využil přesilovku 4 proti 3 Kaluža a vypadalo to, že je zaděláno na drama.

To utnul až Petr Šimek, který minutu a půl před druhou přestávkou vrátil třígólový náskok na stranu Hradce. Ve třetí části pak nejprve dotlačil míček do sitě Březina a v samém závěru se v samostatném úniku prosadil ještě Běloušek.

Hradečtí tak s přehledem dotáhli zápas do vítězného konce. Tři body do tabulky pak znamenají, že v případě bodového zisku na Kovu v posledním podzimním duelu můžeme přezimovat na místě v nejlepěí pětce extraligové tabulky.

Hvězdou utkání na hradecké straně byl zvolen Josef Šimůnek, který utkání a to, že byl jmenován našim nejlepším hráčem, okomentoval takto:

"Po minulém neúspěšném víkendu bylo opravdu potřeba abychom naplno bodovali. Myslím, že jsme to všichni měli v hlavách a k zápasu přistoupili zodpovědně. O průběhu a konečném výsledku rozhodla první třetina. Od začátku utkání jsme byli aktivni, dobře jsme napadali a hlavně proměňovali většinu šancí. Menší výpadek nastal na začátku druhé třetiny. Řekli jsme si, že se musíme vrátit k naší aktivní hře, aby se neopakoval scénář z minulých dvou zápasu, kdy jsme pokaždé nadějné vedení ztratili. Důležitý moment byl poté gól na 5:2, kde jsme soupeře definitivně zlomili a došli si pro vítězství za 3 body."

"Nejlepším hráčem zápasu jsem byl zvolen i přes to, že jsem v zápase nebodoval. Možná proto si toho cením ještě víc, že jsem si to nezasloužil pouze produktivitou, ale celkově předváděnou hrou. Na druhou stranu mám momentálně s proměňováním šanci opravdu problémy. Budu se na to muset v zimní přestávce více zaměřit, abych byl týmu schopný více pomáhat."

Branky a nahrávky: 1. Novák, 13. Lux (Březina, Šimek), 14. Běloušek (Malý, Novák), 15. Svoboda (Březina), 29. Šimek (Březina, Lux), 33. Březina (Běloušek, Lux), 45. Běloušek (Novák, Ježek) – 20. Randis (Šindlář), 23. Kaluža (Tóth, Helešic)

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Vaněk) -Šimek, Fanderlík, Jiřík, Zeman, Hrubý, Ježek-Svoboda, Březina, Lux, Běloušek, Novák, Malý, Tesař, Šimůnek, Mitra, Krejčík, Fiedler

SK Sudoměřice: Grufík ( od 16.min Lindner) -Stratil, Tóth D, Tóth M., Šindlář, Král- Studénka, Kaluža, Chovanec , Štefek, Helešic, Randis, Dufek