HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

HBC Hradec Králové 1988 vs HBC Alpiq Kladno

Datum a čas konání: 10.4.2020 11:00

rozhovor: Tomáš Jiřík

rozhovor: Tomáš Jiřík

Před začátkem zimní přípravy tu máme rozhovor s jedním z největších dříčů hradeckého A-týmu. Jde o hráče, který dokázal nakouknout i do seniorské reprezentace nebo vybojovat mistrovský titul s Pardubicemi. I na tohle všechno přišla řeč. Na otázky odpovídá obránce Tomáš Jiřík.

 

Na úvod aktuální mimohokejbalové téma. Máme za sebou vánoční svátky, oslavy konce roku. Jak sis užil tohle oblíbené odpočinkové období?

"Zvolil jsem opravdu odpočinkový režim, žádný stres z Vánoc, takže jsem si odpočinul nabral nové síly, ale i nějaké to kilo navíc :)"

Jsi člověk, který si do nového roku dává nějaká předsevzetí a pokud ano, je před tebou nějaké hokejbalové? :) 

"Žádná předsevzetí si nedávám, na tohle já moc nejsem."

Když jsme konečně nakousli hokejbal, což je to hlavní na co bych se tě chtěl ptát. Jaká byla tvoje cesta, kterou jsi se dostal k našemu sportu?

"K hokejbalu jsem se dostal spíše náhodou. Od malička jsem vyrůstal ve fotbalové rodině, takže u nás byl fotbal číslo jedna! Postupem času jsem ale zjišťoval, že ve fotbale to žádná hitparáda nebude, takže jsem si říkal kam dál, na hokej už bylo bohužel pozdě. Jednou když jsem šel s tátou na hokej, tak jsme šli kolem hokejbalového hřiště a zrovna tam probíhal trénink A-týmu, to mi bylo asi 12let, no a pak uteklo pár dnů a já šel na první trénink. Ze začátku to byla velká divočina, ale chytlo mě to hned od prvního dne a už jsem u toho zůstal a jsem moc rád!"

Do kádru A-týmu patříš od sezóny 2012/13, na svůj věk tedy  poměrně dlouho. Své místo sis vybojoval už jako junior a máš tedy možnost porovnání. Jak se změnil tým do kterého jsi přišel jako mladík s košíkem oproti mužstvu, které v Hradci aktuálně máme? 

"Hradec dlouhé roky patřil k nejlepším týmum v soutěži. Když jsem já přišel do A-týmu, tak odcházela poměrně velká část hráčů do Pardubic, které postoupili do Extraligy, někdo ukončil kariéru, ale i přes velkou obměnu byl tým velice silný. Tým v soutěži 2012/13 měl velké odhodlání něco dokázat. Současný tým je silnější než se může na první pohled zdát. Je tu zkušenost, střední generace a velice silná a sebevědomá mladší skupina hráčů, která má vše před sebou. Jen možná hráči v sezoně 2012/13 měli větší chuť do trénování :)"

A co hra jako taková? Vnímáš za těch několik let co se v mužském hokejbale pohybuješ nějaký posun ať už z hlediska zázemí, nebo hokejbalu jako sportu?

"Hra jako taková se posouvá, velká část hráčů je velice dobře atleticky vybavených a do toho jsou šikovní s hokejkou. Možná už není tolik osobních soubojů jako bylo dřív. Co se týče zázemí, tak každý tým má plastových povrch. Osobně jsem rád, šetří to hokejky, boty a zdraví, navíc to pomáhá k rychlejší hře. Jen ten déšť nám dělá občas problémy."

Jak vidíš podporu diváků na domácích zápasech? Jsi spokojený s návštěvností a co by podle tebe bylo potřeba zlepšit, aby byla vyšší?

"Za každého fanouška který si najde cestu na náš domácí zápas jsem opravdu rád, to prostředí pro fanoušky není úplně ideální a moc bych si přál aby lidi chodili na hokejbal jako chodí třeba na fotbal do Libčan. Prostě kouknout se na sport, dát si pivo, klobásu a pokecat s kamarády. Proto doufám, že se podaří zajistit nějakou pěknou tribunu, a celkově vylepšit zázemí. Vím, že lidi v klubu proto dělají maximum!"

Přestože jsi odchovanec Hradce Králové, tak máš za sebou jednu sezónu v dresu největšího rivala, tedy Pardubic kde jsi s týmem Autoskla dokázal získat mistrovský titul. Jak k tomuhle pikantnímu hostování vlastně došlo a jaká je to pro tebe s odstupem času zkušenost?

"V Hradci nebyla nejlepší atmosféra, neustále se měnili trenéři a chuť trénovat i mezi hráči moc nebyla. Nebyl jsem z toho moc nadšený co se dělo v klubu a proto, když se ozvali z Pardubic, tak jsem ani moc neváhal. Zažil jsem skvělou sezonu, hokejbalově mě to posunulo dopředu a ještě k tomu jsme vyhráli titul, dostal jsem pozvánku do seniorské reprezentace, takže to byl dobrý krok a děkuji za to oběma klubům."

Vyzkoušel sis tedy juniorskou i seniorskou reprezentaci. Je pro tebe aktuálně osobním cílem znovu se probojovat do té seniorské a zabojovat třeba o místo v sestavě pro další MS?

"Moc rád bych se do reprentace ještě podíval, reprezentovat na MS je to nejvíc a já musím jen makat a makat a doufat, že třeba ještě někdy šanci dostanu."

Jaká vlastně byla z tvého pohledu podzimní část z osobního hlediska a jak jsi spokojený s výsledky a umístěním týmu?

"Z osobního hlediska by bylo lepší se zeptat někoho jiného, jestli jsem obstál a jestli jsou se mnou trenéři spokojeni. Já jsem dělal vše proto abych byl co nejvíce prospěšný týmu. Co se týče týmu, tak si nevedeme vůbec špatně. V hlavě budu mít asi hodně dlouho ten pokažený víkend Ústí - Most. Tam jsme prostě nechali zbytečně 5 bodů. Nejdůležitější bude na jakém místě budeme po konci základní části a my moc chceme bojovat o první čtyřku. No a pak sbírat korálek po korálku a doufat, že jich navlékneme všech 9 :)"

Zanedlouho nás opět čeká tvrdá dřina v podobě zimní přípravy. Pro tebe se však příliš nezmění, protože se již nějakou dobu věnuješ cvičení i nad rámec oficiálních tréninků. Pověz o co jde a co tě k tomu přivedlo? 

"Vše co dělám v osobním volnu tak dělám abych z toho čerpal na hokejbale. Kamarád mé budoucí manželky otevřel gym kde provozuje Crossfit (Crossfit INI - všem doporučuju) tréninky, no a můj spoluhráč Jakub Ježek tam chodil jako první a všechny nás tam pomaličku nalákal. Popravdě jsem nečekal, že mě to tak chytne, ale je to fakt super, chytlo to i mojí snoubenku, takže se tam chodíme společně vypotit po práci a je to fajn! Nedávno jsem oslavil stovku tréninků :)"

Dá se tedy říct, že patříš k těm, co si letní a zimní přípravu užívají a neberou jí jen jako "nutné zlo"-mám pravdu?

"Že bych si jí užíval se taky říct nedá, to bych byl blázen :) Prostě to tak beru, že to k tomu patří a hlavně když ta dřina je společná, tak je u toho i sranda a nějak to společně vždy přežijeme. Uvidíme co si trenéři pro nás připravili letos, ale už se na kluky zase těším."

Je něco, na čem by jsi chtěl ty osobně do začátku jarní části zapracovat?

"Toho by bylo více, větší klid na hokejce, zlepšit dynamiku a proměnovat šance, když už se do nějaké dostanu! Uvidíme co se mi povede v zimě zlepšit :)"

V polovině února si navíc přípravu zpestříme účastí na turnaji Pilsen Challenge, kam nás pozvala pořádající Plzeň. Co na to říkáš a co od toho očekáváš?

"Na tenhle turnaj se moc těším a chtěl bych poděkovat do Plzně, že si nás vybrali. Bude to skvělý turnaj, plný kvalitních týmů a pro nás to bude skvělá zkouška před začátkem soutěže. Doufám, že se tam porveme o co nejlepší výsledek a  předvedeme se hezkou hrou."

Je něco, co bys chtěl závěrem vzkázat příznivcům hradeckého hokejbalu?

"Všem bych chtěl popřát šťastný nový rok a ať se hokejbalem baví."

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Hradec Králové 1988
SK Hokejbal Letohrad
4:3
Podrobnosti

Střelci týmu

10 gólů

Jakub Svoboda

Nejbližší narozeniny

06.04.2020 Matěj Síla (20)

Počet návštěv: 28176
Posledních 30 dnů: 694 | Posledních 7 dnů: 83 | Poslední den: 11

© 2020 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne