HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Zímní příprava očima hráčů

Zímní příprava očima hráčů

Zimní příprava hradeckého A-týmu je v plném proudu a hráči dřou, aby načerpali dostatek sil do jarní části sezóny, která bude vrcholit vyřazovacími boji. Položili jsme trojici hráčů celkem pět otázek týkajících se dosavadního průběhu této mnohdy neoblíbené části sezóny.

Zimní příprava A-týmu začala tentokrát 12.ledna, jak zatím hodnotíš její průběh?

Ondřej Lux: "Zimní příprava začala o malinko později, ale to nevadí. Určitě bude pokračovat v průběhu jarní části, abychom měli vrchol na začátku play off. Průběh hodnotím kladně, dře se, docházka je celkem dobrá, střídají se posilovací tréninky s těmi běhacími, takže za mě v pořádku."

Petr Brykner: "Za sebe musím říct, že přípravu vnímám hodně pozitivně a vážím si toho, že můžeme trénovat pod dohledem odborníků. Tréninky jsou moderní, pestré, zábavné a přitom zaměřené na to co budeme na hřišti potřebovat. V tělocvičně pilujeme rychlost, obratnost, crossfitové tréninky v INI jsou zaměřené na sílu. Odehrávají se navíc v příjemném, čistém a novém prostředí. Líbí se mi docházka, která je zatím slušná."

Pavel Malý: "Zimní přípravu hodnotím kladně, myslím že se každý zapojuje dle svých možností. Doufám, že dřinu zúročíme hlavně v jarní části soutěže."

Připravili si pro vás trenéři v přípravě nějakou novinku, či něco speciálního?

Ondřej Lux: "Asi žádná velká specialita v letošní přípravě nebyla. Tréninky se Sakym zůstali, akorát se vyměnil Pepek za crosffit. Za mě je hodně dobře, že nás trénuje vždy špička ve svém oboru, jak na crosffitu tak v tělocvičně, že na vše není pouze náš trenér sám."

Petr Brykner: "Novinkou jsou tréninky v Crossfit INI, kde pilujeme hlavně silovou část přípravy místo Pepek Gymu. Jak už jsem psal, tak nabízí moderní prostředí, pomůcky a zajímavé tréninky. Něco "speciálního" si pak pro nás celkem pravidelně připravuje "Saki"-rozhodně se nenudíme ;)"

Pavel Malý: "Každý trénink je jiný a zaměřený na jinou část těla. To je super, protože člověk nezapadne do nějakého tréninkového stereotypu a může se i díky tomu výkonostně posouvat dál."

Přidáváš si ještě tréninky nad rámec přípravy, nebo jsou tréninkové dávky v rámci klubu podle tebe dostačující?

Ondřej Lux: "Vzhledem k mé práci nezvládám už více navštěvovat fitka a podobně, ale myslím si, že i v té práci si dost máknu a můžu to považovat za zlepšování fyzičky, protože občas je to dosti náročné. Snad s mou fyzičkou nebudou mít trenéři problém a probojuji se do sestavy i pro jaro."

Petr Brykner: "Pokud člověk absolvuje většinu klubové přípravy, tak mu to dá nutný základ. Aktivity "navíc" jsou však taky potřeba. Chodím se občas po večerech proběhnout, v kondici mě přes zimu udržuje i hokej, v létě je pak důležitou součástí mojí přípravy tenis, který vnímám jako ideální všestrannou přípravu. Hrát se dá samozřejmě i přes zimu, ale je to složitější."

Pavel Malý: "S klubem jsem dohodnutý na částečné individuální přípravě. Snažím se intenzivně trénovat 5x do týdne."

Od 14. do 16.února se zúčastníme v Plzni kvalitně obsazeného turnaje Pilsen Cup. Jak se na tuhle akci těšíš a vnímáš jí jako přínosnou vzhledem k jarní části?

Ondřej Lux: "Do Plzně se moc těším. Tyto přípravné turnaje před začátkem sezony jak na jaře tak na podzim jsou určitě přínosem. Může se zkoušet sestava, kdo ským, trenér prověří připravenost hráčů. Navíc nás čeká konfrontace s mezinárodními týmy, takže to budou hodně kvalitní soupeři, kteří nás dostatečně prověří a odhalí trenérům naše slabiny, na kterých můžeme dále pracovat."

Petr Brykner: "Tak na tenhle turnaj se hodně těším a jsem rád, že nás domácí pozvali. Obsazení slibuje vyrovnané a těžké zápasy, které nás před jarní části důkladně prověří nejen herně, ale i fyzicky protože program je nabitý a zápasy jdou v rychlém sledu. Každopádně to bude po týdnech v tělocvičnách příjemná změna :)"

Pavel Malý: "Na turnaj v Plzni se těším. Vnímám to jako křest ohněm, doufám v dobrý výsledek. Lepší přípravu na jarní část soutěže jsme si nemohli snad ani přát."

Hlavní, tedy jarní část extraligy se blíží. Pro nás začíná už poslední únorový víkend zápasem  proti Dobřanům a o týden později přivítáme Letohrad. Vnímáš tyto duely jako zásadní v boji o první "čtyřku"?

Ondřej Lux: "Jarní část začíná velice brzy. Na začátek nás čekají Dobřany. Věřím, že se podaří vstup za 3 body. Poté Letohrad, který bude kousat, ale mám informace, že trénují stále ti samí, jako když jsem tam hrál, takže si myslím, že jejich start na jaře nebude tak kvalitní. Určitě pokud chceme skončit po základní části do čtvrtého místa, musíme tyto dva zápasy vyhrát. Na jaře se bude dělit semeno od plev, takže musíme sbírat body a důkladně se připravit na vrchol sezóny, která doufám bude dlouhá."

Petr Brykner: "Neřekl bych asi úplně zásadní, protože zápasů na jaře zbývá poměrně dost. Faktem ale je, že vstup do jarní části bude hodně důležitý a pokud budeme chtít pomýšlet na umístění v nejlepší čtyřce, tak bychom tyhle domácí zápasy měli zvládnout. Boj o top4 však bude tuhý, vyrovnaný až do konce a rozhodnout to může jakýkoli ze zbývajících zápasů."

Pavel Malý: "V jarní části soutěže bude jedno s kým budeme hrát, protože každý bod který uhrajeme se bude počítat. Žádný zápas nebude rozhodně jednoduchý a může rozhodovat o úspěchu či neúspěchu sezony."

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Hradec Králové 1988
SK Hokejbal Letohrad
4:3
Podrobnosti

Střelci týmu

10 gólů

Jakub Svoboda

Nejbližší narozeniny

06.06.2020 Zdeněk Erban (33)

Počet návštěv: 29631
Posledních 30 dnů: 1092 | Posledních 7 dnů: 341 | Poslední den: 24

© 2020 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne