HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

M.Koza: "Cílem je pro nás play-off a to si zatím plníme"

M.Koza: "Cílem je pro nás play-off a to si zatím plníme"

K rozhovoru jsme si pozvali hlavního trenéra juniorů Michala Kozu. Juniorský tým prošel před novou sezonou velkou hráčskou obměnou, v týmu je několik nových, mladých tváří a možná proto tým trpí nevyrovnaností výkonů. Podzimní část zakončili na 8. místě, a tak na jaře je čeká boj o play-off!

Podzimní část Extraligy juniorů jste zakončili na 8. místě. Jak hodnotíš uplynulou část soutěže?

"Je to tak napůl. Vstupovali jsme do soutěže s mladým týmem, během podzimu se zapracovávají někteří kluci, kteří jsou prvním rokem dorostenci a prakticky jsou o kategorii výš, což je pro ně velký skok. Není to pro nás nic nového, podzimní část je o zvykání a nabrání herních zkušeností. Cílem pro nás je play-off, to si zatím plníme a samozřejmě se budeme chtít vyškrábat do první šestky."

Je nějaký zápas, který tě mrzí, že se nedovel do vítězného konce?

"Hodně mě mrzí promrhané body s Třincem a pražským Kovem. S Třincem byl špatně celý zápas, ti kluci nás regulérně přejeli. Ale s Kovem jsme měli zápasy pod kontrolou a bohužel ztratili, tam mě to mrzí velmi. Každopádně i tyto zápasy potřebujeme, abychom se posunuli dál."

V letošním ročníku jsou vaše výkony jak na houpačce, jednou kvalitní výkon a výhra, další víkend je vše obráceně. V čem vidíš příčiny?

"Už jsem to zmínil, tým je mladý, plný puberťáků. Přijde nějaká holka a najednou ti hráč přestane hrát nebo některý naopak začne. U některých přijde syndrom lenosti...atd. Těch faktorů je hodně. Na druhou stranu vždycky se ta naše parta dokáže vyburcovat na velké zápasy a musíme dál pracovat na vlastním herním obraze a tvořivosti. Čeká nás velká práce v přesilovkách, kde nám chybí pohyb."

Tvůj realizační tým čítá celkem čtyři lidi. Můžeš nám prozradit, jak si dělíte práci u týmu?

"Je to jednoduché, jakmile Jana Rakovská zařve, tak všichni sklopí uši a poslouchají :) Ne, teď vážně. Pro letošní rok jsme se domluvili na doplnění trenérského týmu Marwinem (Martin Bláha). Hlavním cílem bylo přinést do týmu něco nového, oživit tréninky a zároveň přivést takového psychologa, což Marwin dokonale splňuje. S Danem Novákem jsme měli kluky už dlouho, některé věci už začaly být stereotypní a bylo potřeba ty klapky zase otevřít. Navíc mě hodně baví srovnávat víc názorů na určité situace i já cítím, že se tím posouvám. Nejvíc si vážím toho, že mi kluci dokážou říct “Hele tady jsem koukal na video a tady jsi udělal chybu ty jako trenér.” Protože i my jsme jen lidi, tahle zpětná vazba je hodně důležitá a pak nás posune dál. Navíc Jana Rakovská má letos navíc povinnosti ve vedení klubu, Masters žen a svazu, takže už s námi taky všude nemůže jezdit."

Jak probíhá vaše zimní příprava?

"Zimní příprava je zaměřená hodně na fyzičku a sílu, přidáváme prvky na reakci a zatím mám z letošní přípravy velmi dobrý pocit. Vidět některé „historické flákače“ jak makají je fajn pocit a věřím, že to na hřišti bude hodně vidět. Zároveň jsme zapojili dalších 5 hráčů a jednoho gólmanů z mladší kategorie a kluci se toho vůbec nebojí, mají budoucnost."

Zaměřili jste se na něco speciálního v zimní přípravě?

"Zaměřili jsme se hlavně na sílu, tam v některých zápasech strádáme a také na to, aby i ve velké zátěži kluci dokázali vycucat ze sebe maximální výkon a s jejich aktuálním přístupem se to daří, ovšem na výsledek si počkáme do května/června"

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Hradec Králové 1988
SK Hokejbal Letohrad
4:3
Podrobnosti

Střelci týmu

10 gólů

Jakub Svoboda

Nejbližší narozeniny

06.06.2020 Zdeněk Erban (33)

Počet návštěv: 29631
Posledních 30 dnů: 1092 | Posledních 7 dnů: 341 | Poslední den: 24

© 2020 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne