HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Piráti vstoupili do jarní části vítězně, Dobřanům nastříleli 10 gólů

Hradečtí hokejbalisté otevřeli jarní část už o posledním únorovém víkendu. Soupeřem jím byl celek z Dobřan. Snack jakožto nováček soutěže zaujal na podzim sympatickými výkony, bojem o play-off a zápasy ve kterých nebyla nouze o góly. To beze zbytku platilo o zápase proti našemu A-týmu. Diváci, kteří v chladném počasí dorazili totiž viděli hned 14 branek!

Brankově bohaté utkání otevřen pohotovým zakončením po vzhazování Patrik Mitra už v 6.minutě. O minutu později vstřelil druhou branku zápasu Josef Krejčík, který dostal pro zakončení dostatek prostoru a poradil si s přehledem. Hosté poněkud překvapivě po druhé brance stáhli ze hry brankáře Hrubého a jeho místo zaujal veterán Fukárek. Hned první míček mířící na jeho branku však také skončil v síti. To dostal po buly nabito Doležal a prostřelil dobřenského brankáře.

Ve 13.minutě vrátil hosty do hry Remiáš, který zužitkoval přihrávku spoluhráče Truchlého a snížil na 3:1. Ještě v téže minutě však překvapil Fukárka nahozením ze středního pásma Svoboda. Gólové hody však pokračovaly a ještě do přestávky se podruhé v zápase trefil z pravého kruhu Remiáš. Po první třetině tak na ukazateli skóre svítil stav 4:2.

19.minuta a druhá branka Jakuba Svobody v utkání. Ten usměrnil do sítě prudkou Březinovu přihrávku a dodal svým barvám zase o něco více klidu na hokejky. Gólově nejbohatší byla 25.minuta utkání. To viděli diváci míček v síti hned třikrát! Nejprve využil odrazu míčku od plexiskla ke snadné dorážce Kovařík aby už 13 vteřin na to Jakub Svoboda dokonal hattrick a zvýšil na 6:3. Byl to ale znovu J.Kovařík, který po přihrávce zpoza branky nepříliš povedenou střelou překonal Bryknera. I přes vcelku jasný obraz hry však Dobřany držely v Hradci po druhé třetině hratelný výsledek 6:4.

Třetí část již byla opatrnější. Bylo jasné, že branka na 6:5 by zápas pořádně zamotala. Dobřanští měli k dispozici na jejím začátku přesilovou hru, ale tu se jim tentokrát využít nepodařilo. A tak přišla 38.minuta a v krátkém sledu dvě definitivní "razítka" na tříbodové odpoledne pro Hradec. Nejprve se trefil podruhé v utkání Josef Krejčík a o 15 sekund později ho následoval také Patrik Mitra. To však nebylo vše. Přesilovou hru využil střelou z bezprostřední blízkosti Ondřej Březina. Dvě a půl minuty před koncem pak dokonal hattrick také Mitra, který vstřelil desátou branku pirátů. Ti si tak připsali nakonec jednoznačné vítězství, díky kterému se minimálně do dalšího víkendu posnunuli na 3.příčku extraligové tabulky.

Hvězdou utkání byl zvolen na hradecké straně autor jednoho z hattricků Jakub Svoboda:

"Chtěli jsme na soupeře nastoupit, zatlačit ho v obraném pásmu což se nám povedlo a rychle jsme se dostali do vedení 3:0. Možná přišlo z naší strany lehké polevení, ale i štastné odrazy, které soupeř využil. Chyběla nám směrem dozadu větší zodpovědnost, jinak si myslím, že jsme měli celý zápas navrch. Ve třetí třetině jsme utkání  kontrolovali a povedlo se nám ho dotáhnout do vítězného konce. Adeptů na hráče zápasu bylo asi víc, Patrik Mitra také odehrál výborný zápas. Dal sem první štastný gol, druhý mi krásně předložil Ondra Březina. No a třetí už sem se do té situace trošku zamotal chtěl nahrávat, ale dostal sem se do velkého úhlu. Vzpomněl sem si jak to dělám na playstationu v NHLku...no a ono to vyšlo! :D"

Branky a nahrávky: 6. Mitra (Tesař), 7. Krejčík, 8. Doležal (Březina), 13. Svoboda (Lux), 19. Svoboda (Březina, Lux), 25. Svoboda (Lux), 38. Krejčík (Král, Jiřík), 38. Mitra (Malý), 41. Březina (Lux, Šimek), 43. Mitra (Malý, Hrubý) – 13. Remiáš (Truchlý), 15. Remiáš (Bárta), 25. Kovářík J. (Šlehofer V. ml., Truchlý), 25. Kovařík J. (Šlehofer V. ml., Truchlý).

Střely: 35:23, vyloučení: 3:3, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 30.

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Biegl) – Šimek, Doležal, Škoda, Jiřík, Michal Hrubý (C), Hrabica, Fanderlík, Zeman – Svoboda, Březina, Lux (A), Krejčík, Šimůnek (A), Král, Tesař, Mitra, Malý, Černý.

TJ Snack Dobřany: Michal Hrubý (7.-15.Fukárek) – Truchlý (A), Marek (C), Šlehofer O., Šlehofer V. ml. (A), Bárta, Kovařík J., Remiáš, Ulm, Kovařík D., Sloup, Voves, Jánský, Neumaier, Brtník.