HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Čtyři využité přesilovky a druhá jarní výhra

Pod Bílou věž v sobotu dorazil další ze soupeřů bojujících o osmičku zaručující postup do vyřazovacích bojů. Letohradští jeleni po úspěšných letech nejsou v tabulce na takových příčkách na kterých by si přáli být. K vidění byl přesto vyrovnaný duel, který i díky povedeným přesilovkám piráti dokázali dovést do vítězného konce.

Úvod zápasy však patřil letohradským. Ti nastoupili do svého úvodního jarního duelu s vervou a prezentovali se dobrým pohybem. Vytvořili si několik nadějných střeleckých příležitostí, ale na gól jim nakonec musel přihrát hráč v bílém. Jiříkovu nepřesnou rozehrávku zachytil Faltus a střelou, která se otřela o levou tyč nedal Bryknerovi šanci. Na druhé straně mohl vzápětí srovnat Lux, ale proti Šimarovi neuspěl. Stejně si vedl o několik minut později Věchet, který mohl navýšit vedení hostů. Hradečtí srovnali obraz hry a ve 13.minutě i skóre. V přesilové hře posunul Doležal na Hrabicu, který krásnou přihrávkou uvolnil Bacovského, který neméně povedenou střelou na vzdálenější tyč vyrovnal. Minutu a čtvrt před první pauzou dostali piráti k dispozici druhou přesilovou hru a i tu se podařilo využít. Doležal zachoval klid a předložil míček Jakubu Královi, který se zblízka nemýlil a 8 vteřin před přestávkou otočil výsledek.

Zkraje druhé části měli hosté šanci na vyrovnání, ale dorážka jednoho z "jelenů" si cestu do branky nenašla a bylo to ve druhé třetině na několik dalších minut poslední zajímavé dění před Bryknerovou brankou. To hradečtí měli šancí dost. Březinovu ránu z voleje Šimara vyrazil holí. Z tlaku domácích pramenil Hejtmánkův faul. Útočník Letohradu ve nestačil na trestné lavici ani pohodlně usadit a po 8 vteřinách už mohl zpátky do hry. Na modré totiž dostal nabyto Tomáš Jiřík a Šimara nestačil na jeho přízemní střelu včas zareagovat. Hradečtí mohli náskok ještě zvýšit, ale další šance zůstaly nevyužity. V poslední minutě druhé části se Letohradští dostali k přesilové hře. Faltusova střela z voleje byla  sice hodně nepřesná, ale od plexiskla se odrazila zpět a Věchet trefil míček baseballovým úderem nad rameno domácího gólmana. I přes to, že měl Hradec ve druhé části herně navrch zůstával výsledek otevřený a diváci se mohli i přes chladné počasí těšit na dramatickou třetí část.

Snižující branka hosty pochopitelně povzbudila a začátek třetí části patřil jim. Vyrovnat se však nepovedlo a tak přišla další přesilová hra domácích, která se povedla na jedničku. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Jakub Král který prostrčil míček mezi betony Šimary a vrátil na hole svého týmu dvougólový klíd. Byla to už čtvrtá přesilovková branka hradeckého týmu v zápase! Klid však nevydržel dlouho. I Letohrad využil přeilovou hru, byť znovu s velkou porcí štěstí když Štefkovo nahození z rohu trefilo před brankou stojícího Tesaře, který míček nešťastně srazil za záda vlastního brankáře. Hra se v dalších momentech přelévala ze strany na stranu. Druhý gól mohl přidat Bacovský, ale tentokrát na brankáře Šimaru nevyzrál. Nevyrovnal však ani Bogdány-i ten ztroskovat na výstroji brankáře. Letohradští měli v závěru k dispozici přesilovou hru, poté sáhli ke hře bez brankáře, ale i přes nadějný závar v poslední minutě už míček do sítě neprotlačili a tak může Hradec slavit další domácí vítězství, tentokrát v poměru 4:3.

Vynikající utkání odehrálo vícero hráčů, ale tím nejlepším na hradecké straně byl zvolen Michal Hrubý, který sice nepřispěl bodově, ale jeho obětavost, nasazení a důraz v soubojích byl nepřehlédnutelný.

Michal Hrubý: "První třetina z naší strany nebyla dobrá, mysleli jsme jen na útočení, propadali jsme, prohrávali souboje a byli v nich druzí. V první přestávce nám to trenér v šatně důrazně vysvětlil. Druhá a třetí třetina se z naší strany hodně zlepšila, myslím, že jsme byli pak už po zbytek zápasu lepším týmem a zaslouženě vyhráli a brali všechny body. Vyhlášení hráče zápasu našeho týmu si vážím. Konečně je vidět i černá práce :) Ne vážně, 3 body do tabulky patří celému týmu a já klukům děkuji!"

Další ohlasy k zápasu:

Tomáš Jiřík (v utkání 1+0): "Jsme rádi za další domácí výhru, kterou jsme prostě museli zvládnout aby jsme mohli bojovat o umístěni v první čtyřce. Celý zápas až na prvních 7minut jsme určovali tempo hry my. První gol beru na sebe kdy jsem špatně vyhodnotil situaci a soupeři daroval gól. Druhý a třetí gol soupeře bych zařadil mezi ty štastné jelikož u druhého jsme nezareagovali na odraz od plexi a třetí jsme si po nahození z rohu hodili do brány sami. Letohrad nás ničím nepřekvapil a je škoda, že jsme nepřidali další branky, protože šance byly. Jsme rádi, že se nám vydařily přesilovky. Ty prostě zápasy rozhodují. Nesmíme usnout na vavřínech a pokračovat v tvrdé práci dál. Příští víkend hrajeme sobota a neděle doma, takže bych tímto rád pozval naše fanoušky."

Petr Brykner (v utkání 24zákroků): "Stejně jako před týdnem i tentokrát to byl pro mě obtížný zápas, který nevyhovuje asi žádnému brankáři. Hlavně druhá třetina byla nepříjemná, tam si Letohrad moc šancí nevytvořil a prakticky z ničeho snížil na 3:2-tam je určitě škoda, že se nám nepovedlo odskočit o tři, čtyři góly a zápas dohrát ve větším klidu. Kromě vstupu do utkání však můžeme být s výkonem spokojeni, vyvedly se nám hlavně přesilovky. Stále je však na čem pracovat. Příští víkend bude náročný a ukáže jak na tom doopravdy jsme."

Branky a nahrávky: 13. Bacovský (Hrabica, Doležal), 15. Král (Doležal, Bacovský), 20. Jířík (Fanderlík, Lux O.), 33. Král (Bacovský, Novák) – 4. Faltus (Hejtmánek D., Věchet), 30. Věchet (Faltus), 37. Štefka (Halbrštát, Faltus).
Střely: 31:27, vyloučení: 4:6, využití přesilovek: 4:2, oslabení: 0:0.

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Vaněk) – Hrabica, Jiřík, Šimek, Doležal, Fanderlík, Hrubý "A", Brádler – Svoboda, Březina, Lux "A", Bacovský, Novák "C", Král, Tesař, Šimůnek, Malý, Mitra, Krejčík, Černý, Fiedler

SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Novák) – Bečka, Pražák, Geba, Teplý, Hejtmánek J., Adamec, Halbrštát, Faltus, Bogdány, Kovář, Štefka, Věchet, Palcer, Hejtmánek D., Lajčiak, Macháček, Holuša