Příští zápas

HBC Hostivař vs HBC Hradec Králové 1988

Datum a čas konání: 5.12.2020 11:00

Novákův hattrick nestačil, z Lužin se vracíme bez bodu

Hokejbalová extraliga se v sobotu konečně naplno rozjela. Naše hokejbalisty nečekal lehký start, protože cestovali na Lužiny, kde se utkali s tamním Kert Parkem Praha, tedy celkem, který v předchozích letech dokázal zkompletovat "zlatý hattrick".

Poslední vzájemný duel na podzim 2019 však vyzněl ve prospěch hradeckých a tak na hřiště svého sobotního soupeře cestovali s vírou v zisk bodů. Úvod utkání  byl opatrnější a šance se rodily hlavně v přesilových hrách. V 6.minutě byli domácí blízko úvodní brance, ale obránci v červeném dokázali míček na brankové čáře zastavit a poslat do bezpečí. První část se chýlila ke konci, když se po akci Černého s Bacovským dostal Petr Novák až před brankáře a rychlo střelou nad lapačku poslal hosty do vedení. Odpověď Kertu však netrvala dlouho, ihned po vhazování následovala protiakce na jejímže konci byl Dulava a jeho tvrdá a přesná rána- 1:1.

Úvod druhé třetiny byl pak pro piráty jak ze zlého snu. Hned první akce domácích znamenala otočení skóre, když míček odražený od mantinelu dorazil za Bryknera martin Krůček. O dalších 14 sekund později bylo ještě hůř. Přečíslení 2 na jednoho vyřešil Zvonek s Wróbelem ukázkově a po necelé půlminutě druhé periody byl stav 3:1. Když pak v rychlém sledu přidali další branky znovu Wróbel a po něm i Šperl, svítilo na výsledkové tabuli ve 23.minutě již hrozivých 5:1. Hradec ale nesložil zbraně a za nedlouho se podařilo snížit Novákovi, který využil chyby v rozehrávce jednoho z obránců. V 27.minutě se pak do odbré příležitosti dostal Lux a mířil přesně mezi betony brankáře Kocha. Ani závěr druhé třetiny však piráti nepřežili bez obdržené branky. Odražený míček si před brankou našel Danko, obtočil se kolem bránícího hráče a bekhendem poslal míček pod Bryknerovou lapačkou pošesté do jeho sítě.

Úvod třetí části se nesl ve znamení hradecké snahy o znovusnížení, ale další branku znovu vstřelil domácí Kert. Další rychlý brejk zakončil přesnou přihrávkou Lhota a pro Danka už nebyl problém dopravit míček do poloprázdné branky. V závěru plném vyloučení sáhl trenér Biegl k power-play ve které přesnou střelou zkompletoval hattrick nestárnoucí Petr Novák.

Poslední slovo pak ale měli opět hráči ve žlutém. Přesilovkovou kombinaci zakončil tvrdou ranou z voleje Jiří Krůček a dal tak výsledku konečnou podobu 8:4.

Petr Brykner: "Na úvod sezóny nám los asi nemohl přihrát těžší zkoušku, ale na to se nelze vymlouvat. S Kertem jsme chtěli hrát otevřenou partii a nebýt zbytečných vyloučení a toho, že jsme se v určitých momentech nechali strhnout k bezhlavé hře "nahoru/dolů", tak jsme mohli zabojovat o lepší výsledek. Myslím, že minimálně ve hře dopředu se našli věci se kterými můžeme být spokojeni. Důležitým momentem pak dle mého byla rychlá vyrovnávací branka na 1:1 a hlavně pak nepovedený vstup do druhé třetiny. Honit tří nebo čtyřbrankovou ztrátu proti soupeři jako je Kert už je těžké. Je na nás abychom se z chyb poučili a co nejlépe se připravili na utkání v Karviné, které nebude o nic lehčí než to na Lužinách."

Branky a nahrávky: 15. Dulava (Zvonek, Wróbel), 16. Martin Kruček (Šperl, Jágr), 16. Wróbel (Zvonek, Jiří Kruček), 20. Wróbel (Zvonek), 23. Šperl (Martin Kruček), 30. Danko (Dulava, Lhota), 40. Danko (Lhota, Šperl), 45. Jiří Kruček (Wróbel, Laurinc) – 15. Novák (Černý, Bacovský), 23. Novák, 27. Lux (Šimůnek, Hrubý), 44. Novák (Hrabica, Šimůnek)

HC Kert Park Praha: Koch (Mroviec) – Blaško, Dulava, Horváth, Hrdlička, Laurinc, Rozenberg, Šperl (A) – Danko, Jágr, Klíma, J. Kruček, M. Kruček (A), Lhota, Postulka, Wróbel (C), Zvonek

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Dvořáček) – Brádler, Fanderlík, Hrabica, Hrubý, Jiřík, Šimek, Škoda – Bacovský, Novák (C), Březina, Lux (A), Černý, Krejčík, Malý, Svoboda, Šimůnek (A)