Příští zápas

HBC Hostivař vs HBC Hradec Králové 1988

Datum a čas konání: 5.12.2020 11:00

Karvinská přestřelka za 2 body

Daleká cesta čekala v sobotu hráče našeho A-týmu, které nekompromisní rozpis úvodu extraligy poslal do Karviné. Domácí byli povzbuzeni výhrou z Pardubic takže se dal očekávat těžký a dramatický duel. To se také potvrdilo, opět mohli diváci vidět hodně branek a nakonec dostali i "nášup" v podobě prodloužení a samostatných nájezdů.

Piráti pokračují v těžkém úvodu sezóny. Na úvod prohráli na Kertu, nyní cestovali na horkou karvinskou půdu, kde body nikdy nejsou zadarmo. Zápas sliboval dramatickou podívanou, ale první důležitý moment nastal už v 8.minutě když se zranil domácí brankář Heczko a v brance ho musel nahradit Žídek. Ten neměl lehkou pozici, protože hned čelil dvojnásobné přesilové hře hradeckých, kterou rychle zakončil po přihrávkách Jiříka a Fanderlíka střelou po zemi Jakub Svoboda. Odpověď karviné na sebe nenechala dlouho čekat. Diviš se protáhl skrz obranu a umístil svojí střelu nad Bryknerovu vyrážečku.

Utkání se pomalu blížilo ke své polovině když přišla nejsilnější pasáž domácích hokejbalistů. Nejprve zakončil do odkryté branky Rosůlek souhru s Divišem a Palou a o další 2 minuty později se v přesilovce trefil tvrdou ranou Kaluža. Hradec ale kontroval také rychle. Zhruba o minutu později dostal míček jako na podnose Petr Šimek a snížil. Ve 27.minutě to sehráli piráti ukázkově. Novák s Bacovským zavzpomínali na svá nejlepší léta a prvně jmenovaný zakončoval rychlou souhru střelou do poloprázdné branky. Neuběhla ani půminuta a Hradec už vedl. Fanderlík si naběhl mezi kruhy a střelou pod břevno strhl výsledek opět na stranu hostů. Ani v tomto zápase se však piráti nevyvarovali inkasování branky "do šatny". To když si odražený míček našel Farský a zblízka jej dorazil do sítě.

Vítek Fanderlík hrál vynikající zápas. Už po 12 vteřinách třetí části rychlou střelou po buly vrátil vedení potřetí na stranu hostujících hokejbalistů. Ani napotřetí ale netrvalo dlouho. Michal Tóth se při jednom z protiútoků obtočil kolem svého strážce a střelou z otočky vymetl pavučinky v růžku Bryknerovy branky.

Šlo se do probloužení. V něm si dobré šance vypracovali oba týmy, domáci Kaluža měl dokonce k dispozici trestné střílení po faulu na svojí osobu, ale neproměnil jej. Hráči si tak poprvé v letošní sezóně vyzkoušeli rozhodnutí zápasu formou samostatných nájezdů.

Domácí začínali a protože ani jeden z nich neuspěl, znamenalo úspěšné zakončení Petra Nováka ve třetí sérii vítězství královéhradeckých hokejbalistů v Karviné 6:5 po samostatných nájezdech.

Hráčem utkání byl po utkání na naší straně zvolen právě autor rozhodujícího nájezdu Petr Novák, který utkání zhodnotil takto: "Bylo to divoké utkání , většinou se hrálo nahoru dolů a ani jedno mužstvo moc nebránilo. Mám pocit, že jsme byli trochu jistější v kombinaci a měli trochu více ze hry ale Karviná měla zase skvělé brejky a více gólových šancí. Divoký byl i průběh. Vedli jsme, prohrávali o dva, otočili a vedení zase ztratili, takže mi z toho vychazí, že remíza byla zasloužená. Mrzí mě, že naše lajna dostala góly a pokud se nepletu, hráli jsme minizápas 3:3 a hlavně my utočníci jsme obrancům moc nepomohli a to ani v přesilovkách. Tady vidím obrovský prostor pro zlepšení a věřím, že když budeme důslednější v obraně a ubereme v počtu inkasovaných branek, budeme body sbírat. Bod navíc je fajn. Z Karvine se letos zase moc vozit nebudou a můj proměněný nájezd je alespoń trochu omluvenka pro tým za ne úplně dobrý výkon naší pětky. Je teď potřeba zabojovat na Kovu a pak se konečně dočkáme zápasu doma kde věřím budeme silní."

Branky a nahrávky: 11. Diviš (Rosůlek L., Zaremba), 20. Rosůlek L. (Diviš, Pala), 23. Kaluža (Tóth, Diviš), 30. Fárský (Stromko), 33. Tóth – 9. Svoboda (Fanderlík, Jiřík), 24. Šimek (Bacovský, Novák), 27. Novák (Bacovský, Hrabica), 28. Fanderlík (Svoboda), 31. Fanderlík (Březina)

HbK Karviná: Heczko (Žídek) – Řiman, Skyba, Sladký, Tóth, Vašek, Zaremba (A) – Čapka, Diviš, Fárský, Hruboš, Kaluža, Pala, Řehůřek, Rosůlek J. (C), Rosůlek L., Růžička, Stromko

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Dvořáček) – Brádel, Fanderlík, Hrabica, Hrubý (A), Jiřík, Šimek – Bacovský, Březina, Černý, Král, Lux (A), Novák (C), Šimůnek (A), Svoboda, Tesař

Rozhodčí: Olesz, Vrba