HBC Elba Ústí nad Labem vs HBC Hradec Králové 1988

Datum a čas konání: 31.10.2020 15:00
Místo: Ústí nad Labem

Čtyřbodový Krejčík nasměroval Hradec ke třem bodům

Minulou sobotu se piráti utkali v dalším z duelů hokejbalové extraligy s pražským Kovem. Na Palmovce naši hráči předvedli přesvědčivý výkon, který jim přinesl vítězství 5:0 a tři body do tabulky.

Takřka ideální hokejbalové počasí skýtalo vynikající podmínky pro dramatickou podívanou. Hradečtí hokejbalisté se chtěl prezentovat hlavně pečlivou hrou odzadu, ale i přes to měli první větší šanci domácí, ale Kupf svojí šanci neproměnil. Poté již otěže utkání přebírali hráči v červeném. Šancí před Humlíčkem začalo přibývat a ten se při několika z nich pořádně zapotil, ale svojí klec uhájil. To se mu dařilo až do 11.minuty, kdy muž utkání Krejčík vyslal do samostatného úniku Jakuba Krále a ten si poradil parádním blafákem nad beton jihlavského brankáře ve službách týmu z Prahy. Kovo mohlo srovnat v jednom z ojedinělých protiútoků, ale Brykner ve spolupráci s obránci dokázal dostat míček do bezpečí.

Druhá část patřila po všech stránkách hradeckým o čemž svědčí i poměr střel v této části (3:12 z pohledu domácích). Hned zkraje tomu pomohla přesilová hra, která ještě druhou branku nepřinesla, velký tlak, ale ano. 20.minuta pak přinesla akci dvou Ondřejů kdy Lux našel Březinu, který postupoval od modré sám na Humlíčka a rychlou bekhendovou kličkou jej také překonal. Poté si přesilovku vyzkoušel i domácí celek, ale příliš se nepovedla. Když na druhé straně domácí brankář již podruhé v utkání vyhodil míček mimo hřiště tak se situace znovu otočila. Novák našel Krejčíka a jeho střela si našla cestu skrz brankářovu výstroj -3:0. V brance domácích pak došlo ke střídání když Humlíčka nahradil Lain. Ten nejprve vychytal Krále, ale vzápětí trefil skulinu nad jeho ramenem Josef Krejčík, který tak vstřelil již druhou branku v utkání.

Třetí část přinesla ve svém úvodu snahu Kova o zdramatizování utkání, ale poté spíš kontrolu utkání ze strany Hradce a vyloučení na obou stranách. Krásnou akcí se ve 40.minutě prezentoval Petr Novák, který šel po přihrávce od Krejčíka sám na Laina a bekhendovým zakončením jej možná trochu překvapil. Zároveň tak dal výsledku končnou podobu 5:0. Hradec tedy po dvou divokých zápasech odehrál utkání bez inkasované branky a po pozorném výkonu si připisuje do tabulky 3 body.

Nejlepším hráčem pirátů byl poté vyhlášen Josef Krejčík, který si v zápase připsal 2 branky a 2 asistence:

"V zápase s Kovem jsme určitě pomýšleli na tři body. Jejich vyrovnaná hra s Kertem v minulém kole pro nás byl ale varovný signál, takže jsme k zápasu přistoupili dostatečně zodpovědně. Ve druhé třetině jsme napravili několik neproměněných šancí z třetiny první a soupeři odskočili. V závěru jsme to díky Pípovi nezdramatizovali a došli si pro všechny body s nulou v zádech."

Branky a nahrávky: 11. Král (Krejčík), 20. Březina (Lux), 26. Krejčík (Novák, Hrabica), 30. Krejčík (Novák, Král), 40. Novák (Krejčík, Hrabica)

TJ Kovo Praha: Humlíček (26. Lain) – Bureš, Bydžovský, Kyclt, Nýbl, Ruda, Vršecký, Zahálka, Adam, Fluxa, Kočka, Krupf, Pátek, Šimon, Terč, Winter, Wurdák

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Dvořáček) – Doležal, Fanderlík, Hrabica, Hrubý, Jiřík, Šimek, Březina, Černý, Král, Krejčík, Lux, Malý, Novák, Šumůnek, Svoboda, Tesař

Rozhodčí: Michal Prudík, Roman Vokurka