HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Ježek: "Jsem vděčný za aktivitu a pomoc ostatních"

Ježek: "Jsem vděčný za aktivitu a pomoc ostatních"

Hokejbal si stejně jako další sporty prochází těžkou zkouškou v podobě dlouhé přestávky, která je způsobena restrikcemi souvisejícími s nemocí covid-19. Na otázky ohledně aktuální situace odpovídal předseda našeho oddílu Jakub Ježek.

Ahoj Jakube,

V létě tomu byl rok, co jsi nastoupil do funkce předsedy klubu. Na úvod bych se tě tedy rád zeptal jak tě tahle pozice baví, naplňuje a je vedení klubu takové jak sis ho představoval, nebo tě v něčem překvapilo?
"Za mého "vedení" jsme prakticky odehráli pouze podzim 2019. Následně na nás dolehla opatření v rámci Covid-19 a situace ohledně našeho aktivního fungování se velmi zkomplikovala. Jedná se jak pro sportovní kluby tak pro běžný život o nezvyklou a složitou situaci. Představu o směřování klubu jsme v rámci vedení klubu měli, ale komplikace spojené s omezením to narušily. Poděkování zaslouží hlavně trenéři a lidé, kteří mají zájem se na chodu klubu podílet. Já osobně mám své limity a jsem vděčný za aktivitu a pomoc ostatních."

Jak se klub vypořádal s přestávkou a opatřeními, která byla zavedena kvůli nemoci covid-19. Způsobila dlouhá pauza nějaké potíže spojené s fungováním oddílu?
"Už jsem avizoval v předchozí odpovědí, že to byla obrovská komplikace nejen pro nás, ale pro všechny. Největší obavy mám samozřejmě z mládežnických kategorií, kde nemožnost plnohodnotného tréninku a utkání bude zákonitě chybět. Věřím, že děti a jejich rodiče na sport nezanevřou a hned jak to bude možné, začneme zase fungovat. Uvědomuji si, jak musí být tato doba pro rodiče a děti složitá. Jako klub si nemůžeme dovolit porušovat vládní restrikce ať už jsou mnohdy osobní názory rozdílné. Já osobně bych byl rád, aby omezení v rámci sportovních aktivit bylo mírnější. Zdraví fyzické a duševní jdou spolu ruku v ruce, ale musím věřit, že restrikce jsou odůvodněné a podložené."

Využil klub vynucenou pauzu například k úpravám zázemí?
"Povedlo se nám instalovat nové ozvučení, kde jsme měli velkou mezeru. Následně před startem soutěží proběhne servis herní plochy a oprava tribun. Aktuálně nejsme spokojeni s výhledem diváku na herní plochu. Investice do nových tribun je ale natolik finančně náročná, že jí v této nejisté době nejsme schopni realizovat. Také je třeba myslet na to, že stále nemáme odpovídající zázemí pro mládež a trenéry. Jako plus beru nový sklad na pomůcky, branky a provozní materiál."

Co se A-týmu týče, tak nedohraná sezóna 2019/20 vypadala slušně rozjetá, poté přišlo podařené soustředění v Krkonoších a bodově špatný nebyl ani vstup do aktuálního ročníku extraligy (6 zápasů, 11bodů).
"Hodnocení připadá spíše realizačnímu týmu, za mě osobně jsem v aktuální sezóně čekal bodů o trošku víc. Relativně spokojeni můžeme být s útočnou hrou, ale defenzivní stránka se nám moc nevedla. Věřím, že najdeme rovnováhu a budeme útočit na příčky nejvyšší."


Myslíš, že je aktuálně nějaká šance, že by se dohrály právě probíhající ročníky hokejbalových soutěží v původním formátu?
"Situace je složitá a uvidíme zda bude možné dohrát kompletní soutěž. Možných scénářů existuje více, mým velkým přáním je aby se soutěž plnohodnotně dohrála."

Probíhají nebo probíhaly v poslední době nějakou formou klubové tréninky mládeže nebo mužů alespoň takovou formou, kterou aktuálně dovolovala vládní nařízení?
"Snažíme se pracovat s tím co nám nařízení dovolí. Bohužel možnost plnohodnotné skupinové přípravy není možná. Věřím, že většina hráčů mužské extraligy nelení a připravuje se individuálně. Ohledně mládeže se snažíme nabídnout alternativní program a za to patří poděkování mládežnickým trenérům."


Myslíš, že by se dle pořekadla "všechno zlé je k něčemu dobré" mohla současná situace příznivě odrazit třeba na náboru nových členů po rozvolnění opatření souvisících s covidem?
"Je složité predikovat vývoj situace ohledně mládeže, která aktuálně nechodí ani do škol a zůstává trvale doma. Třeba nás to všechny mile překvapí a hlad po pohybu potažmo sportu bude ještě větší."

Probíhají třeba i v současné sobě jednání týkající se příchodů/odchodů některých hráčů, nebo tyto aktivity jsou v současné době "u ledu"?
"V rámci A-týmu se přestupová aktivita nekoná. Samozřejmě nemohu vyloučit příchody nebo odchody, ale toto bude vše závisle na aktuální situaci a přání trénera a našich možností."


A co tvoje aktivity? Umožnila ti hokejbalová přestávka dělat věci na které by jinak nebyl čas?
"V úplném začátku jsem vlastně odpočínek uvítal, ale teď po takové době už jsem spíše otrávený. Musím uznat, že je to unavující a frustrující a tak to bude cítit velké procento populace. Musíme věřit, že se vše co nejdříve srovná zase na dobu "předcovidovou" a budeme se společně potkávat na hřištích a jiných událostech."

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Elba Ústí nad Labem
HBC Hradec Králové 1988
3:1
Podrobnosti

Střelci týmu

7 gólů

Petr Novák

Nejbližší narozeniny

21.06.2021 Zdeněk Biegl (34)

Počet návštěv: 37695
Posledních 30 dnů: 832 | Posledních 7 dnů: 308 | Poslední den: 52

© 2021 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne