HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Pirát odpovídá #1 Novák, Brykner

Pirát odpovídá #1 Novák, Brykner

Připravili jsme pro vás novou rubriku s názvem "Zeptej se piráta", která kombinuje klubový instagram a tento klubový web hradeckého hokejbalu. Během středy a čtvrtečního dopoledne jste měli právě prostřednictvím instagramu (hbchradeckralove1988) možnost pokládat otázky vybraným zástupcům našeho klubu. Nyní vám přinášíme odpovědi dvou ze čtyř hráčů, kterých jste se mohli ptát. Jsou jimi kapitán A-týmu Petr Novák a brankář Petr Brykner.

 

 PETR NOVÁK 

Jak vzpomínáš na juniorské Mistrovství světa?

Oni vlastně byly dvě, Kralupy a Champery. Zdá se to jako pravěk je to dvacet let, tenkrát byl hokejbal trochu jiný sport. Jiné zázemí, kvalita přípravy, avšak spoustu věcí platilo i tehdy…Vůle, touha a chuť hrát za národní tým, parta kluků a pro mě osobně velká čest, že jsem tam byl přítomen. V Kralupech jsem byl zelenáč a odkoukával jak to chodí od úžasných hráčů jako byl Petr Chmel, Roman Smutný. Prohráli jsme sice finále s Kanadou, ale zážitek v narvané hale v Kralupech, na to nikdy nezapomenu. V Champery už byla jiná generace. Dostal jsem céčko a vyhráli jsme zlato. Myslím, že se tam sešla strašně kvalitní skupina hráčů, kteří nadále ukazovali potenciál v mužích a i velké osobnosti, které si sedli a dohromady fungovali…Marek Hubač, Tomáš Konderla, Vláďa Luka, Milan Kostourek, Marek Lendl, Michal Dědič, Libor Topolánek…a mohl bych pokračovat dál. Byli jsme silní poprvé a na dlouhou dobu naposled jsme udělali zlato a i když cesta zpátky busem byla velmi náročná tak myslím, že všichni hráči, kteří tam byli si tenhle týden nesou v srdci a hlavě velmi výrazně a rádi vzpomínáme.

Uvidíme brzy v přípravce Nováka Jr.? Jsi pro, aby tvoje děti hrály hokejbal?

Uvidíme, nechám to na nich a nebudu je nutit. Nechci být otcem řvoucím zpoza mantinelu, který si skrze děti plní své ambice. Kluky ke sportu vedu odmala, na hřišti trávíme dost času hrajeme si přihráváme, cvičíme jezdíme tam slalom na kole a určitě je do přípravky zkusím, ale jak jsem řekl bez tlaku. Když mi řeknou tati my chceme radši kreslit, zpívat, lepit letadýlka nebo hrát tenis, budu je poslouchat a snažit se, aby dělali co je baví. O tom by dle mě měl dětský život být především.

Hrál jsi na některém ze světových šampionátů proti někomu z "profi" hokejistů? A pokud ano, jaká jména byla ta nejzajímavější?

Upřímně si myslím, že ano, ale nebylo to tak výrazné jméno, abych si to pamatoval. Až na jednu vyjímku a to bylo MS 2011 v Bratislavě, kde za Slovensko nastoupili Chovan a Slovák a byli úžasní. Mám za to, že Chovan byl vysoko v bodování ve Slovenské extralize a upřímně byl skvělý. Technika, myšlení a pohyb…byla radost se na něj dívat, ještě větší ho v semifinále přehrát a porazit.

Když by se ti podařilo s Hradcem získat mistrovský titul, řadil bys jej výš než ty, které jsi získal s reprezentací? 

Ono se to nedá moc srovnávat, protože národní tým je prostě jiný. Pro mě je to modrá čára, hymna, lev na dresu, výběr tech nejlepší a boj o to ukázat světu co umíme. I z pohledu mediálního rozsahu a zásahu celkem je to jiné. Narážím na MS v Plzni, kdy zápasy vysílala ČT, chodilo 5000 lidí a bylo to něco neuvěřitelného pro hokejbal jako sport. Na druhou stranu je to týden a v porovnání s klubem, kde pracujete celý rok a řešíte úplně jiné věci, abyste uspěli je to těžko porovnatelné. Nedávno jsem našel v počítači video jak jsme postoupili do Extraligy je to už hodně let a od té doby až na roční pauzu jsem tady. Zažil jsem párkrát finále, krásné zápasy, skvělé hráče, progres odchovanců, bolestivé odchody, zranění, ale pořád je to Hradec, je to červenožlutý dres za který se nikdy nebudu bát skočit do střely a obětovat se. Proto by byl klubový titul možná více než titul mistrů světa, ale jak říkám je to věc pohledu a těžko srovnatelných rovin.

Jaký nejvyšší počet kanadských bodů se ti podařilo v sezóně nasbírat?

To netuším :)

Jak vidíš šance na dohrání letošní sezóny a pokud by se začalo, jaké by byly cíle?

Já už raději žádné predikce nedělám, situace je vážně nepředvídatelná…I když aktuálně jsem trochu optimista v tom, že jsme v době rozvolňování a vím, že minimálně Extraliga by mohl dostat vyjímku. Jestli pak bude svaz schopen připravit model a dohodnout se na něm se všemi kluby je věc druhá a myslím, že v čase ve kterém jsme je to už hodně pod tlakem…Pokud by se přeci jen začalo hrát bude záležet na stavu kluků, týmu, jak rychle se dáme dohromady a jak jsou na tom ostatní kluby. Ambice týmové by měly být play off a pokus o postup do semifinále. Ambice moje osobní? Užít si každou minutu hry, kterou miluju v ostrém zápase, protože vím, že už mi jich moc nezbývá.

 PETR BRYKNER 

Máš rád nájezdy?

Abych byl upřímný, tak nájezdy nejsou mojí nejoblíbenější disciplínou. Je to dané asi i tím, že se mi v nich v minulosti příliš nedařilo. Snažím se na tom ale pracovat. Na podzim se nám s Pepou Krejčíkem podařilo skončit na 3.místě v Penalty hokejbalu a v nájezdech jsme v těch několika odehraných extraligových zápasech měli kladnou bilanci, tak snad je to na správné cestě k tomu, abych si je nakonec oblíbil :)

Myslíš, že máš šanci zachytat si v reprezentaci?

Určitě bych za to byl moc rád. Mám vlastně jedinou takovou zkušenost což bylo jedno přátelské utkání po mojí první sezóně v Hradci. Byla to sice akce širšího výběru, ale bylo to super a moc rád bych si to ještě zopakoval. Konkurence je ale velká a není jednoduché se k pozvánce probojovat. Když budu pracovat a  bude se dařit mě i týmu, tak třeba šance ještě příjde.

Jak se zrodil tvůj přestup do Hradce Králové?

Do Hradce jsem šel po sezóně 2010/11 z Přelouče. Bylo to formou střídavých startů. Dostával jsem v Přelouči od trenéra Štefanského hodně prostoru a doufám, že jsem to splácel dobrými výkony. Chtěl jsem si zkusit zabojovat o místo v extralize. K Hradci mám vztah, mám město rád a klub mi byl vždy sympatický tak jsem se domluvil s tehdejším trenérem Pavlíkem na tom, že to zkusím v přípravě. Zůstal jsem i po jejím konci a tak jsem formou SS nastupoval za Hradec více či méně až do loňské sezóny, před kterou se Jestřábi s Hradcem domluvili na mém trvalém přestupu do Hradce.

Vzpomeneš si na svůj nejhezčí zákrok dosavadní hokejbalové kariéry?

Já mám radost z každého úspěšného zákroku. Asi si ale nevzpomínám na jeden konkrétní, který bych označil jako nejhezčí.

Kdy už přijedeš, chci ti konečně dát ten gól :)

To nevím Tádo, ale stačí když přijedeš k nám na hřiště a třeba se to povede, góly mi dává kde kdo :)

Jaký trenér tě nejvíc ovlinil?

Jmenoval bych dva s tím, že ten první je můj táta, který vlastně ani nebyl ten trenér v pravém slova smyslu. Taťka sám dlouho chytal 1.ligu v Přelouči i extraligu v Chrudimi. Učil mě základy, viděl hodně mých zápasů a často jsme rozebírali jednotlivé situace a to jak by se daly řešit lépe. Teď už to není takové. Na zápasy pořád jezdí koukat poměrně pravidelně, ale kouká na ně jako na celek spíš fanouškovským pohledem. Určitě mi drží palce, ale radit se mi už moc nesnaží. Už to, že jsem s ním chodil jako malý koukat a hrát si na tréninky mě v kombinaci s obdobím Dominika Haška hodně ovlivnilo v tom smyslu, že jsem chtěl taky zkusit chytat.

Tím druhým byl pak trenér A-týmu v Přelouči Roman Štefanský. Když jsem byl věkem cca starší žák tak jsme v Přelouči měli nejmladší kategorii St.dorost, který hrál tou dobou juniorskou extraligu. Moje výkonnost nebyla dostatečná, takže jsem se do týmu nevešel a neúčastnil se tedy ani zápasů. Myslím, že tehdejší kouč dorostu poté nechtěl abych chodil ani na tréninky a tak mě vzal trenér Štefanský na tréninky "Áčka". Bylo to super a  postupně jsem se zlepšil alespoň natolik, že mě občas bral jako náhradníka. I i když bylo jasné, že do branky půjdu jen, když se to opravdu pos....tak i to pro mě byly zkušenosti. Když jsem pak několik let poté šel z dorostu trvale do kategorie mužů, byl to znovu Roman, kdo mi dal mezi dospělými šanci pravidelně chytat. Nevím, jestli ve mě tehdy viděl potenciál, nebo mu bylo líto kluka, kterého to bavilo i přesto, že se nedostával do zápasů, ale určitě mě to do hokejbalového budoucna pozitivně ovlivnilo.

Kdo z protihráčů má nejtvrdší střelu?

Aktuálně mě jako první napadá Lumír Rosůlek z Karviné. Je znát, že si na střelu věří, má dobrou ránu, která je navíc často dost nečitelná a tak je nebezpečný i od červené čáry. Ve vzájemných zápasech si na něj snažím dávat obzvláš pozor. V extralize má ale každý z hráčů v záloze slušnou ránu když na to přijde. Z těch dalších výraznějších jmen pak můžu jmenovat Jana Nýdla nebo Michala Dědiče. Ze spoluhráčů pak Petra Nováka nebo Pavla Malého.

Už jsi rozdejchal drcující prohru od svého kolegy v NHL (PS)?

Štěstí se na tebe usmálo v rozhodujícím zápase Michale :) Myslím, že následné vítězství ve fifě za Watford když jsi hrál za United bylo pro mě dostatečnou satisfakcí :)

 

 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Elba Ústí nad Labem
HBC Hradec Králové 1988
3:1
Podrobnosti

Střelci týmu

7 gólů

Petr Novák

Nejbližší narozeniny

21.06.2021 Zdeněk Biegl (34)

Počet návštěv: 37695
Posledních 30 dnů: 832 | Posledních 7 dnů: 308 | Poslední den: 52

© 2021 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne