HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Pirát odpovídá #2 Bacovský, Fanderlík

Pirát odpovídá #2 Bacovský, Fanderlík

Připravili jsme pro vás novou rubriku s názvem "Zeptej se piráta", která kombinuje klubový instagram a tento klubový web hradeckého hokejbalu. Během uplynulého týdne jste měli právě prostřednictvím instagramu (hbchradeckralove1988) možnost pokládat otázky vybraným zástupcům našeho klubu. Nyní vám přinášíme odpovědi dalších dvou ze čtyř hráčů, kterých jste se mohli v prvním kole ptát. Jsou jimi Jan Bacovský, úspěšný reprezentant, mistr světa a jedna z nejvýraznějších postav historie hradeckého hokejbalu a juniorský mistr světa Vítek Fanderlík.

 JAN BACOVSKÝ 


Jaký nejvyšší počet kanadských bodů se ti podařilo v sezóně nasbírat?

Pokud myslíte extraligu tak tuším 41 bodů v základní části a v dorostu asi 99, ale to bylo už v minulém tisicileti :)


Kdo je největší hokejbalovou osobností úzce spojenou s tvojí kariérou? 

Pokud jde o hráče, tak Petr Novák, ale nesmím opomenout ani zakladatele hokejbalu v Hradci Alexandra Saláka, který mě přetáhl od pingpongového stolu na hřiště. Dále pak Jiří Rytíř a jeho neortodoxni letní soustředění v dorosteneckem a juniorské věku. Trenérům Nutilovi, Hrabicovi jenž ze mě udělal bránící křídlo. Jardovi Pavlíkovi, který dokázal na hřišti zkrotit mé druhé já. A mimo hokejbal nejvice rodiče, kteří mě podporovali ve všech částech mě kariéry. 


Dokážeš zpětně porovnat kvalitu české a slovenské extraligy? V čem jsou největší rozdíly?

Největší rozdíl v době kdy jsem hrál slovenskou extraligu, byl v kvalitě hřišť. Každé bylo prostě jiné. Nitra měla hokejové hřiště s inline povrchem. Pak přijedete do Vrútek, kde bylo na hřišti asi 6 druhů asfaltu a betonu, odtokový kanál :D Co se týká samotného hokejbalu, tak bych si dovolil tvrdit, že slovenská extraliga byla rychlejší, tvrdší, ale s méně propracovanou taktikou. Nemyslím v Nitre, tam to bylo naopak neskutečné a takové tréninky jsem nikde jinde v klubu nezažil. Je fakt, že v té době tam hrálo asi 12 slovenských reprezentantů a trénoval nás reprezentační trenér.

Jaký je nejsilnější moment tvé hokejbalové kariéry? 

Kladný MS Plzeň 2009 a záporný konec semifinále s Kanadou v St. John´s 2013 co se týká reprezentace. A v klubu určitě výhra slovenské extraligy jako kladný zážitek a záporný prohrane finále s Hradcem proti Kladnu i Vlašimi.

Plánuješ se po skončení aktivní hráčské kariéry věnovat hokejbalu dál třeba v jiné pozici?

Zatím jsem o tom nepřemýšlel, ale jako trenér určitě ne, na to bych asi neměl nervy a myslím si, že ani nejsem typ člověka co by uměl někomu předávat nějaká moudra. Možná nějaký kondiční trenér nebo něco tímto směrem, ale jsem náročný, tak nevím jestli by pod mým vedením chtěl někdo trenovat :D

 

 VÍTEK FANDERLÍK 

Jak jako profesionální sportovec přistupuješ k pití alkoholu?

Alkoholu moc neholduji, ale příležitostně si dovolím jednu nebo dvě skleničky…. :D

Proti kterému soupeři se ti hraje nejhůř?

Osobně se mi hraje nejhůře proti Pardubicím a KERT PARKU Praha, ale na druhou stranu se nesnažím rozeznávat zápasy na těžší a lehčí. Většinou je každý zápas úplně jiný a všechny týmy v extralize jsou na velmi slušné úrovni.

Jak často při zápase kroutíš hlavou?

Tuhle otázku jsem očekával Jakube… :D Popravdě jsem to nikdy nepočítal, ale určitě se bude počet opakování odvíjet od aktuálního stavu zápasu.

Letí dívky na hokejbalisty?

Velmi obohacující otázka Dane. :D Abych řekl pravdu, tak nejsem schopný odpověď, zdali zrovna hokejbalisti jsou to pravé ořechové pro slečny. Můžeme pouze doufat, že je hokejbal pro dívky atraktivnější než například šachy.

Jak těžké je skloubit studium VŠ s hokejbalovou kariérou?

Hokejbal v Hradci a studium na vysoké škole v Praze je celkem složité. Snažím se stíhat všechny tréninky, ale bohužel máme ve škole přes týden nabitý program, a tak to je občas složitější. Většinou si musím nahrazovat tréninky individuálně.

Plánuješ v nové sezóně zařadit do svého repertoáru nájezdových zakončení nějakou novinku, nebo se budeš soustředit na vybroušení svého forhendového klenotu?

Určitě mám v rukávu pár es, s kterými bych chtěl v nadcházejících utkáních zazářit. Bohužel se nemohu na téma nájezdy více rozpovídat, jelikož je to moje tajná zbraň, a proto si budeš muset počkat Petře až na sezónu… :D

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Elba Ústí nad Labem
HBC Hradec Králové 1988
3:1
Podrobnosti

Střelci týmu

7 gólů

Petr Novák

Nejbližší narozeniny

21.06.2021 Zdeněk Biegl (34)

Počet návštěv: 37695
Posledních 30 dnů: 832 | Posledních 7 dnů: 308 | Poslední den: 52

© 2021 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne