HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Restart body nepřinesl

Restart body nepřinesl

Po více jak 200 dnech pauzy se znovu rozjela hokejbalová extraliga. Její formát doznal změn a dohrávat se tak bude v takovém "zrychleném režimu" kdy týmy odehrají pouze jedno vzájemné utkání v rámci základní části a poté přijde na řadu play-off. Z toho důvodu je každý bod opravdu důležitý a nám se bohužel v úvodním ostrém zápase letošního roku žádný získat nepodařilo.

Čekalo nás venkovní utkání na půdě Ústí nad Labem a v naší sestavě bylo hned několik změn či nových tváří. Trenér Pavel Biegl má nyní k dispozici jako asistenta Jaroslava Pavlíka, který v minulosti dovedl náš tým z pozice kouče k bronzovým a stříbrným medailím. V obraně se objevil další "ústečák" Petr Švanda a tentokrát z pozice náhradního brankáře byl na lavičce Zdeněk Biegl, který dává v tuto chvíli hokejbalu přednost před ledním hokejem.

Náš tým byl v úvodu utkání tím aktivnějším a prvních 5 minut se neslo ve znamení převahy hráčů v červeném. Ti však nedokázali nadějné pozice přetavit ve vedoucí gól a tak se hra vyrovnala a v závěru to naopak byla spíš Elba, která měla k vedení blíž. Ani jednomu z celků se ale nepodařilo v úvodní patnáctiminutovce dopravit míček do sítě.

Vyrovnané a bojovné utkání pokračovalo i po přestávce. Branku vidělidiváci internetového streamu, pořadatelé a zúčastnění až po téměř 22 minutách. Nejprve sice domácí neproměnili velikou šanci při přečíslení 2 na 1, ale z následného závaru vytěžili alespoň vhazování v útočném pásmu, které se ukázalo jako klíčové. Míček se po něm a několika odrazech dostal k Lukáši Soukupovi a domácí kanonýr pohotově zametl míček za Bryknerova záda. Ve zbytku třetiny byli vidět také oba rozhodčí, kteří v jednu chvíli poslali na trestnou lavici i 3 hradecké hráče najednou. V oslabení ve třech se v závěru třetiny blýskl vynikajícím napadáním a následném vybojovaném faulu Bacovský, který zmírnil přesilovku domácích na 4 na 3.

Tu dohrávala Elba ještě v úvodu třetí části a právě zde si připsala také vítěznou branku. Červinka našel pasem od modré střílenou nahrávkou Stupku, který míček tečoval do betonu hradeckého brankáře, ale zorientoval se rychle a napodruhé již byl úspěšný a zvýšil vedení domácího týmu na 2:0. Časomíra přitom stihla ze třetí části odpočítat pouhých 12 vteřin. Hradečtí hokejbalisté se přes houževnatého soupeře těžko prosazovali, ale přesto ještě dokázali zdramatizovat závěr zápasu. Běžela 43.minuta a piráti hráli přesilovou hru, navíc v 6 hráčích bez brankáře když Hrabice přistrčil míček na Jakuba Svobodu a jeho povedená rána si našla cestu do sítě 2:1. Hradec dál riskoval bez brankáře, ale zázrak v podobě vyrovnávací branky se nekonal. Naopak byl to podruhé Martin Stupka, kdo dopravil míček do sítě a dal tak výsledku zápasu konečnou podobu, tedy 3:1.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl zvolen brankář Petr Brykner:

"Po dlouhé době jsme se na zápas určitě ohromně tešili, začátek byl dobrý ale v dalším průběhu zápasu se hra vyrovnala a bylo jasné, že rozhodnou maličkosti. Nám se bohužel nepodařilo vytovářet si tolik šancí jako v jiných zápasech a byť se nám bojovnost rozhodně nedala upřít, mám pocit, že jsme neukázali 100% potenciálu, který v týmu dříme. Pevně věřím, že to v dalších zápasech napravíme a přípíšeme si do tabulky důležité body, které budeme potřebovat."

 

FOTOGALERIE z utkání (zdroj: Lucie Toušová, fotogalerie Elba Ústí nad Labem)

VIDEO SESTŘIH GÓLOVÝCH AKCÍ (zdroj: YouTube kanál Hokejbal TV)

ZÁZNAM UTKÁNÍ (zdroj: livestream tvcom.cz)

Branky a nahrávky: 22. Soukup (Magasanik, Haas), 31. Stupka (Červinka), 44. Stupka (Gottfried) – 43. Svoboda (Hrabica, Bacovský)

Elba DDM Ústí nad Labem: Rechtorik (Banda) – Grus, Kučera, Poláček (A), Sedláček J., Sedláček M., Smolík, Strnad, Zdvořáček M. – Červinka (A), Giesel, Gottfried, Haas, Magasanik, Michajličenko, Škurla, Soukup (C), Stupka, Zdvořáček P., Tomáš, Vaněk.

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Biegl) – Fanderlík, Hrabica, Jiřík, Škoda, Švanda – Bacovský, Březina, Černý, Hrubý, Král, Krejčík, Lux (A), Malý, Novák (C), Šimek, Šimůnek (A), Svoboda.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Elba Ústí nad Labem
HBC Hradec Králové 1988
3:1
Podrobnosti

Střelci týmu

7 gólů

Petr Novák

Nejbližší narozeniny

01.08.2021 Jiří Vaněk (23)

Počet návštěv: 38712
Posledních 30 dnů: 566 | Posledních 7 dnů: 95 | Poslední den: 11

© 2021 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne