HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Restart body nepřinesl

Po více jak 200 dnech pauzy se znovu rozjela hokejbalová extraliga. Její formát doznal změn a dohrávat se tak bude v takovém "zrychleném režimu" kdy týmy odehrají pouze jedno vzájemné utkání v rámci základní části a poté přijde na řadu play-off. Z toho důvodu je každý bod opravdu důležitý a nám se bohužel v úvodním ostrém zápase letošního roku žádný získat nepodařilo.

Čekalo nás venkovní utkání na půdě Ústí nad Labem a v naší sestavě bylo hned několik změn či nových tváří. Trenér Pavel Biegl má nyní k dispozici jako asistenta Jaroslava Pavlíka, který v minulosti dovedl náš tým z pozice kouče k bronzovým a stříbrným medailím. V obraně se objevil další "ústečák" Petr Švanda a tentokrát z pozice náhradního brankáře byl na lavičce Zdeněk Biegl, který dává v tuto chvíli hokejbalu přednost před ledním hokejem.

Náš tým byl v úvodu utkání tím aktivnějším a prvních 5 minut se neslo ve znamení převahy hráčů v červeném. Ti však nedokázali nadějné pozice přetavit ve vedoucí gól a tak se hra vyrovnala a v závěru to naopak byla spíš Elba, která měla k vedení blíž. Ani jednomu z celků se ale nepodařilo v úvodní patnáctiminutovce dopravit míček do sítě.

Vyrovnané a bojovné utkání pokračovalo i po přestávce. Branku vidělidiváci internetového streamu, pořadatelé a zúčastnění až po téměř 22 minutách. Nejprve sice domácí neproměnili velikou šanci při přečíslení 2 na 1, ale z následného závaru vytěžili alespoň vhazování v útočném pásmu, které se ukázalo jako klíčové. Míček se po něm a několika odrazech dostal k Lukáši Soukupovi a domácí kanonýr pohotově zametl míček za Bryknerova záda. Ve zbytku třetiny byli vidět také oba rozhodčí, kteří v jednu chvíli poslali na trestnou lavici i 3 hradecké hráče najednou. V oslabení ve třech se v závěru třetiny blýskl vynikajícím napadáním a následném vybojovaném faulu Bacovský, který zmírnil přesilovku domácích na 4 na 3.

Tu dohrávala Elba ještě v úvodu třetí části a právě zde si připsala také vítěznou branku. Červinka našel pasem od modré střílenou nahrávkou Stupku, který míček tečoval do betonu hradeckého brankáře, ale zorientoval se rychle a napodruhé již byl úspěšný a zvýšil vedení domácího týmu na 2:0. Časomíra přitom stihla ze třetí části odpočítat pouhých 12 vteřin. Hradečtí hokejbalisté se přes houževnatého soupeře těžko prosazovali, ale přesto ještě dokázali zdramatizovat závěr zápasu. Běžela 43.minuta a piráti hráli přesilovou hru, navíc v 6 hráčích bez brankáře když Hrabice přistrčil míček na Jakuba Svobodu a jeho povedená rána si našla cestu do sítě 2:1. Hradec dál riskoval bez brankáře, ale zázrak v podobě vyrovnávací branky se nekonal. Naopak byl to podruhé Martin Stupka, kdo dopravil míček do sítě a dal tak výsledku zápasu konečnou podobu, tedy 3:1.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl zvolen brankář Petr Brykner:

"Po dlouhé době jsme se na zápas určitě ohromně tešili, začátek byl dobrý ale v dalším průběhu zápasu se hra vyrovnala a bylo jasné, že rozhodnou maličkosti. Nám se bohužel nepodařilo vytovářet si tolik šancí jako v jiných zápasech a byť se nám bojovnost rozhodně nedala upřít, mám pocit, že jsme neukázali 100% potenciálu, který v týmu dříme. Pevně věřím, že to v dalších zápasech napravíme a přípíšeme si do tabulky důležité body, které budeme potřebovat."

FOTOGALERIE z utkání (zdroj: Lucie Toušová, fotogalerie Elba Ústí nad Labem)

VIDEO SESTŘIH GÓLOVÝCH AKCÍ (zdroj: YouTube kanál Hokejbal TV)

ZÁZNAM UTKÁNÍ (zdroj: livestream tvcom.cz)

Branky a nahrávky: 22. Soukup (Magasanik, Haas), 31. Stupka (Červinka), 44. Stupka (Gottfried) – 43. Svoboda (Hrabica, Bacovský)

Elba DDM Ústí nad Labem: Rechtorik (Banda) – Grus, Kučera, Poláček (A), Sedláček J., Sedláček M., Smolík, Strnad, Zdvořáček M. – Červinka (A), Giesel, Gottfried, Haas, Magasanik, Michajličenko, Škurla, Soukup (C), Stupka, Zdvořáček P., Tomáš, Vaněk.

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Biegl) – Fanderlík, Hrabica, Jiřík, Škoda, Švanda – Bacovský, Březina, Černý, Hrubý, Král, Krejčík, Lux (A), Malý, Novák (C), Šimek, Šimůnek (A), Svoboda.