HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Převaha bez bodového efektu

Po týdnu volna vyrazili piráti k druhému letošnímu utkání restartované sezóny. Soupeřem nám byl celek Plzně. Diváci streamu na TVCOM mohli vidět bojovný duel, ve kterém měli hradečtí hokejbalisté po většinu času mírně navrch, ale k bodům to nakonec nevedlo a výhru na konci slavil domácí tým.

Plzěňští mečouni nezažili dobrý start když na podzim prohráli všechna 4 utkání. Po nedávném restartování soutěže se jim ovšem podařilo porazit pražské Kovo a Letohrad, zatímco piráti v jediném letošním zápase podlehli Ústí nad Labem. Dal se tak očekávat boj o každý metr hřiště což se také nakonec potvrdilo. V hradecké sestavě došlo oproti minulému zápasu k několika změnám. Trénérské duo Biegl-Pavlík dalo šanci Matěji Klůstovi, který se bohužel v průběhu utkání nepříjemně zranil. V brance dostal před Bryknerem přednost Zdeněk Biegl a v sestavě se objevil Jaroslav Tesař. Trenérům naopak chyběla z různých důvodů trojice Bacovský, Malý a Škoda.

Hradec měl vynikající začátek a hra se od začátku odehrávala především v plzeňském obranném pásmu, ale ani po 10 minutách hry se míček do branky Petra Kráčiny ne a ne dostat. Při vyloučení Pavlečky přitom přesilová hra vypadala nadějně a míček několikrát skrz bránící hráče hodně nepříjemně proletěl jen těsně vedle. Jako blesk z čistého nebe pak padl gól na druhé straně. Prakticky první vážnější akce před Bieglovou brankou skončila vedoucím gólem hráčů v bílých dresech. Po vhazování se ve skrumáži dostal k balónku Hurt, který se jej pokoušel nastřelit před branku, kde trefil svého spoluhráče Lokajíčka a od něj se míček obloučkem odrazil až do sítě. Krátce na to dostali hosté druhou výhodu přesilovky, ale nenaložili s ní příliš dobře. I přesto se jim nakonec podařilo do přestávky vyrovnat když s míčkem od postraního mantinelu hbitě vyběhl Josef Šimůnek a jeho střela si skrz Kráčinovu výstroj našla cestu do branky.

Hradecký brankář se poprvé pořádně zapotil v úvodu druhé části. To měla Plzeň k dispozici dokonce dvojnásobnou početní výhodu, ale Biegl spolu s obranou dokázali uhájit vyrovnaný stav. Poté se dvakrát ocitl v dobrých pozicích Krejčík, jednou Černý ale ni jeden z nich netrefil. Výborně se uvolnil také Lux a ke skórování mu scházely centimetry. Když už se zdálo, že otěže utkání začínají opět pevněji svírat hradečtí, tak znovu udeřil po vhazování domácí tým. Hurt vyhrál buly na Slance a na jeho přesnou ránu neměl Biegl šanci reagovat. Plzenští mohli vedení i navýšit, ale branka už do přestávky nepadla.

Ve 33.minutě bylo podruhé vyrovnáno. Novák dobře udržel míček i přesto, že měl na zádech bránícíc hráče a dostal jej až před branku, kde dokázel pohotově zakončit z hranice brankoviště Ondřej Březina. Bohužel remízový stav nevydržel ani dvě minuty když se potřetí po vyhraném vhazování trefil domácí tým. Míček si našel Jiří Benedikt a jeho rychlá střela nad vyrážečku Zdeňka Biegla znamenala vedení 3:2. Hra poté nabrala ještě vyšší obrátky a k vidění byly šance na obou stranách. Po Krejčíkově průniku skočil míček na horní síťku branky. Luxovu dorážku v powerplay vyrazil Kráčina. Další branka tak nepadla a hradeckým se tak ani přes dobrý výkon nepovedlo vybojovat do tabulky další body.

Piráti se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět, většinu utkání měli převahu, kterou se však nepovedlo vyjádřit gólově. Vaz našim hráčům naopak zlomila obranná vhazování po kterých v Plzni dostali všechny tři branky. V dalším utkání přivítáme letos poprvé na domácí půdě zatím 100% tým Kladna.

Ve velmi dobrém světle se uvdlo hned několik hráčů, ale tím nejlepším byl nakonec zvolen Josef Šimůnek, který zhodnotil utkání:

"Z mého pohledu se jednalo o mnohem povedenější zápas než před čtrnácti dny v Ústí nad Labem. Zlepšili jsme především pohyb a soupeře jsme v určitých momentech dobrým napadáním dostávali pod tlak. Z toho vyplynulo poměrně velké množství brankových příležitostí. K lepšímu výsledku, však chybělo jejich proměňování. Rozhodujícím faktorem tohoto zápasu se bezpochyby staly obranné buly, po kterých jsme inkasovali všechny tři branky. Mrzí to především z důvodu, že jsme se na tuto standartní situaci speciálně zaměřovali i v tréninku. Opět tedy z venkovního zápasu odjíždíme bez bodu. Avšak pozitivum vidím předváděné hře, která se od minulého zápasu výrazně zlepšila. V sobotu snad využijeme výhodu domácího prostředí a připíšeme si konečně první body v této pocovidové části sezony."

FOTOGALERIE z utkání (autor: Milan Podpera)

VIDEOSESTŘIH gólových akcí (zdroj: YouTube kanál Hokejbal TV)

ZÁZNAM UTKÁNÍ (zdroj: livestream tvcom.cz)

Branky a nahrávky: 11. Lokajíček (Hurt), 25. Slanec (Hurt), 35. Benedikt (Šilhán) – 15. Šimůnek (Král), 33. Březina (Novák)

HBC Plzeň: Kráčina (Kojzar) – Hanuš (A), Pavlečka, Pokorný, Šilhán, Slanec (C), T. Ulč, Zeman – Benedikt (A), Gřonka, Hurt, Hýbl, Jabůrek, Kejř, Kolařík, Kunzmann, Lokajíček, Malý, Sus, Svoboda, Vobruba

HBC Hradec Králové 1988: Biegl (Brykner) – Fanderlík, Hrabica, Jiřík, Klust, Šimek, Švanda – Březina, Černý, Hrubý, Král, Krejčík, Lux (A), Novák (C), Šimůnek (A), Svoboda, Tesař