HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Piráti po třech letech znovu vyřadili Kladno!

Piráti po třech letech znovu vyřadili Kladno!

Po hradecké piráty začaly v sobotu vyřazovací boje. Jako poslední postupující vyzval náš tým vítěze základní části Kladno a v souboji "Davida s Goliášem" uspěl! Po výhrách 5:4 na Kladně a 3:1 pod Bílou věží nás o víkendu čeká semifinálová série.

Již poslední kolo základní části přineslo drama jak z Hollywoodu. Piráti potřebovali v derby proti Pardubicím uhrát alespoň bod aby se prokousali do play-off. Ještě v poslední minutě druhé třetiny byl stav nepříznivý 0:3, ale nakonec utekli hradečtí po remíze 3:3 do vyřazovací fáze tak tak proklouzli.

Ve čtvrtfinále však na ně čekala výzva v podobě vítěze základní části. Kladno v 11 duelech v základní hrací době nepoznalo hořkost porážky. Naši hráči naopak po restartu soutěže získali jediný bod. Série tak měla mít dle papírových předpokladů jasného favorita.

"Play-off je jiná/nová soutěž", zní často z úst hráčů a trenérů. A že na tom něco bude ukázal i uplynulý víkend. Série nabrala překvapivý vývoj už v sobotu. V závěru první části totiž dostal Hradec do vedení Pavel Malý. Během druhé části pak zvýšil na 2:0 Ondřej Lux a tříbrankový rozdíl zajistil Jakub Svoboda. Velký zápas hrál Ondřej Břazina, který v tu chvíli nahrával na všechny 3 góly hostů. Ve třetí části pak svůj výkon korunoval i dvěma vstřelenými góly během dvou minut! Do konce utkání zbývaly tři minuty a zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto a ničeho zajímavého se již diváci nedočkají. Omyl! Dědič v čase 42:00 snížil na 1:5. Kladno hrálo vabank a za 27 vteřin se radovalo z další branky. Tři čtvrtě minuty před koncem dával Prokop na 4:5, ale vyrovnat se Kladnu naštěstí již nepodařilo. Hradec si tak přivezl domů psychickou výhodu a nadějnou pozici.

Branky a nahrávky: 42. Dědič (Kohout), 43. Eitler (Schnaubelt), 44. Dědič (Pražák), 45. Prokop (Barnošák, Procházka) – 15. Malý (Březina), 22. Lux (Březina, Fanderlík), 27. Svoboda (Březina), 38. Březina (Lux), 40. Březina (Svoboda)

HBC Kladno: Čapek (Pulec) – Dědič (A), Hrabar, Kamenář, Pliml (C), Soukup (A) – Barnošák, Eitler, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šrámek, Jakub Teinitzer

HBC Hradec Králové 1988: Biegl (Vaněk) – Fanderlík, Hrabica, Šimek, Škoda, Švanda, Zeman – Bacovský, Březina, Černý, Hrubý, Krejčík, Lux (A), Malý, Šimůnek (A), Svoboda (C)

Rozhodčí: Horský, Vokurka

Nedělní utkání již nebylo gólově tak bohaté a neslo se v opatrnějším a bojovnějším duchu. Kladenští měli výborný nástup ze kterého vzešlo několik dobrých šancí a tyč Schnaubelta. Bylo jasné, že velkou roli bude hrát první vstřelená branka. Tu vsítili domácí když Čapkovi propadla Šimůnkova střela a tu v brankovišti za čáru doklepl Michal Hrubý. Utkání se hrálo ve velkém tempu, k vidění byla hromada tvrdých soubojů a zblokovaných střel. I ve druhém zápase se prosadil Ondřej Lux když si šikovně zpracoval odraženou Bacovského střelu a doklepl míček za dezorientovaného Čapka. Branka to nakonec byla vítězná, protože o tři minuty později se z dorážky prosadil Procházka a dal tak rysům naději na prodloužení série. Přestože měli kladenští k dispozici minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku a v závěru při power play přesilovku šesti proti čtyřem, tak se jim již vyrovnat nepodařilo. Výhru naopak pečetil gólem do prázdné branky Jan Bacovský a postupová radost mohla propuknout naplno! Hradec Králové dokázal podruhé za poslední tři roky překvapit Kladno z pozice outsidera a je v semifinále! V něm se utká s druhým týmem po základní části, Kert Parkem Praha.

Branky a nahrávky: 29. Hrubý (Šimůnek, Malý), 35. Lux (Bacovský), 45. Bacovský (Lux) – 38. Procházka (Schnaubelt)

HBC Hradec Králové 1988: Biegl (Brykner) – Fanderlík, Hrabica, Šimek, Škoda, Švanda, Zeman – Bacovský, Březina, Černý, Hrubý, Krejčík, Lux (A), Malý, Šimůnek (A), Svoboda (C), Jiřík, Fiedler, Novák, Tesař

HBC Kladno: Čapek (Křemenák) – Dědič (A), Hrabar, Kamenář, Pliml (C), Soukup (A) – Barnošák, Eitler, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šrámek, Jakub Teinitzer, Kudela

Rozhodčí: Vrba, Prudík

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Elba Ústí nad Labem
HBC Hradec Králové 1988
3:1
Podrobnosti

Střelci týmu

7 gólů

Petr Novák

Nejbližší narozeniny

20.09.2021 Petr Brykner (32)

Počet návštěv: 39973
Posledních 30 dnů: 1035 | Posledních 7 dnů: 309 | Poslední den: 28

© 2021 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne