HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Hradec udolal Pardubice! Východočeské derby rozhodl gól brankáře

Netradičně v předsváteční pondělí nás čekalo další hokejbalové východočeské derby. V Pardubicích se sešla slušná divácká kulisa a oba týmy nabídli fanouškům vynikající podívanou ve vysokém tempu. K naší velké radost se na konci z vítězství piráti a tak si můžeme zakřičet "Derby je naše!".

Úvod utkání se nesl v duchu aktivity hostů byť si první větší příležitost vypracovali domácí hokejbalisté. V 5.minutě padla také první branka zápasu. Březina se dokázal vytočit až mezi kruhy odkud nebezpečně vystřelil a Stárkem vyražený balónek si rychle našel Jakub Svoboda, který jej pohotově doklepl do sítě. Pardubičtí se dostali do hry pořádně až v závěru třetiny díky dlouhé přesilové hře, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Krátce po polovině utkání měl velkou šanci Kubeš, ale Brykner si s jeho dorážkou poradil. V 26.minutě pak přišla rozhodující branka zápasu. A že stála za to! Domácí hráli při signalizované výhodě v šesti. Následný tlak ale vyústil v přihrávku spoza branky, která však nenašla nikoho v domácím dresu a přes celé hřiště doputovala až do branky. Celá situace byla o to kurióznější, že gól byl připsán Petru Bryknerovi, tedy brankáři pirátů, který byl posledním z hradeckých kdo se dotkl balónku.

Domácí hráči si vypracovali ve druhé části velké množství šancí zejména v přesilových hrách, ale obrana Hradce v čele s Bryknerem dokázala obstát kolikrát i s velkou porcí štěstí.  Pardubičtí měli v zápase nakonec k dispozici 9 přesilových her a tu druhou dvojnásobnou již dokázali využít když se po přihrávce zpoza branky trefil Kubeš. Pardubice se hnaly za vyrovnáním, kterého v poslední minutě také dosáhly, ale rozhodčí stál dobře a po krátké úvaze odpískal hru vysokou holí. A když ani poslední střela Kubeše v zápase gólem neskončila, mohl gejzír radosti na straně Hradeckých vytrysknout  naplno. Hradec po smolných porážkách v Mostě a doma s Ústím porazil Pardubice v krásném zápase 2:1.

Petr Brykner: "Derby přineslo super zápas ve vysokém tempu, který se myslím musel divákům líbit. Dnes není spoluhráčům co vytknout, měli jsme vynikající pohyb, dobře jsme napadali, byli důrazní a obětaví v obraně a k tomu se přidala i porce štěstí, která je zkrátka potřeba což vyústilo v ten "můj gól" kdy jsem ani nevěděl, že jsem byl posledním kdo se dotkl míčku. Byla to kuriózní situace a samozřejmě na to konto padlo velké množství vtípků třeba vzhledem k hráčům, kteří ještě letos gól nedali :) Utkání jsem si moc užil a jsem rád, že se nám po posledních nezdarech podařilo vybojovat tři body a snad se tak odrazit k lepším výkonům v dalších zápasech. Pokud budeme hrát tak jako v Pardubicích, tak to určitě body přinese."

SESTŘIH ZÁPASU (Youtube kanál Hokejbal.cz)

Branky a nahrávky: 40. Kubeš (Bílý, Langr) – 5. Svoboda (Březina), 26. Brykner

HBC Pardubice: Stárek (Třináctý) – Kopřiva, Turyna, Filip, Školoudík, Zajíček, Vlasák, Novotný – Česák, Kohoutek, Förstl, Kubeš, Janeček, Langr, Bílý, Moravec, Strouhal, Šimek.

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Dvořáček) – Ježek, Jiřík, Zeman, Fanderlík, Rakovský – Svoboda, Březina, Tesař, Bacovský, Fiedler, Šimůnek, Hrabica, Černý, Hrubý, Šimek.