HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Skvělý Biegl vynuloval Letohrad

Po pauze zaviněné marodkou nejen na straně naší, ale i na straně našich soupeřů jsme jeli do Letohradu odehrát teprve druhé utkání za poslední 3 týdny. Utkání proti domácímu týmu jsme díky odhodlání a bojovnosti zvládli a po skalpu Pardubic jsme si připsali výhru i nad druhým východočeským soupeřem, tentokrát v poměru 3:0!

Trenéra Pavlíka nakonec na střídačku nepustily dopravní komplikace na trase z Ústí nad Labem, kde provoz zablokovala smrtelná nehoda a hradecký kouč tak zápas nestihl. Jeho místo zaujal Jakub Ježek a k dispozci měl letos poprvé Ondřeje Luxe, který naskočil do prvního utkání od pauzy, kterou si přes léto dopřál. Do branky se místo nemocného Bryknera poprvé od začátku postavil Zdeněk Biegl, který dochytával už předchozí duel proti Kladnu. jak se později ukázalo, tahle změna byla tou nejzásadnější pro výsledek zápasu.

Hned první vážnější akce hradeckých vedla k brance. Michal Hrubý vyhrál buly přesně na Jakuba Svobodu a jeho švih proletěl nad lapačkou letohradského brankáře až do sítě. Už po minutě a pěti vteřinách tak mohl Jakub divákům ukázat svojí tradiční oslavnou pózu. utkání se poté hrálo v bojovném duchu a jeho průběh rozbíjely nepřesnosti, vybojované balónky a také vyloučení, ale další branka již do konce první třetiny nepadla.

Piráti jakoby ve druhé části svého soupeře nechali víc hrát a zatáhli se. Z toho také pramenilo více střel na Bieglovu branku, ale ten působil od začátku jistým dojmem a v klidu zastavoval jeden útok za druhým. Navýšit vedení mohl tečí Svoboda, ale míček v brance neskončil. Před druhou přestávkou pak proti našemu brankáři neuspěli Faltus ani Hubálek.

I třetí část se nesla v duchu uzemní převahy Letohradu, který se tlačil za vyrovnáním, ale vynikající pohyb našich hokejbalistů, obětavost a výborná hra v oslabení jim dělaly problémy. Z toho pramenily také nebezpečné brejky, ze kterých jsme mohli nevýšit vedení. Dobrou příležitost měl Doležal, ale trefil jen Sterenčákův beton. Na druhé straně se po chybě v naší obraně hnali letohradští v jednu chvíli ve dvou proti Bieglovi, ale Faltus svému kolegovi v útoku nejprve utekl a pak namířil svojí střelu jen doprostřed branky. Ve 42.minutě přišla definitivní rána do vazu pro jeleny. Na konci přesilové hry překvapil Sterenčáka střelou švihem od půlky Tomáš Jiřík. V tu chvíli bylo jasné, že to bude mít Letohrad s honem za bodovým ziskem už těžké. Přesto se hráči v modrém vybičovali k poslednímu náporu, ale bombu Halbrštáta zklividoval skvělý Biegl a tak mohl do prázdné branky dát výsledku definitivní podobu po Březinově přihrávce Jan Bacovský.

Hradec tak zvládl utkání a po výbře 3:0 se zase více přiblížil soupeřům s nimiž bude svádět boj o postup do vyřazovací části. Další důležitý duel je na programu již v sobotu, kdy pirátí cestují na půdu Hostivaře.

ZÁZNAM UTKÁNÍ (tvcom.cz)

Branky a nahrávky: 2. Svoboda (Hrubý), 42. Jiřík (Svoboda), 45. Bacovský (Březina)

SK Hokejbal Letohrad: Sterenčák (Novák) – Anýž (A), Bureš, Dostál, Faltus (A), Hejtmánek, Lux – Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát (C), Hubálek, Levý, Macháček, Rozlílek, Štefka, Tobiáš

HBC Hradec Králové 1988: Biegl (Dvořáček) – Doležal, Fanderlík, Hrabica (C), Jiřík, Šimek, Zeman – Bacovský, Březina (A), D. Černý, L. Černý, Fiedler, Hrubý, Lux, Šimůnek (A), Svoboda, Tesař