HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Piráti po boji padli s Hostivaří a o extraligu ještě musí bojovat

Přestože hlavním jarním cílem A-týmu je záchrana, tak se hradečtí piráti díky zlepšeným výsledkům a bodům ze zápasům proti Karviné, Letohradu i Mostu probojovali do situace, kdy měli ve vlastních rukách i postup do play-off. K tomu však bylo třeba ve vzájemném duelu porazit Hostivař, která okupovala poslední postupovou příčku. Utkání nabídlo hned 11 gólů. Naši hokejbalisté dvakrát smazali náskok soupeře ale nakonec doplatili na nedisciplinovanost ve třetí třetině, která se ukázala být rozhodující.

Trenérské trio, které se díky nemoci Jakuba Ježka smrsklo pro duel s Hostivaří na duo se muselo obejít hned bez několika hráčů základní sestavy. Pouhé torzo pak zbylo z obrany ve které oproti předchozím zápasům chyběli z různých důvodů Fanderlík a Škoda.  Ve třech obranných dvojicích tak byli hned 3 útočníci. Přesto se piráti vydali vstříc útoku s nejproduktivnějším duem Extraligy.

Důležitost utkání znamenala opatrný začátek z obou stran. První branka utkání však padla již v deváté minutě. Po nepřehledné situaci u mantinelu se míček díky několika odrazům dostal k Urbancovi jehož střela přes obránce i přes teč hradeckého brankáře skončila v síti. Pirátům se v závěru třetiny podařilo zamknout svého soupeře v obranném pásmu a tato převaha nakonec vyústila ve vyrovnání. Po pěkné Šimkově akci se před brankou nejlépe zorientoval Šedivý, který nakonec dokázal přehodit Štouralův beton a dostat míček za brankovou čáru.

V úvodu druhé třetiny se ukázal Samuel Kucharčík. Nejlepší střelec soutěže oklamal hradeckou obranu a krásnou individuální akcí vrátil hostům vedení. Hráči Hostivaře mohli vedení ihned navýšit, ale v přečíslení dvou na jednoho trefili pouze tyč. O chvíli později pak míček po odrazu od Bryknerovy výstroje pouze protančil kolem brankové čáry. V 21.minutě však přeci jen získali modro-žlutí dvoubrankový náskok. Čejka spoza branky nabil Urbancovi a jeho rána proletěla nad vyrážečkou domácího brankáře.

Hradečtí hokejbalisté se ale nepoložili. Naopak dokázali zapnout na vyšší rychlostní stupeň a zatlačili svého soupeře do obranného pásma. Šimůnek ještě první šanci neproměnil, ale čtyři a půl minuty před pauzou již dokázal po Bacovského přihrávce prostřelit betony pražského brankáře a využít tak přesilovou hru. Necelé dvě minuty poté již bylo vyrovnáno! V další přesilovce Fiedlerova nepřesná rána pouze zaduněla o zadní mantinel, ale Josef Šimůnek byl na správném místě a lišáckým odrazem o betony dokázal dostat míček za Štourala. Přímý souboj o postup tak byl i po dvou třetinách stále otevřený.

Kritickou se pro naše hráče stala třetí část. V jejím úvodu nechtěně vyhodil míček mimo hřiště Svoboda a jeho vyloučení potrestal Dušák, který dorazil míček za Bryknerova záda. Hned poté šel "za katr" střelec dvou branek Šimůnek. Jeho vyloučení hradečtí ubránili ale ihned po jeho skončení fauloval na útočné polovině Petr Šimek hostujícího Hrocha způsobem, za který si od rozhodčích vysloužil trest na 5 minut + do konce utkání. Po necelé minutě se střela "z první" odrazila od zadního plexi zpět před branku a ze vzduchu dorazil míček Čápek - 3:5.

Po změně stran se pěknou individuální akcí blýskl také Čejka, který se vymanil ze sevření hned dvojice obránců a rychlým blafákem překonal i domácího brankáře. Půl minuty poté vykřesal ještě malou jiskřičku naděje Rakovský, který po závaru před hostivařskou brankou zasunul míček do branky. Do konce v tu chvíli zbývalo necelých 5 minut. Piráti bojovali o každý míček, vytvořili si ještě další šance. V té největší však Štoural skvěle vychytal Nováka. Dlouhá powerplay již další snížení nepřinesla a byl to naopak hostující Čejka, který dal do prázdné branky výsledku konečnou podobu.

Zápas, který mohl dokonat zázrak jsme tak po boji prohráli 4:7. Našemu soupeři sportovně gratulujeme a v případě účasti v play-off přejeme hodně štěstí. Účast našich hráčů v bojích o titul je tak v tuto chvíli pouze v rovině teorie. Téměř jistá je tak účast v play-down. I to ovšem slibuje dramatickou podívanou. Play-down je nová soutěž, kde výsledky ze základní části nic neznamenají. Jde o obdobu play-off kde však poražený dvou sérií na tři vítězná utkání z extraligy sestupuje. Nezbývá tak než se během posledních dvou duelů na tuto soutěž co nejlépe připravit a udržet extraligu v Hradci i pro další sezónu!

SESTŘIH UTKÁNÍ (tvcom.cz)

Branky a nahrávky: 15. Šedivý (Šimek, Rakovský), 26. Šimůnek (Bacovský, Jiřík), 28. Šimůnek (Fiedler, Jiřík), 41. Rakovský (Šimůnek, Jiřík) – 9. Urbanec, 16. Kucharčík (Hroch, Vaniš), 21. Urbanec (Čejka, Dušák), 33. Dušák (Malina, Macek), 36. Čápek (Urbanec, Čejka), 41. Čejka (Kucharčík, Urbanec), 44. Čejka

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Dvořáček) – Svoboda, Zeman, Jiřík, Fiedler, Švanda, Rakovský – Březina, Tesař, Černý, Bacovský, Šimůnek, Novák, Hrubý, Šimek, Šedivý
Trenér: Biegl

HBC Hostivař: Štoural (Novotný) – Kubeš, Dušák, Konečný, Morrison, Macek, Čápek – Hroch, Kucharčík, Malina, Krupka, Vosátka, Píša, Vaniš, Komanec, Urbanec Čejka
Trenér: Davídek