HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Facka z Palmovky

Piráti mají za sebou neúspěšný výlet do hlavního města. Na Palmovce kde hraje svá domácí utkání Kovo totiž poněkud překvapivě padli po výsledku 1:3. Rozhodující byly zejména první a druhá třetina, které se našim hokejbalistům vůbec nepovedly. Zlepšení ve třetí části už obrat nepřineslo.

Díky dopolední výhře Letohradu v Dobřanech bylo již před utkáním jasné, že ani v případě výhry za tři body si piráti letos play-off nezahrají. Stále je však ve hře nejvýhodnější 9. příčka zaručující to, že v playdown bychom začínali doma proti kterémukoli soupeři. Na Palmovce tak stále bylo o co hrát.

Oproti původním předpokladům se do branky postavil Tomáš Dvořáček a domácí hned na úvod několika nepříjemnými pokusy vyzkoušeli jeho pozornost. Zápas provázelo typicky aprílové počasí kdy se na hřišti střídal déšť, slunce, ale také sníh a silný vítr. To jakoby poznamenalo výkony obou týmů. Utkání příliš hokejbalové krásy nepobralo. Domácí Kovo bojovalo o každý míček a snažilo se o pozornou defenzívu. Naši hráči se v útoku prosazovali jen velice ztěžka a tak nebylo divu, že v první části i přes čtyři přesilové hry diváci branku neviděli. Trenér Biegl měl svým svěřencům o přestávce hodně co říct, ale kýžené ovoce to nepřineslo.

První šanci druhé třetiny měl sice Tesař, ale zápas střelecky otevřeli domácí. Vršecký nahodil před branku a odražený míček ze vzduchu doklepl za Dvořáčka Filip Kejdana. Následně mohl srovnat Hrubý ale jeho střelu zastavil Humlíček. A tak se Kovo dostalo do dvoubrankového vedení. Dvořáček neprve předvedl dobrý zákrok proti Burešovi a zdálo se, že míček je v bezpečí na holi Šimka. Ten však situaci podcenil a Jaroslav Pátek dopíchl k překvapení hradecké obrany míček do sítě. Tato branka jen korunovala nemastný-neslaný výkon pirátů, kterým chyběla přesnost přihrávek i lepší pohyb. Před pauzou mohl snížit Lukáš Černý, který se dostal do vynikající pozice, ale z dorážky trefil pouze nohu spoluhráče.

Úvod třetí části také nabídl aktivitu Kova, ale obraz hry se rychle otočil a dopředu se konečně začali tlačit taky hosté. Nejprve to zkoušel dobrou střelou Šedivý, ale neuspěl. Ve čtyřicáté minutě si už tentýž hráč spravil chuť. Nepříliš prudká střela Rakovského se ve skrumáži před brankou odrazila k Dominiku Šedivému a ten bekhendem poslal míček pod břevno - 1:2.

Piráti polila branka živou vodou, ale vítr z plachet jim vzalo poměrně záhy vyloučení Tesaře za hru vysokou holí. I když pražané Dvořáčka příliš neohrozili, čas utíkal a po skončení oslabení zbývaly na vyrovnání dvě minuty. Rozhodnuto však bylo mnohem dříve. Domácí se dostali do rychlého protútoku, střelu Terče vyrazil hradecký brankář do míst kde stál Sitter a ten neměl problém doklepnout míček do odkryté branky. Hradečtí se už ani nedostali k tomu aby to zkusili v šesti. Na Palmovce tak dostali před boji o záchranu pořádnou facku a vědí, že výkon, který podali nestačí ani na poslední celek tabulky.

ZÁZNAM UTKÁNÍ (tvcom.cz)

Branky a nahrávky: 18. Kejdana (Vršecký, Taufer), 22. Pátek (Bureš, Kern), 44. Sitter (Terč, Lachman) – 40. Šedivý (Rakovský)

TJ Kovo Praha: Humlíček (Šach) – Bureš, Kyclt, Ruda, Vršecký – Dani, Faktor, Hrdlička, Kejdana, Lachman, Pátek, Pírek, Sitter, Taufer, Terč

HBC Hradec Králové 1988: Dvořáček (Brykner) – Fiedler, Jiřík, Rakovský, Švanda, Zeman – Bacovský, Březina, Černý, Fanderlík, Hrubý, Šedivý, Šimek, Šimůnek, Tesař