HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Východočeské derby tentokrát pro Pardubice

Východočeské derby tentokrát pro Pardubice

Netradičně v pátek odpoledne přivítali piráti na svém hřišti rivala z Pardubic. Východočeské derby slibuje vždy zajímavou podívanou. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Hosté měli dobrý vstup do prvních dvou třetin, kde si vybudovali rozhodující náskok. Hradečtí útočníci tentokrát vyšli střelecky naprázdno a všechny body tak putovaly do Polabin.

Pro dvojici nováčků v hradeckém dresu bylo derby vůbec prvním hokejbalovým zápasem. Byli jimi hokejisté Adam Jonáš a Václav Maršík. Z B-týmu navíc trenérský tým vytáhl Zdeňka Erbana a do obrany naskočil i jeden z členů realizačního týmu Jakub Ježek. Svojí preméru v "Áčku" si navíc odbyl také junior Jakub Rakovský a nutno dodat, že všichni jmenovaní předvedli v těžkém duelu velice slušné výkony.

Hradec se od začátku prezentoval sympatickou aktivní hrou, ale studenou sprchou byla branka Matyáše Licka, který se po buly v útočném pásmu trefil přesně nad Bryknerovu lapačku. Minutu poté mohlo být vyrovnáno když byl v úniku faulovan Šimůnek a za zákrok na něj bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil Tomáš Jiřík, ale jeho pokus o forhendovou kličku nebyl úspěšný. Tři minuty před pauzou pak hosté vedení nevýšili na dvě branky. Přesilovou hru sehráli pardubičtí dobře. Bílý skrz brankoviště našel na zadní tyči Pavla Kubeše pro kterého nebyl problém přehodit beton hradeckého brankáře. Domácí hokejbalisté se snažili pálit z každé pozice, ale Stárek byl pozorný a nahozené balónky bez problému kryl. I díky tomu byl stav po první pauze 0:2 v neprospěch domácího týmu.

Druhá část začala tím nejhorším možným způsobem. Hosté se díky rychlému Zajíčkovi dostali do pásma, ten přihrál do dobré šance Langrovi, který se však neunáhlil a zadovkou přenechal míček Bílému. Ten stál v ideální pozici tváří tvář Bryknerovi, ale nakonec se povedenou souhru rozhodl vyšperkovat tím, že vrátil míček znovu Langrovi na kterého již zívala prázdná branka. Hradečtí se poté snažli nepříznivý stav zvrátit a vsítit kontaktní branku, ale přes defenzivu Pardubic se do vyložených pozic dostávali jen velmi těžko a tak museli volit střelbu z větší vzdálenosti, kterou však kryl Stárek. Když už se porátům podařilo dostat míček do sítě, gól neplatil pro přihrávku rukou, která brance předcházela. Hosté podávali soustředěný výkon, dál hrozili nebezpečnýmiu protiútoky.

Pirátům se snaha nedala upřít a za gólem je hlasitým povzbuzováním hnala i skupina několika neúnavných fanoušků, ale ani Fanderlík ani Erban se v nadějných pozicích nedokázali prosadit. I přes 4 přesilové hry ve třetí části již branka nepadla. Pardubice vyhráli derby 3:0 a brankář Stárek si i díky třiceti úspěšným zákrokům připsal čisté konto. Hlavně díky porážce na Kovu jsme nakonec po základní části obsadili desátou příčku což znamená jediné. V prvním kole play-down o záchranu extraligové příslušnosti se utkáme s Plzní. Série hraná na tři vítězná utkání začíná již tuto sobotu a neděli na našem hřišti a budeme potřebovat podporu každého z vás abychom tuto nelehkou situaci zvládli.

ZÁZNAM UTKÁNÍ (tvcom.cz)

FOTOGALERIE (Josef Česák rajce.idnes.cz)

Branky a nahrávky: 3. Licek (Förstl), 12. Kubeš (Bílý, Langr), 17. Langr (Bílý, Zajíček)

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Dvořáček) – Fanderlík, Ježek, Jiřík, Jonáš, Rakovský, Švanda, Zeman – Březina, Erban, Fledler, Hrubý, Maršík, J. Rakovský, Šimek, Šimůnek, Svoboda, Tesař
Trenér: Cícha – Bartoš

HBC Pardubice: Stárek (Třináctý) – Filip, Krejčí, Zajíček – Bílý, Česák, Förstl, Janeček, Kohoutek, Kubeš, Kubíček, Kvapil, Lang, Licek, Moravec, Novotný, Šimek, Strouhal, Vlasák

 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Hradec Králové 1988
HBC Most
1:2 PR
Podrobnosti

Střelci týmu

5 gólů

Jan Bacovský

Nejbližší narozeniny

27.06.2022 Lucie Rejlová (27)

Počet návštěv: 47540
Posledních 30 dnů: 627 | Posledních 7 dnů: 172 | Poslední den: 17

© 2022 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne