HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Jakub Ježek: "Nyní už není cesty zpět!"

Jakub Ježek: "Nyní už není cesty zpět!"

Jakub Ježek se po dlouhé době vrátil do sestavy A-týmu jako hráč a jako tradičně podal spolehlivý výkon. Královéhradecký patriot odpovídá na to jaké pro něj bylo páteční východočeské derby a co očekává od série play-down proti Plzni.

Jakube, v derby jsi po dlouhé době naskočil do zápasu jako aktivní hráč. Co za tím bylo a jak jsi se na hřišti cítil po tak dlouhé pauze?

V rámci zápasového tempa jsem se udržoval v rámci B-týmu, ale ten rozdíl je samozřejmě obrovský. Konkrétně proti týmu jako jsou Pardubice, je ta rychlost o několik úrovní výš. Střídání za střídáním jsem se do toho pomalu dostával, ale do ideálu to má stále dost daleko. Hned druhý den jsem absolvoval ještě utkání za B-tým v malém počtu hráčů a na hřišti bez plastového povrchu. Následně jsem se z toho tedy fyzicky dostával následující dva dny :)

Jak jsi zápas viděl ze svého hráčského pohledu a jak jej hodnotíš celkově jako jeden z trenérů?

No jak už jsem avizoval, rychlost utkání byla výrazně vyšší než jsem byl v posledních utkání zvyklý. Můžou nás mrzet nepromněněné šance, ale na druhou stranu je nutné přiznat, že do mnoha „tutových“ šancí jsme se nedostávali. Aktuálně spíš bojujeme sami se sebou a je na nás znát, že nejsme v ideální formě.

Asi se nemusíme bavit o tom, jak náročné je skloubit pozici hráče, předsedy a člena realizačního týmu, přesněji tedy trenérského tria. Jak zatím tuhle obtížnou aktuálně "trojroli" zvládáš a počítáš s tím, že by měla trvat až do konce sezóny? 

Bohužel v tomto směru nemůžu být sám se sebou spokojený. Zcela otevřeně si musím přiznat, že jsem si naložil více, než jsem schopný v kombinaci s osobním životem a pracovním vytížením zvládat. To se následně promítá i do výsledků v jednotlivých pozicích, kdy je vše polovičaté. Jsem si toho vědom a bude nevyhnutelné situaci řešit. Uvidíme do jaké míry bude potřeba moje zapojení na pozici hráče a zda jsem schopen být na hřišti prospěšný. Věřím, že se nám povede soutěž zachránit a následně musí dojít k vyhodnocení toho jak postupoval dále.

Během své již poměrně dlouhé kariéry jsi byl zvyklý hrát i o příčky nejvyšší, ať už v extralize nebo třeba českém poháru. Vnímáš boj o záchranu jinak než třeba play-off, kde se bojuje o titul?

Ano je to tak, za celou svou kariéru jsem toho zažil už poměrně hodně. A to od bojů o nejvyšší příčky až po boje o udržení soutěže. Sport takové situace prostě přináší a jsou toho součástí. Samozřejmě z hlediska psychiky je lepší bojovat o nejvyšší příčky. Souboje o záchranu osobně vnímám jako složitější a mnohem náročnější. Pro nás všechny bude složité nastavit myšlení na 100% výkon, protože někde v hlavě cítí člověk obrovskou zodpovědnost. Je důležité si uvědomit, že se stále jedná o sport, který nikoho neživí a v životě se odehrávají i mnohem náročnější situace. Na druhou stranu se tím rozhodně nedá uklidňovat a situaci zlehčovat.

V posledních dvou zápasech jsme vstřelili pouze jedinou branku. Je efektivita v zakončení aktuálně věcí na kterou se v trénincích snažíte zaměřit víc než dřív?

Ono to souvisí i s tou herní pohodou a lehkostí, když se daří. My jsme v situaci, kdy se nám skórovat nedaří a musíme udělat maximum pro vytvoření šancí. Samozřejmě je nutné se na to v rámci tréninků zaměřit. Aktuálně ale bojujeme i s nedisciplinovaností v obranné fázi hry a ta bude v play-down klíčová.

Jak se ti vlastně líbí nový systém play-down, které se vlastně hraje pavoukovým systémem o sestup?

Systém je takto nastaven a je nutné se na něj adaptovat. Má to samozřejmě své plusy a mínusy, utkání to budou ohromně náročná a budou ve stylu play-off. Jako mínus se dá brát, že se nereflektují krom výhody domácího prostředí nahrané body ze základní části. Z hlediska diváckého je to samozřejmě mnohem atraktivnější.

Hlavně díky porážce s Kovem v předposledním kole základní části nám unikla devátá příčka zajišťující to, že bychom se v 1.kole play-down utkali s posledním Kovem. Jak velká je to komplikace a co očekáváš od série s Plzní? Proti Plzni jsme v posledních letech odehráli poměrně dost zápasů. Souhlasíš, že i tentokrát by mohlo být domácí prostředí velmi důležitým faktorem toho jak série dopadne?

Celkově se musíme podívat pravdě do očí a přiznat si, že od nás sezóna není ideální. V mnoha zápasech jsme zbytečně poztráceli body, které nám teď chybí. Aktuálně se teď musíme zmobilizovat, připravit se co nejlépe dovedeme a na hřišti nechat všechno. Už není cesty zpět a není prostor pro kdyby...Každý v týmu musí dělat co je v jeho silách a jsem si jistý, že v tom případě vše dopadne dobře. Jestliže k tomu přistoupíme laxně a s pochybnostmi, tak to bude pro nás velmi složité. Znovu opakuji, že nepochybuji o síle, kterou disponujeme, jen jí v sobě musíme opět najít a hlavně jí ukázat na hřišti. Výhoda domácího prostředí je samozřejmě důležitá, ale musíme to podpořit výkonem. Očekávám boj na každém metru hřiště a úspěšnější bude ten odhodlanější.

Děkujeme za tvůj čas a hodně štěstí v nejdůležitější části sezóny!

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Hradec Králové 1988
HBC Most
1:2 PR
Podrobnosti

Střelci týmu

5 gólů

Jan Bacovský

Nejbližší narozeniny

18.10.2022 Tomáš Pazourek (25)

Počet návštěv: 49890
Posledních 30 dnů: 1009 | Posledních 7 dnů: 288 | Poslední den: 24

© 2022 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne