HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Hradec potřetí porazil Plzeň a zachránil extraligu!

Hradec potřetí porazil Plzeň a zachránil extraligu!

Splněno! Naši hokejbalisté si mohou zhluboka oddechnout. Dokázali porazit Plzeň i potřetí a v nejkratším možném termínu si zajistili extraligovou příslušnost i pro další ročník soutěže. I třetí dějství nabídlo spoustu dramatických momentů a po výhře 5:2 jsme tak mohli oslavit splnění hlavního jarního cíle, tedy záchrany.

Piráti začali v plzeňské hale aktivně a od prvních desítek vteřin byli nebezpečnějším týmem. Hrubého střelu kryl nejprve krásným zákrokem lapačkou Kráčina, ale v páté minutě se již rozvlnila síť za zády domácího brankáře. David Březina v přesilové hře našel před brankou Jana Bacovského. Ten se rychle zorientoval a z bezprostřední blízkosti zakončil přesně. Plzeňští se snažili rychle odpovědět, ale Vobruba ani Gřonka neuspěli. V desáté minutě byli piráti velice blízko druhé brance. Ondřej Březina obešel Kráčinu a chystal se zasunout do prázdné branky, když jej brankář Plzně zastavil faulem. Následnou přesilovku se hradeckým využít nepovedlo a tak po první části svítil na světelné tabuli stav 0:1.

Do druhé třetiny vlétla Plzeň jako uragán. Hráči v bílých dresech byli všude a pořádně zatápěli hradecké obraně. Na Bryknera letělo v krátkém sledu hned několik střeleckých pokusů. V době největšího tlaku však přišla pro domácí studená sprcha v podobě druhého gólu. Snad z prvního protiútoku druhé třetiny natáhl ke střele David Březina. Kráčina míček nedokázal zkrotit  a Petr Šimek si jej našel a dokázal jej doklepnout do odkryté branky. Tato branka přeci jen na čas utlumil snažení mečounů. Zhruba v polovině utkání ale přišla série vyloučení, kdy se na trestnou lavici usadil nejprve Šimůnek. Toto oslabení jsme sice přečkali ale krátce po jeho návratu na hřiště byl vyloučen Fanderlík a jen deset vteřin po něm i Švanda. Plzenští svírali obrannou trojici před brankou, pálili, kombinovali ale obranný val stále odolával když plzeňským několikrát míček v rozhodující chvíli odskočil od hole. Když už se zdálo, že jsou hradečtí z nejhoršího venku, zachytil míček na půlce Hanuš a krásnou žabičkou mezi hráče uvolnil Průchu, který si tváří tvář Bryknerovi poradil a překonal jej střelou pod ruku.

I třetí utkání série přineslo úspěšný vstup hradeckých do třetí třetiny. V přesilové hře vypálil Jiřík a jeho střelu tečoval Jaroslav Tesař mimo dosah Kráčiny. Právě Tomáš Jiřík byl dalším vyloučeným a Plzeň si vytvořila několik nebezpečných příležitostí, ale snížit se jim nepovedlo. A byl to naopak hostující tým, kterému se povedlo připsat další využitou přesilovou hru. A byla to akce jak se říká "já na bráchu, brácha na mě". Ondřej Březina  s míčkem vyčkával v dobré pozici, stáhl k sobě bránící hráče a našel Davida Březinu před zcela odkrytou brankou. Ten se neukvapil, míček si srovnal na čepeli a pohlednou akci úspěšně zakončil. Hradec vedl 4:1 a zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Západočeši však nic nevzdávali, bojovali až do konce a odměnou jim byla snižující branka Jiřího Benedikta, který se prosadil v prostoru mezi kruhy. Domácí tým to poté zkoušel v šesti a byl velice blízko snížení na jednobrankový rozdíl, ale Brykner vytáhl skvělý zákrok betonem. Minutu a deset vteřin před koncem pak doběhl vyhozený míček Josef Šimůnek, dopravil jej do sítě a stal se tak posledním střelcem pirátů v extraligovém ročníku 2021/22.  Po vítězství 5:2 si Hradečtí připsali třetí výhru v sérii a stvrdili tak záchranu extraligy i pro další sezónu.

I přesto, že se sezóna nevyvíjela dle představ jsme jí zakončili vítězně a splnili hlavní cíl jarní části, tedy záchranu extraligy v Hradci i pro sezónu 22/23.

 

 

Branky a nahrávky: 28. Průcha (Hanuš), 42. J. Benedikt (Miksan, Pejchar) – 5. Bacovský (D. Březina), 18. Šimek (D. Březina), 33. Tesař (Jiřík, Fanderlík), 36. D. Březina (O. Březina, Jiřík), 44. Šimůnek (Švanda)

 

HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – O. Benedikt, Hanuš (C), Poláček, Valenta – J. Benedikt, Galla, Gřonka, Holý, Hurt, Kejř, Kristl, Majer, Oliver Malý, Ondřej Malý, Miksan, Pejchar, Průcha, Reiser, Vobruba (A), Zdrha

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Dvořáček) – Fanderlík, Jiřík (A), M. Rakovský, Šimek, Švanda, Zeman – Bacovský, D. Březina, O. Březina (A), Fiedler, Hrubý, J. Rakovský, Šedivý, Šimůnek, Svoboda, Tesař (C)

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Hradec Králové 1988
HBC Most
1:2 PR
Podrobnosti

Střelci týmu

5 gólů

Jan Bacovský

Nejbližší narozeniny

18.10.2022 Tomáš Pazourek (25)

Počet návštěv: 49890
Posledních 30 dnů: 1009 | Posledních 7 dnů: 288 | Poslední den: 24

© 2022 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne