HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

David Březina: "Vždycky jsem chtěl hrát s bráchou!"

David Březina: "Vždycky jsem chtěl hrát s bráchou!"

"Další Březina?!" ptali se možná nevěřícně fanoušci a protihráči při pohledu na sestavu pirátů před startem prvního kola play-down. Ano, po konci hokejové sezóny nám přišel pomoct David Březina, který tak doplnil v sestavě svého bratra Ondřeje. Finalista Chance ligy v dresu Vsetína si přišel prodloužit sezónu na hokejbalový plast a nutno dodat, že to byla posila výrazná. David se perfektně adaptoval. V sérii s Plzní si ve třech zápasech připsal 6 kanadských bodů za 2 branky a 4 asistence a byl jedním z hlavních strůjců záchrany v nejkratším možném čase. V rozhovoru popisuje v čem je největší rozdíl mezi hokejbalem a ledním hokejem, nebo jaké je to hrát s bratrem.

Davide, jaká byla tvoje cesta od ledního hokeje až na plastový povrch hokejbalového hřiště a plánuješ hrát hokejbal i v budoucnu, nebo to byla jednorázová pomoc Hradci?

Cesta byla jednoduchá i složitá zároveň. Po konci sezony jsem se ozval bráchovi, jestli by byla možnost hrát a jestli mají v klubu zájem o to, abych se Hradci pokusil pomoci v situaci, ve které byl…a dopadlo to. Zatím netuším jestli to bude pravidelnější, vše je možné, ale asi bych to viděl zatím na jednorázovou pomoc. Ale vše se může změnit….

Jak složitý je pro tebe přechod z ledního hokeje na hokejbal a v čem je nejtěžší?

Upřímně, nejtěžší byl asi v tom běhání. Je to nezvyk když defacto celý rok bruslíte a pak z ničeho nic musíte běhat… :D Jinak zase tak složitý nebyl, je to hodně o zvyku. Každý další trénink mi pomáhal-parta i zázemí v Hradci je super.

Během dosavadní hokejové kariéry jsi měl možnost vyzkoušet juniorskou extraligu u nás, 2ligu i Chance ligu mužů. Jak si z tvého pohledu stojí hokejbal třeba co se týče úrovně tréninků, fyzické náročnosti zápasů nebo dalších věcí. Dá se tohle vůbec nějakým způsobem srovnat?

Já osobně bych to asi ani nesrovnával, i když tam samozřejmě je hodně podobných věcí. Neměl jsem možnost absolvovat tolik tréninků ani zápasů. Zápasy byly fyzicky náročné a hlavně tedy i psychicky. Přece jen jak se říká: "play-off je za odměnu play-down za trest".

Máš za sebou tři těžká utkání proti Plzni v rámci play-down. Co tě na zápasech hokejbalové extraligy nejvíc překvapilo?

Byla to všechno těžká utkání. Neřekl bych ani, že by mě něco překvapilo, protože nějaké zápasy jsem  viděl, tak že jsem zhruba věděl, co očekávat. Ale jestli něco, tak to byla celková úroveň zápasů, která byla vysoká.

Hrál jsi v útoku spolu s bráchou Ondrou. Jak se ti s ním hraje a pomohla ti jeho přítomnost se na hokejbal lépe adaptovat?

Řekl bych to asi takhle-to on vše domlouval a zařídil. Bez něj bych letos za Hradec určitě nehrál. Samozřejmě pak ty formality dořešil Jéža (taky fajn chlap!) Vždycky jsem chtěl hrát s bráchou! I proto jsem do toho šel. To byla samozřejmě velká motivace. Samozřejmě by bylo lepší hrát s bráchou o titul  a vyhrát ho. To je moje přání a třeba i na to někdy dojde. Teď jsem rád, že se povedlo extraligu v Hradci na další rok zachránit!

Máte za sebou úspěšně zvládnutou sérii o záchranu. Jak jsi viděl zápasy proti Plzni ze svého pohledu a co rozhodlo o tom, že se nám podařilo zvítězit 3:0 na zápasy?

Všechny zápasy bylo hrozně těžké, ale tak to už v play-off a kór v play-down bývá. Šlo o všechno. Myslím si, že strašně důležité bylo, že jsme zvládli první dva domácí zápasy. To byl základ. Nerad bych zapomenul na výkon celého mužstva! Všichni hráli super, dřeli a makali. Výborný týmový výkon od prvního do posledního hráče  a navíc Pípa (Petr Brykner) chytal famozně  i jemu patří velký dík.

Který z těch zápasů byl podle tebe nejtěžší?

Budu se opakovat, ale znovu říkám, těžká byla celá série. Ale pokud bych měl vybrat, byl to asi ten druhý domácí.

Právě druhý zápas série provázelo deštivé počasí. Dělal ti kluzký plast větší problémy a jak složité pro tebe bylo vyrovnat se kromě soupeře i s vlivy počasí?

Ano, to je pravda, ale kupodivu jsem se cítil v dešti daleko líp  něž den před tím, když svítilo sluníčko a bylo teplo. Kluzký plast mi problém absolutně nedělal. Dostal jsem speciální boty a sám jsem se divil, jak jsou super a ani trochu neklouzají.

Ve všech třech zápasech proti Plzni nám pomohl dobrý start do třetí části kdy se nám vždy podařilo vstřelit důležité branky nejpozději ve třetí minutě. Byl to záměr na soupeře "vlétnout" a zápas zlomit zkraje třetí části?

Neřekl bych vyloženě záměr, ale je pravda, že hodně důležité to bylo. Buď byl stav vyrovnaný a nebo hodně těsný, tudíž pokud to přímo nerozhodovalo zápas, určitě ho to hodně ovlivnilo.

Ve druhém zápase jsi dokonce dokázal vstřelit branku již po čtyřech vteřinách od úvodního buly třetí části. Jak k této nevšední situaci došlo?

Říkali jsme si v kabině co a jak. Co zkusit nebo nezkusit. Byla tam tuším ještě chvilku přesilovka čtyři na tři. Brácha parádně získal míček hned po buly a šli jsme spolu prakticky dva na nikoho-resp. jeden hráč tam dobíhal. Brácha si zkušeně poradil, dal mi to do prázdné a já už se jen soustředil abych trefil bránu. Tímhle mu děkuji. Vyšlo to parádně!

Zápasy byly plné osobních soubojů, často před oběma brankami plály emoce, bylo tam dost strkanic a šarvátek. Vyhovují ti takové zápasy nebo máš radši klidnější utkání?

Vyhovují, nevyhovují, asi je to jedno. Člověk se musí umět přizpůsobit a hlavně se nebát.

Jak se těšíš na letní volno a budeš ho trávit spíš aktivně, nebo budeš odpočívat a nabírat síly na novou sezónu?

To upřímně ještě nevím a dokonce ani nevím, kolik toho volna budu mít :D Ale určitě si chvíli odpočinu, ale pak je potřeba se zase začít hýbat.

Děkujeme za tvůj čas a hodně štěstí!

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Hradec Králové 1988
HBC Most
1:2 PR
Podrobnosti

Střelci týmu

5 gólů

Jan Bacovský

Nejbližší narozeniny

18.10.2022 Tomáš Pazourek (25)

Počet návštěv: 49890
Posledních 30 dnů: 1009 | Posledních 7 dnů: 288 | Poslední den: 24

© 2022 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne