HBC Hradec Králové 1988

Příští zápas

Vítek Fanderlik: "Je potřeba začít dřít co nejdřív a nic nepodcenit!"

Vítek Fanderlik: "Je potřeba začít dřít co nejdřív a nic nepodcenit!"

Vítek Fanderlík se jako jediný zástupce našeho klubu probojoval až do konečné nominace hráčů, kteří odcestovali na Mistrovství světa v Kanadě. Šampionát nakonec skončil pro českou reprezentaci úspěšně ziskem stříbrných medailí. V rozhovoru pro klubový web Vítek povyprávěl nejen o zkušenostech z Kanady, ale také o přípravě na novou sezónu a také o tom jak hodnotí tu uplynulou.

Ahoj Vítku,

Hokejbalová sezóna 2021/22 se pro tebe nakonec trvala nejdéle jak jen mohla, protože jsi se probojoval až do konečné nominace pro MS v Kanadě. Jak těžké bylo projít sítem kempů a co se ti odehrávalo v hlavě po tom, co jsi viděl své jméno v konečné nominaci?

Mé jméno ve finální nominaci bylo pro mě obrovským překvapením a zároveň jsem pocítil neuvěřitelnou radost. Na jednotlivých kempech byla konkurence obrovská a já se pokoušel podávat co nejkvalitnější výkony mezi nejlepší špičkou v České republice.

Jak velkým zážitkem pak pro tebe bylo samotné MS? Mám na mysli úroveň zázemí či sílu jednotlivých soupeřů?

Byl to pro mě nejenom úžasný zážitek, ale především obrovská zkušenost zahrát si proti nejlepším hráčům na světě. Co se týče zázemí, tak jsem byl nadmíru spokojený až na drobné organizační problémy během začátku šampionátu. Z prvu mě velmi zaskočily změny v pravidlech ať už se jednalo o nepřerušovaní hry při vyhození do sítě či velmi přísné pískání hry tělem, ale po prvních pár zápasech jsme si zvykli a některé změny nám i nakonec vyhovovali.

Začátek MS provázely potíže s dopravou ať samotný let do Kanady či autobusovou dopravu k prvnímu zápasu. Zažil jsi někdy něco podobného?

Jak jsem již avizoval výše, tak jsme se docela potýkali s organizačními problémy. Začalo to už v Londýně, kdy jsme museli asi 3 km běžet s příručními zavazadly až k letadlu, jelikož letadlo z Prahy mělo zpoždění. Naštěstí jsme odlet stihli všichni a povedlo se nám spořádaně odletět do Montrealu. Další problém nastal už při příletu na kanadské letiště, jelikož polovině týmu nepřišla hokejbalová výstroj a některým šťastlivcům ani osobní kufr. V důsledku toho jsme museli absolvovat první trénink v Kanadě ve velmi nepříznivých podmínkách. Když se už zdálo, že všechno bude jen lepší, tak pro nás nepřijel na hotel autobus, který nás měl dopravit na 1. zápas…Nakonec jsme si rychle objednali Ubery a přepravili se po vlastní ose. Upřímně jsem nic takového v životě nezažil, ale na druhou stranu musím říct, že nám to i lehce pomohlo ve stmelení kolektivu a k následnému úspěchu.

Šampionát nakonec skončil stříbrnou tečkou. Jak vnímáš druhé místo s odstupem času? Stále v tobě převládá zklamání nebo již pomalu doceňuješ stříbrnou medaili, která je v konkurenci dalších týmů jistě úspěchem?

Přirozeně mě mrzí porážka ve finále a především proto, že to byl velmi vyrovnaný zápas o velmi drobných maličkostech, které rozhodli. Avšak osobně to vidím jako obrovský úspěch, protože taková parta, která táhla za jeden provaz se nevidí každý den a věřím, že to byl ten recept, který nás dostal tak daleko. Jak jsem již psal, tak pro mě to byla především skvělá zkušenost, která věřím, že mě posune herně zase o něco výše.

Dokázal sis v našlapaném programu najít také místo na odpočinek, nebo navážeš po konci uplynulé sezóny rovnou přípravou na tu další?

Po vydařených oslavách a konečném příletu domů jsem s přítelkyní odjel si “odpočinout” formou horské turistiky do Vysokých Tater a tento týden už začíná letní příprava na novou sezónu, takže na nějaký větší odpočinek bohužel není prostor :D .

Po tom, co jsi odehrál seniorské MS jsi dost možná vzbudil zájem dalších klubů. Jak tedy vypadá tvoje hokejbalová budoucnost? Mohou se na tebe hradečtí fanoušci těšit i v příští sezóně nebo plánuješ změnu?

Nadále budu působit v Hradci Králové s pirátem na hrudi, takže pokud fanoušci dorazí na zápasy, tak jim velmi rád budu rozdávat radost :)

Uplynulá sezóna pro hradecký tým nedopadla zcela dle představ a místo bojů o titul jsme museli zachraňovat extraligovou příslušnost v sérii s Plzní. Jak zpětně hodnotíš sezónu 21/22 z hradeckého pohledu? Je boj o záchranu opravdu složitější než boje v play-off?

Osobně si myslím, že v mnoha aspektech je boj o záchranu o dost komplikovanější a náročnější než play-off. Věřím, že minulá sezóna pro nás byla varovný signál, který nikdo z nás nechce zažít znovu a podle toho se také připravíme na sezónu nadcházející.

Již tento týden startuje příprava A-týmu na novou sezónu. S jakými cíli do ní budeš vstupovat z pohledu osobního i toho týmového?

Opět se budu opakovat a za mě je cíl na příští sezónu jednoznačný. Především se poučit z loňské sezóny a poctivě se připravit na tu nadcházející. Věřím, že nadcházející sezóna bude velmi vyrovnaná a každý tým se může objevit ve spod či na vrcholu tabulky. Z vlastní zkušenosti vím, že je potřeba začít dřít co nejdříve a nic nepodcenit, jelikož každý bod do tabulky bude důležitý.

Děkujeme za tvůj čas a přejeme hodně štěstí do nové sezóny!

Vícemistři světa 2022

Stejně jako v hradeckém dresu, i v reprezentaci Vítek oblékl dres s pětadvacítkou na zádech.

"Fandrs" byl jediným zástupcem našeho klubu v týmu, který odcestoval na MS

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

HBC Hradec Králové 1988
HBC Most
1:2 PR
Podrobnosti

Střelci týmu

5 gólů

Jan Bacovský

Nejbližší narozeniny

18.08.2022 Marek Kynčl (19)

Počet návštěv: 48347
Posledních 30 dnů: 529 | Posledních 7 dnů: 145 | Poslední den: 14

© 2022 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne