HBC Hradec Králové 1988

HBC Hradec Králové 1988

12. kolo, Ne 17.03 11:00

HBC Rondo Most3
HBC Hradec Králové 198..1

HBC Hradec Králové 1988

21. kolo, So 16.03 11:00

HBC Elba Ústí nad Labe..2
HBC Hradec Králové 198..1

HBC Plzeň

20. kolo, Ne 10.03 13:00

HBC Hradec Králové 198..2
HBC Plzeň1SN

HBC Hradec Králové 1988

19. kolo, So 09.03 15:00

HBC Alpiq Kladno8
HBC Hradec Králové 198..1

HBC Hradec Králové 1988

18. kolo, So 02.03 16:00

HBK Karviná1
HBC Hradec Králové 198..2

SK Hokejbal Letohrad

17. kolo, So 23.02 13:00

HBC Hradec Králové 198..2
SK Hokejbal Letohrad3PPR

HBC Autosklo H.A.K. Pardubice

16. kolo, So 01.12 10:00

HBC Hradec Králové 198..3
HBC Autosklo H.A.K. Pa..7

Kert Park Praha

15. kolo, So 24.11 13:00

HBC Hradec Králové 198..4
Kert Park Praha3SN

HBC Hradec Králové 1988

14. kolo, So 17.11 11:00

TJ Kovo Praha1
HBC Hradec Králové 198..4

HBC Rakovník

13. kolo, So 10.11 13:00

HBC Hradec Králové 198..6
HBC Rakovník4

SK Sudoměřice

22. kolo, So 30.03 15:00

HBC Hradec Králové 198..
SK Sudoměřice

HBC Hradec Králové 1988 slaví 30 let své existence!

HBC Hradec Králové 1988 slaví 30 let své existence!

Hradecký hokejbalový klub v letošním roce slaví 30 let od založení klubu. Proto jsme vyzpovídali nejvyššího, Jiří Rytíř předseda klubu nám odpověděl na pár otázek.

 

Jirko, v roce 1988 Alexandr Salák založil hokejbalový klub Piráti Hradec Králové. Je tu rok 2018 tedy přesně 30 let od založení, jak hodnotíš uplynulé období?

No jestli mám hodnotit období za tu dobu co jsem v klubu, tj. od roku 1991, rozdělil bych to na několik období. To první období cca 1993-96 bylo kdy se má generace bratři Bečkové, Pavel Kuta, Jarda Klaban, Honza Šmíd, Ondra Chudý, Martin Neruda, Míra Moravec, Michal Skrovný a několik dalších snažila ruku v ruce s dorosteneckými úspěchy (2x vicemistr ČR) dostat „A“ tým pod vedením Alexe Saláka do 1. ČNHbl ligy. To se nám podařilo převzetím práv od hradeckého Dynama Malšovice, tým nebyl ovšem natolik silný, aby tam vydržel déle a po dvou letech ligu opustil.

Druhé období tentokrát silnější generace přišla s nástupem Petra Nováka a Honzy Bacovského, ke kterým se připojili Lukáš Fišer, Lukáš Hora, David Musil, Michal Dunda, Honza Chlumský, bratři Šlesingerové, Petr Sádovský, kterou doplnilo pár dalších hokejbalových nadšenců. Tahle generace nasbírala úspěchů již více (junioři mistr ČR 2001, vicemistr 2000). V tomto období se mužstvo dostalo do 1.ČNHbl. Došlo k výbornému propojení generací hradeckých hokejbalistů, kteří hráli extraligu v Chrudimi a vrátili se do rodného města s klukama, kteří zde do té doby vyrůstali. Jako hlavní pilíř tohoto spojení byl v roce 2002 Dan Nutil, se kterým přišli hráči jako Petr Vaněk, Dan Balihar, Petr Urban.

Třetí období se nese ve velkém úspěchu postupu do extraligy mužů, což se stalo v roce 2004. V následující sezóně jsme jako nováček pod taktovkou Pavla Tlapáka potrápili v semifinále extraligy pozdějšího vítěze z Plzně a poprvé v historii klubu vyhráli ČP. Z týmu pak v následujících letech vyrostla spousta reprezentantů národního mužstva (Hrabica, Novák, Bacovský, bratři Chmelové, Kubeš, Bílý). Ti nejlepší posbírali několik individuálních ocenění. Největších týmových úspěchů jsme získali pod vedením Jirky Mašíka (vicemistr 2009) a Jardy Pavlíka (vicemistr 2013). A jako jedinému týmu se nám podařilo vyhrát ČP 3x v řadě (2009,2010 trenér Mašík, 2011 trenér Hrabica M.).

Čtvrtým obdobím bych nazval dobu od roku 2014 po odchodu Jardy Pavlíka, kdy se začalo mužstvo „A“ týmu generačně obměňovat a vedení týmu bylo i z tohoto důvodu velmi obtížné. Což se projevilo špatnými výsledky, které nám v roce 2015 přinesli účast ve skupině o udržení a v roce 2016 dokonce v baráži s prvoligovými Teplicemi. Nakonec se mi podařilo přesvědčit Petra Nováka, aby se k týmu postavil jako hrající trenér a nastupující generaci hráčů (Hrubý, Krejčík, Jiřík, Šimůnek, Fišer J., Svoboda) dovedl zpět do elitní osmičky týmů hrajících pravidelně play-off. K tomu nám v letošní sezóně pomáhá spolupráce s trenérem panem Pavlem Bieglem a jako první úspěch si tato dvojice připsala již 5. vítězství v ČP.

 

Kdyby si měl vybrat největší úspěch v historii klubu, který by to byl?

Za mne jako největší úspěch bych označil 3. místo v roce 2012 a to hlavně z jednoho prostého důvodu. V roce 2011 jsem přebíral klub po Honzovi Hrabicovi, kdy „A“ tým ukončil sezónu pod taktovkou trenéra Miroslava Hrabici se ziskem bronzových medailí a vítězstvím v ČP. Následně tým opustilo 12 hráčů, kteří buď ukončili své kariéry (Pavlík, Nutil, bratři Chmelové) ruku v ruce s účastí na MS v Bratislavě nebo přešli k našemu sousedovi z Pardubic (Kubeš, Bílý, Kamaryt, Mašík, Hora L., Filip, Urban).  Martin Kurz se vrátil do Karviné. To byly prakticky tři čtvrtiny mužstva o ukončení své kariéry uvažovali: Novas, Báca, Hrába i Jarda Tesař. Tým byl v absolutně dezolátním stavu. A společně s Mírou Moravcem a Davidem Rolečkem, kteří mi s klubem pomáhali, jsme hledali cestu jak z toho ven. Nakonec se ukázala jako velmi dobrá volba trenéra Jardy Pavlíka, o kterém jsme nevěděli vůbec nic, ale přesvědčil nás při pohovoru, že on bude ten pravý. Jako první zkouškou před sezónou byl World Cup 2011 v Plzni, kde jsme skončili na 11. místě, fakticky předposlední. Nakonec se tým dal do kupy, a i přes prognózy, které nám předvídaly konec v nejvyšší soutěži, jsme dosáhli na medailové umístění, kterého si opravdu cením nejvíce.

 Hokejbal se v Hradci Králové stále více a více rozrůstá, jak si myslíš, že je Hradečáky vnímán?

Za ty roky musím říct, že určitě pozitivně. Klubem prošla spousta dětí, hráčů ve všech kategoriích. A myslím si, že kdyby se podařilo v Hradci postavit halu, která by poskytovala odpovídající zázemí byl by hokejbal v našem městě jedním z nejvíce vytěžovaných sportů a to hlavně ze strany dětí, kterým tyto podmínky i přes veškerou snahu nejsme schopni nabídnout. Zde bych chtěl vyzvednout práci pana Vortela, který mi v angažovanosti hodně připomíná Alexe Saláka. Pan Vortel a ještě i paní Jana Rakovská stojí za tím, že naše mládež pomalu navazuje na tradice, kterými jsme byli dříve vyhlášeni. Mít více takových lidí určitě bych se nezlobil.

V klubu působíš už opravdu dlouho, nejdříve jako hráč, trenér a teď jako předseda klubu, takže znáš asi každého hráče, který nosil dres s pirátem na hrudi. Kdyby si měl jmenovat nejlepších 5 hráčů za uplynulých 30let, kdo by to byl?

Pět je málo J. Jmenuji dvě lajny včetně brankářů, našich odchovanců i z hráčů, kteří prošli naším „A“ týmem jako posily.

 

Šimara – Chmel M., Hrabica - Bacovský, Novák, Kubeš (TOP)
Šmíd – Fišer L., Moravec – Tesař, Svoboda, Kuta (odchovanci mládež-muži)

Chystáte nějakou veřejnou událost, kde by se oslavilo toto významné výročí?

Chtěli bychom uspořádat v rámci výročí 30. let od založení klubu větší akci, kterou zatím jen okrajově připravujeme. Detaily vzhledem k tomu, že s podobnými akcemi nemáme zkušenosti pomalu skládáme. Určitě by bylo fajn pozvat co nejvíce bývalých hráčů udělat třeba menší přátelské zápasy byť podle ročníků napříč generacemi (70, 80, 90, 00) nebo dle výběrů určitých osob, které se v našem klubu nejvíce zapsaly. Vše by mělo být spojeno s otevřením „nového“ hřiště, které bychom chtěli po této sezóně revitalizovat, dle standardů extraligy. Chtěli bychom pozvat, jak zastupitele města, tak i sponzory, kteří nás podporují po všech stránkách, za což jim jistě patří nemalé díky. Určitě se hodí jmenovat pana Neugebauera a jeho společnost Regull Tech servis s.r.o.

Jakým směrem se bude hradecký hokejbalový klub ubírat dál?

V plánu je revitalizace areálu, kde náš klub v tuto chvíli působí, vše směřujeme tak abychom splňovali standardy extraligy hokejbalu a zároveň zlepšili podmínky a zázemí hlavně pro ty nejmenší. Myšlenky na hokejbalovou halu se samozřejmě stále nevzdáváme a věříme, že jednou dosáhneme toho, aby se mohlo město Hradec Králové pyšnit moderní halou hodnou našeho sportu, kde by se mohli pořádat nejen reprezentační kempy, ale i spousta jiných sportovních akcí, pro které je náš sport prakticky bez hranic J.

Jakým směrem se bude klub ubírat dále určí i aktivita všech lidí nejen hráčů, kteří se chtějí podílet na rozvoji našeho klubu, po stránkách finančních, organizačních a mediálních. Každá aktivita, která má smysl nás posouvá dál ve snaze vytvořit pevné a fungující zázemí pro děti a hráče, tak aby náš sport přinášel všem radost z pohybu a přátelských hodnot, kterých v této době není nikdy dost.

Co by si popřál klubu do dalších let?

Určitě hodně úspěchů, jak po stránce sportovní, tak i po té rozvojové (zázemí). Těm co pracují v našem managementu, aby vydrželi ve svých předsevzetích co nejdéle a ti další, aby jim byli co nejvíce nápomocni udržet náš spolek nadšenců dalších 30 let.

Diskuze

Události

30.03.2019 15:00
HBC Hradec Králové 1988 - SK Sudoměřice

Najdete nás na Facebooku

Crossdock
Fisher hockey
Radio Kiss
Hejduksport
Sabe
Statutární město Hradec Králové Královéhradecký kraj RegulTech servis s.r.o. ITV International Transport MŠMT Clever People Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 15583
Posledních 30 dnů: 749 | Posledních 7 dnů: 226 | Poslední den: 31

© 2019 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne