HBC Hradec Králové 1988

Hradecký A-tým hlásí velkou posilu!

Hradecký A-tým hlásí velkou posilu!

Hradec Králové hlásí těsně před zahájením jarní části extraligy zajímavou posilu. Východočeši se domluvili na střídavém startu s útočníkem Vladimírem Lukou, hájícím barvy Karviné. Luka je bývalým reprezentantem, který aktuálně aktivně působí v dresu hokejového klubu HC Torax Poruba, v minulosti ale také oblékl dres extraligového Třince. Co si od zkušeného forvarda na východě Čech slibují a jak námluvy probíhaly říká hrající trenér Petr Novák.

Petře, jak se střídavý start zkušeného Luky zrodil?

 

V první řadě bych chtěl poděkovat představitelům Karviné za rychlé a příjemné jednání. Nastavili jsme si určité podmínky, vzhledem k historii nám vyšli vstříc a já jim za to děkuju a doufám, že z obou stran proběhne tentokrát vše korektně. Martinovi Palovi jsem se zaručil a díky mu za vstřícnost. V druhé řadě chci říct, že Láďa má jasnou prioritu na ledě, až mu sezona skončí je na prvním místě Karviná a pokud bude prostor pak teprve následujeme my, tak zní dohoda, takže je otázka kolik zápasů za nás odehraje. Mým přáním je, aby to bylo samozřejmě co nejvíce. Díky zájmu hráče a přístupu jeho klubu se tak střídavý start rodil celkem lehce.

 

Co si od zkušeného útočníka slibuješ?

 

Dlouhodobě nám chybí hráč, který dělá pravidelně body a to Láďa je. Seděl jsem s ním v jední kabině před 16 lety v Champery na MS dvacítek už tam měl zabijácký instinkt golového hráče. Několikrát jsem ho pak viděl hrát za Karvinou a vím jaký typ to je a že mi do týmu pasuje. Mluvili jsme o něm v zimě s předsedou tak jsem mu jednoho dne zavolal pokecali jsme o hokeji o dětech a je tu :) Slibuju si od něj zvýšení konkurence, srandu do šatny a nějaký ten bod do kanadského bodování. Je to typ, který v mužstvu chybí a já věřím, že zapadne dobře.

 

Přednost má ale hokej a Karviná, dostane se v nabitém programu vůbec na Hradec?

 

Uvidíme. Dohoda je jasná. Hokej a pak racionální dohoda dle programu obou hokejbalových lig. Může se stát, že nepostoupíme do play off a bude po všem, já však naopak doufám, že by mohl být pro nás Lada zajímavým žolíkem právě do vyřazovacích bojů. To, že navlékne náš dres je téměř jisté. Mají teď 4 dny pauzu, takže je šance, že nastoupí už v sobotu proti Kovu.

 

Co kabina, nebude to citlivý zásah do zajetého týmu?

 

Samozřejmě, že  hráč, který je na pozici o které se bavíme musí zpozornět a být trochu naštvaný. Mně by naopak vadilo kdyby tomu tak nebylo. Konkurence je zdravá a je to nejlepší pohon k další práci. Všichni, se kterými na jaro počítám dostali na podzim prostoru dost na to, aby ukázali co v nich je. Máme tu spoustu dobrých útočníků, ale „koncák“ nám prostě chybí, stačí se podívat na trestná střílení. Luka je pan hráč, který má hodně za sebou a kluci by měli být rádi, že s ním můžou být v jedné kabině a že se rozhodl právě pro Hradec. Já už se na něj moc těším.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Crossdock
Fisher hockey
Radio Kiss
Hejduksport
Sabe
Statutární město Hradec Králové Královéhradecký kraj RegulTech servis s.r.o. ITV International Transport MŠMT Clever People Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 19143
Posledních 30 dnů: 420 | Posledních 7 dnů: 70 | Poslední den: 7

© 2019 HBC Hradec Králové 1988 | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbal-hk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne